Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką spawarkę kupić? [tanio]

11 Wrz 2011 16:27 9565 28
  • Poziom 8  
    Witam.
    Ostatnio wpadło mi do głowy żeby nauczyć się spawać.
    Pooglądałem trochę filmików instruktażowych na youtube i stwierdziłem, że dam radę.

Tu moje pytanie.
    Chciałbym kupić jakąś tanią spawarkę, łatwą w obsłudze i żeby nie trzeba było do niej budować elektrowni jądrowej (mały pobór prądu).
    Spawać nią chcę części (głównie z aluminiowe) do modelu zdalnie-sterowanego m.in. taką klatkę bezpieczeństwa http://www.hbzusa.com/hbz-sandrail.php .

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 11  
    Witam, do spawania aluminium najlepsza jest spawarka typu TIG.
  • Poziom 8  
    Ok.
    A czy mógłbyś mi podać model jakiejś spawarki która będzie odpowiadać moim kryteriom.
    Najlepiej link do sklepu ;)
  • Poziom 11  
    Niestety, nie znam się na TIG'ach.
    pozdrawiam Filip
  • Poziom 8  
    Ok.
    To czekam na inne wypowiedzi.
    Także pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Do spawania aluminium TIG. Ceny zaczynają się od jakichś 2000 zł za spawarkę, do tego butla z argonem. Wobec tego nie spełnia Twoich założeń. Najtańsze są transformatorowe, elektrodowe. Nieco droższe inwertorowe są lekkie i bardziej uniwersalne.
  • Poziom 8  
    Co myślicie o sprzęcie który nazywa się "bester stb-250", jeden z forumowiczów dał mi ofertę sprzedaży takiej.

Edit:
    Z tego co patrzyłem te spawarki kosztują ok. 2000zł.
    Nie wiem jeszcze jaką cenę poda mi ten Pan ale 2000zł to ooo wiele za dużo.
    Potrzebuję ją do spawania małych rurek aluminiowych i płytek.
    Myślałem o cenie do 300zł.
  • Poziom 35  
    Przepraszam ale koleś wyraźnie napisał '' rurki aluminiowe'' więc tylko tig AC wchodzi do gry ~! Od razu Ar który szybko z butli ubywa :) .
  • Poziom 15  
    Tadek.K napisał:
    Co myślicie o sprzęcie który nazywa się "bester stb-250", jeden z forumowiczów dał mi ofertę sprzedaży takiej.
    To urządzenie to jest jakieś nieporozumienie, za 2000PLN kupisz profesjonalną spawarkę do MMA - używaną (do spawania konstrukcji ze stali węglowych).
    Tadek.K napisał:
    Taką spawarką będę mógł jakieś małe rzeczy porobić.
    Tym możesz sobie płot posmarkać, może nie odpadnie :D
    Do aluminium jak wyżej napisano TIG na prąd przemienny, czyli tani chińczyk za jakieś 2000PLN, profesjonalne urządzenie za kilkanaście, albo używane za kilka...
  • Moderator Samochody
    sebol* napisał:
    [To urządzenie to jest jakieś nieporozumienie, za 2000PLN kupisz profesjonalną spawarkę do MMA - używaną (do spawania konstrukcji ze stali węglowych).
    Nie pisz bzdur. Profesjonalną, za 2 tysiące - made in China, z gwarancją do drzwi marketu. Ta STB to stara sprawdzona konstrukcja do mało wymagających prac.
  • Poziom 21  
    Jeśli chcesz spawać aluminium to te 300 zeta zainwestuj w kurs spawania organizowany gdzieś przez pośredniak - normalnie kosztują więcej. Jak go już ukończysz to wtedy zrozumiesz że sprzęt za 2000 zł to gra wstępna i namiastka do tego za co chcesz się brać. Jeśli nie pasuje ci TIG AC jest rozwiązanie firm Telwin oraz Lorh do spawania cienkiego alu metodą MIG ale oba przekraczają 5000 za urządzenie nie licząc materiałów do tego (gaz, drut, inna chemia).
  • Poziom 15  
    robokop napisał:
    Nie pisz bzdur. Profesjonalną, za 2 tysiące - made in China, z gwarancją do drzwi marketu. Ta STB to stara sprawdzona konstrukcja do mało wymagających prac.
    Za te pieniądze (2000) można kupić jak napisałem używany (czytaj dokładnie) profesjonalny prostownik spawalniczy na tyrystorach. Jakością spoin i łatwością spawania dorównujący inwertorówkom (np. Kempi Tylarc 453 itp z przed n-lat), tylko że można spawać ciągle kilkuset amperami. Takie STB przy tym to zabawka, co tam masz, transformator i korbę do regulacji ? Jeszcze taniej SPB-315 - to naprawi każdy, kto wie jak działa tranzystor... A spawa bardzo dobrze. Ale to nie istotne. Tu trzeba TIG-a, a to nie jest tania zabawka dla każdego.
  • Poziom 8  
    Ahhh...
    Już myślałem, że uda mi się coś sklecić do tego modelu.
    Jednak trzeba będzie kupować części :/
    Dzięki za informacje.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Jeśli to mają być drobne elementy konstrukcji modelarskich to może zainteresuj się lutowaniem aluminium.
  • Poziom 8  
    Nie jest to model statyczny tylko zdalnie-sterowany.
    Jak już wcześniej mówiłem chciałbym do niego zrobić klatkę bezpieczeństwa.
    Autko waży 10kg i ma prawie metr dł. więc części muszą być bardzo solidne.
    Z tego co wiem lutowanie raczej nie będzie się nadawało, może, że się mylę.
    Wie ktoś może komu mógłbym zlecić zrobienie takich części?
    Sam zrobiłbym projekt.
    Ile by to kosztowało?
  • Poziom 19  
    Ja mam spawarke za 210zł (180A) już od kilku lat. Aluminium nie próbowałem spawać ale ze stalą radzi sobie świetnie, nie widzę róznicy pomiędzy zwykłą spawarką za 1k a tą moją, napewno najwięcej zależy od elektrod bo ja uzywam tych lepszych więc i stop jest mocniejszy, i ładniejszy.
  • Poziom 19  
    Spawaczem nie jestem ale miałem do czynienia z lepszymi spawarkami o tej samej mocy co moja, i zasadniczo nie widzę różnicy, bo prąd to prąd czym ma sie różnić skoro jest o takim samym natężeniu?
  • Poziom 8  
    Może najpierw niech Pan spróbuje pospawać to aluminium swoją spawarką a potem powie mi Pan jak wyszło ;)

