Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki stycznik do sprężarki Expo 110L?

11 Wrz 2011 13:22 2413 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    W mojej sprężarce został uszkodzony stycznik. Wypalił się styk i nie przewodzi jednej fazy. Chciałbym dokonać wymiany stycznika ale nie wiem jaki mam kupić. Silnik jest trójfazowy - 400 V o mocy 3kW.
    Moją sprężarkę można zobaczyć pod adresem:
    http://www.ogrod.ig.pl/product_info.php/cPath/47/products_id/256
    Na poniższych zdjęciach widać mój uszkodzony stycznik.
    Z informacji jakie posiadam od sprzedawcy ze sklepu elektrycznego może on wyglądać jak podróbka Schneidera.
    Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi dotyczące tego jaki stycznik mam zakupić.
    Jaki stycznik do sprężarki Expo 110L?Jaki stycznik do sprężarki Expo 110L?Jaki stycznik do sprężarki Expo 110L?
  • Poziom 33  
    Oczekujesz konkretnego modelu? Idź do sklepu ze starym stycznikiem i dobierz cos o co najmniej takim samym prądzie znamionowym na stykach. No i napięcie cewki też musi być takie samo jak oryginału.
  • Poziom 9  
    Oczekuje jakiejś konkretnej propozycji nawet z allegro. W moim sklepie elektycznym pracują kobiety które taki stycznik zamawiają mi już od miesiąca a ja nie mogę tak długo czekać i używać spreżarki na "krótko".
  • Poziom 15  
    gembird2 napisał:
    Jakie zatem parametry powinien posiadać mój stycznik aby wszystko było ok?

18A AC3 przy 380/400V i napięcie cewki prawdopodobnie 230VAC (podane masz na obudowie koło jej zacisków).
  • Poziom 9  
    Mam pewien problem z podłączeniem stycznika. Jesli podłączam to w następujący sposób to wysiadają bezpieczniki
    podpinam tak
    przy styczniku
    -L1 faza
    -L2 faza
    -L3 faza No- minus
    do L3 przy styczniku u góry jeden kabel od włącznika
    do L1 u góry przy styczniku kabel od wyłącznika ciśnieniowego
    A2 kabel drugi od wyłącznika ciśnieniowego

Pytanie co jest zle podpięte,że sprężarka nie uruchamia się oraz natychmiast wyskakują bezpieczniki.
  • Poziom 15  
    Narysuj jak to łączysz, jakkolwiek w Paincie; kartka i zdjęcie itp.
  • Poziom 9  
    ok juz rysuje

Dodano po 9 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

Na tym zdjeciu widać całą puszkę oraz te dwa kable co na schemacie są zasnaczone kolorem czerownym i zielonym.

Dodano po 11 [minuty]:

schemat bardziej czytelny
  • Poziom 9  
    Temat zamknięty. Sprawa została rozwiązana, cewka byla na 380V, dlatego trzeba było podać dwie fazy na cewkę.