Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat TEP401 nie podaje drutu

11 Wrz 2011 20:14 3685 3
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich . Proszę Was o pomoc. Mam problem z podajnikiem, po nacisnięciu
  przycisku w rączce załączają sie styczniki i przekażniki, załącza elektromagnes od gazu. Ale silnik nie obraca sie od drutu.
  Podajnik to model ZP2 bez elektroniki w środku. Elektronika jest w migomacie Płytki sterownicze to ZP-2 101 i ZP2 - 221. Na tych płytkach zostały wymienione wszystkie elementy na nowe. Przewody od podajnika do migomatu sprawne. Silnik podajnika równierz sprawny.
  Czy może ktoś mi pomoc w tym temacie ?
 • Poziom 19  
  Witam
  W twojej wypowiedzi jest pewna sprzeczność bo jak elektronika podajnika jest sprawna i silnik też to powinno wszystko być ok a nie jest więc coś musi być uszkodzone. Posprawdzaj jeszcze raz dokładnie kable idące od sterownika do silnika może po drodze jest jakiś bezpiecznik, następnie podłącz silnik do jakiegoś zasilacza najlepiej regulowanego i obserwuj co się dzieje.
  Sprawdź czy sterownik podaje napięcie jaka jest jego wartość. Coś musiałeś przeoczyć.
 • Poziom 11  
  Tylko ze cała elektronika była zalana woda. Dlatego były wymienione elementy na nowe. I przewody sa ok. silnik podłączony do innego źródła zasilania i działa prawidłowo. Czy może być uszkodzony tyrystor sterujący praca silnika podajnika?
  Tyrystor sterujący oznaczony symbolem TY302 tj. KT707
 • Poziom 19  
  "Czy może być uszkodzony tyrystor sterujący praca silnika podajnika?" Może być aczkolwiek najpierw sprawdź
  napięcie jakie podaje sterownik podajnika drutu na silnik i czy wogule jest jakieś napięcie bez podłączonego silnika jeżeli brak jest jakiegokolwiek napięcia to zobacz czy dochodzi ono do tyrystora na anodę i jak jest jego wartość. Jeśli masz schemat tej spawarki to prześledź skąd dochodzi napięcie na sterownik. Sprawdź napięcie zasilania układu uly7741.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1562044.html.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Co z podkuwkami p101 i p102 czy ich wartość była dobierana eksperymentalnie, bo pasowałoby zmierzyć jaką rezystancje miały te zalane i nowe ustawić tak samo. Chyba że regulowałeś nimi tak żeby układ pracował prawidłowo.