Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Navigation System MFD nie przesuwa się kursor na mapie

jawik40 11 Wrz 2011 17:03 7377 13
  • #1 11 Wrz 2011 17:03
    jawik40
    Poziom 7  

Witam Posiadam nawigacje Radio Navigation System MFD z wgranym polskim lektorem oraz posiadam mapę Polski Problem polega na tym ze jak załączam navi to dostaje komunikat ze trasa jest analizowana. Później że trasa została wytyczona ale jak poruszam się autem to kursor po mapie nie przesuwa się ale za to pozycja GPS zmienia swoje dane. Czy któryś z użytkownik mógłby mi pomoc?Załączam dodatkowo foto

Radio Navigation System MFD nie przesuwa się kursor na mapie Radio Navigation System MFD nie przesuwa się kursor na mapie

0 13
  • #2 12 Wrz 2011 08:39
    SatCom
    Poziom 16  

Sprawdzić podłączenie przewodu "gala" .

0
  • #3 12 Wrz 2011 08:42
    jawik40
    Poziom 7  

Przewód GALA jak zaglądałem do wtyczki jest podłączony Ale jeszcze gdzieś wyczytałem że ponoć trzeba zmierzyć obwód kola i wpisać odpowiednie dane przytrzymując przycisk z flaga. Cz jestem na dobrym tropie?Nie wiem.Dziękuje za zainteresowanie tematem

0
  • #4 12 Wrz 2011 09:33
    SatCom
    Poziom 16  

Przewód "gala" musi być podłączony do wtyku iso i do wtyczki w czytniku CD.

0
  • #5 12 Wrz 2011 11:30
    jawik40
    Poziom 7  

Czyli rozumiem ze przewód GALA ma być podpięty w dwóch miejscach jednocześnie A tymczasem u mnie przewód GALA jest podpięty tylko do wtyku ma dole zgodnie z opisem na foto co wstawiłem Radio Navigation System MFD nie przesuwa się kursor na mapie

0
  • #6 12 Wrz 2011 22:17
    jawik40
    Poziom 7  

Witaj SatCom Zrobiłem przeliczenie obwodu kola i ilość impulsów tez wpisałem ale to nic nie zmieniło kursor dalej się nie przemieszcza po mapie. Wydaje mi się ze brak mi jakiejś funkcji na ekranie nawigacji zamieszczam fotkę możne będziesz mógł mi pomoc A twoja sugestia możne ty zamieść fotkę z dokładnym opisem gdzie jeszcze podłączyć przewód GALA? Radio Navigation System MFD nie przesuwa się kursor na mapie

0
  • #7 14 Wrz 2011 17:57
    olop
    Poziom 12  

Gala powinna być we wtyczce zasilającej odbiornik pod pinem 1 .Radio Navigation System MFD nie przesuwa się kursor na mapie

0
  • #8 14 Wrz 2011 21:27
    jawik40
    Poziom 7  

Witaj Dokładnie tam mam podłączony przewód GALA Navi czyta sygnał GPS zmienia się pozycja auta to zmieniają się dane GPS ale kursor po mapie nie przesuwa się i kompas nie działa. Co to możne być?

0
  • #9 15 Wrz 2011 17:47
    SatCom
    Poziom 16  

Tak jak pisałem gala musi być podłączona do dwóch kostek w radiu.

1
  • #10 15 Wrz 2011 18:59
    jawik40
    Poziom 7  

Dziękuje za fotkę w pierwszym po prawej stronie gnieździe wiem gdzie podpiąć bo mam podpięte a w drugim 26 pinowym to nie wiem gdzie. Mógłbyś to bardziej sprecyzować pod który pin podpiąć?

0
  • #12 17 Wrz 2011 11:20
    jawik40
    Poziom 7  

Dziękuje za instrukcje teraz tylko muszę zakupić kostkę 26 PINowa A jeszcze jedno przewód GALA to skąd bierze sygnał ?Bo jak zajrzałem na podłączenie kabelków to widać ze ktoś grzebał tam wcześniej i podpiął przewód GALA go do jakiegoś czarnego kabla Czy przewód GALA ma być podpięty do skrzynki z bezpiecznikami jeśli tak to proszę o szczegóły Z góry Bardzo dziękuje

0
  • #13 17 Wrz 2011 15:22
    olop
    Poziom 12  

Niebieskie gniazdo licznika pin 3 i jeszcze

Znalazlem taki opis sygnalu Tacho:
    Passat od 1996 do 2000:
    1) Kabelfarbe: blau/weiß.Am Radio ISO - Stecker A, Pin 1.
    2) Motorraum Fahrerseite, unterhalb der Frontscheibe ist ein schwarzer Kasten, dort der äußere 10-PIN-Stecker, PIN 3, weiß-blau

0
  • #14 27 Wrz 2011 16:27
    jawik40
    Poziom 7  

Witam .Udało mi się kupić na Allegro kostkę PLUG&PLAY fotkę zamieszczę poniżej podłączyłem do gniazda 26 pinowego i nawigacja zaczęła działać. Dziękuje wszystkim zainteresowanym moim problemem oraz za dobre rady Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

1
  Szukaj w 5mln produktów