Czy mógłby mi ktoś pomóc znaleźć odpowiedzieć na powyższe pytania?
    "Gdzie w Warszawie mogę znaleźć kogoś kto te części pospawa i za ile?"
  • Poziom 35  
    Aldoro Draxy napisał:
    Spawaczem nie jestem ale miałem do czynienia z lepszymi spawarkami o tej samej mocy co moja, i zasadniczo nie widzę różnicy, bo prąd to prąd czym ma sie różnić skoro jest o takim samym natężeniu?

Ale kultura prądu w twoim buczku jest co najmniej '' szumiąca'' a nie spokojna 3 fazowa ze stabilizacją chociażby STB Bestera.
  • Poziom 8  
    To mógłby mi ktoś odpowiedzieć?
    Czy lepiej zmienić nazwę forum na "zbiorowa kłótnia o niczym"?
  • Poziom 15  
    Tadek.K napisał:
    To mógłby mi ktoś odpowiedzieć?

Masz telefon i Google to do roboty. Szukaj firm zajmujących się spawaniem i pytaj o ceny... Ktoś ma za Ciebie to zrobić ?
  • Poziom 8  
    Chodzi o to, żeby ktoś mi kogoś polecił.
    Pójdę do pierwszego, lepszego spawacza i nie dość, że zapłacę nie wiadomo ile to przy pierwszym dachowaniu wszystko mi się rozpadnie :/
  • Poziom 8  
    Code:
    "Gdzie w Warszawie mogę znaleźć kogoś kto te części pospawa i za ile?" 

Masz od tego allegro oraz inne serwisy - te forum nie zajmuje się promowaniem/organizowaniem ofert...

Jeżeli miałeś zamiar kupować Spawarkę za 300-400 zł to już lepiej nie zaopatruj się w takie cudo.
  • Poziom 33  
    Witam
    Koledzy powyżej mają rację.Spawarka STB 250 to nic innego jak transformator spawalniczy prądu zmiennego firmy bester.Miałem taką kiedyś na warsztacie i spawała dobrze ale tylko elementy stalowe elektrodami rutylowymi.Tak więc do aluminium się nie nadaje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam Panowie!

Odradzam kupno jakiejkolwiek spawarki, z tego co wynika z waszej rozmowy mało kto miał do czynienia ze spawaniem aluminium bądź w ogóle.Samo spawanie nie jest trudne ale wymaga wiedzy i doświadczenia tym bardziej jeżeli chodzi o stopy aluminium.
    Zakup spawarki TIG z prądem spawania AC to koszt w granicach 2 do 15 tys pln.(dolna granica spawarka używana) i prawdopodobnie będzie do naprawy.
    Znacznie taniej będzie zlecenie wykonania osobie która ma do czynienia ze spawaniem aluminium na co dzień.
    Jest tez tu mało powiedziane o rodzaju materiału z jakiego to miałby powstać ów model. tzn jeśli rurka to; jaka średnica , jaka gr ścianki ,czy w modelu będzie tylko jedna średnica i gr .jest to bardzo istotne przy doborze metody spawania.(najlepiej byłoby zamieścić rysunek techniczny).