Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi colt proste pytanie o tylną piaste

12 Wrz 2011 07:38 1803 5
  • Poziom 25  
    witam

W mitsubishi colt CJO 2000 rok.
    Nie mam żadnego zabezpieczenia tylnej piasty .
    Piasta jest z łożyskiem na stałe , nakrętka zwykła bez pierścienia samokontrującego
    nie ma otworu na osi do osadzenia zawleczki , nie ma też wcięcia w osi żeby zagiąć kołnierz nakrętki w sumie nie ma żadnego zabezpieczenia przed odkręceniem .
    Po odkręceniu śruby nie było widać śladów kleju do śrub ....
    Wiem że problem jest banalny ale wg mnie zawsze jest jakieś ryzyko że ta nakrętka się poluzuje , wtedy odkręci się dalej do końca i skutki będą tragiczne .
    Nie jest to bezpiecznie zrobione - ale może nie mam racji ?
    Mam nadzieje że temat nie wyląduje w koszu .

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Musiał byś jeździć tylko na wstecznym żeby się odkręciło. Jeśli się nie mylę z lewej strony jest lewy gwint.
  • Poziom 20  
    W oryginle powinna być nakrętka samokontrująca zagniatana. Prawdopodobnie ktoś przykręcił co miał pod ręką. Z drugiej strony ta nakretka jest przykęcona z tak dużą siłą, że raczej niemożliwe jest jej poluzowanie. Jeżeli bardzo tobie to przeszkada to wymień ją na samokontrujacą.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    W oryginle powinna być nakrętka samokontrująca zagniatana

Na osi nie ma wcięcia w które by mogło wchodziło wgniecenie nakrętki .

Na forum mitsubishi napisali mi że tak jest oryginalnie .
    Nakładka blaszana była tak przyrdzewiała zapieczona że raczej od nowości
    nie była zdejmowana.
    Zobaczę czy z prawej strony jest taka sama nakrętka .
    Gwint jest prawy przynajmniej po lewej stronie .
    Zapytam o takie nakrętki jak nie dostane to klej do śrub zawsze to jakoś pewniej...
  • Poziom 31  
    Jest wiele metod zabezpieczeń nakrętek przed samoodkręceniem. Na ten przykład Golf II i jego przegub. Nakrętka ze spłaszczonym kołnierzem. Bez rowka, kleju, zawleczki.
  • Poziom 25  
    Temat stary i zapomniałem odpisać....
    rzeczywiście jest nakrętka ze spłaszczonym kołnierzem czego nie było widać wyraźnie , 2-3 obroty kręci sie bardzo lekko a później już nie da rady ręką tylko kluczem (używając tylko klucza tego nie zauważyłem) .
    Temat zamykam