Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdko telefoniczne tylko pod internet

12 Wrz 2011 09:35 15255 18
  • Poziom 9  
    Mam pytanie jak podpiąć gniazdko telefoniczne tego typu

do kabla telefonicznego z którego mam tylko otrzymywać internet (Netia spot).

Z kabla wychodzą cztery żyły o kolorach
    czerwony-1 żyła
    niebieski-1 żyła
    biały 2 żyły

Gniazdko dostałem od kolegi jak go rozkręciłem to wszystkie żyły były nie przykręcone. Ja to skręciłem na pałę jak widać na zdjęciu nie wiem czy prawidłowo

Chciałbym jeszcze z tego gniazdka poprowadzić drugi kabelek do drugiego gniazdka które wygląda tak

jest teraz do niego przykręcony kabelek dwu żyłowy o kolorach niebieski i brązowy

a chciałbym do niego przykręcić prawidłowy kabel telefoniczny czterożyłowy tylko nie wiem w które miejsca poprzykręcać żyły z tego prawidłowego kabelka telefonicznego.

Jeśli wie ktoś jak prawidłowo poskręcać kabelki to proszę o odpowiedź.
    Tylko proszę o proste wytłumaczenie bo jestem z tych rzeczy całkiem zielony.
  • Poziom 30  
    W Polsce sygnał telefoniczny "prawidłowy" :-) przesyłany jest 2 przewodami podłączanymi do dwóch środkowych styków gniazda modularnego. Z twojego zdjęcia to przewody czerwony i zielony!
  • Pomocny dla użytkowników
    Nie rozumiem w jakim celu montujesz to gniazdo starego typu? Zamontuj dwa gniazda takie jak to dodatkowe.
  • Poziom 9  
    to gniazdko starego typu montuje tylko jako przejściówkę bo od skrzynki neti do mieszkania mam puszczony króciutki kabelek i id tego gniazdka dopiero chcę puścić drugi kabelek do drugiego gniazdka które dopiero będzie się łączyć z komputerem
    chatmen21 napisał:
    to gniazdko starego typu montuje tylko jako przejściówkę

Wystarczy dać jakąś puszkę z listwą zaciskową, kostką.
  • Poziom 9  
    Nie wiem jak taka puszkę zrobic bo jak pisałem jestem w tym temacie zupełnie zielony.

Znalazłem na elektrodzie takie oznaczenie gniazdka

więc trochę pomyślałem i moje gniazdko podpiąłem tak
    Kabelek który prowadzi do drugiego gniazdka jest nowy dzisiaj kupiony.

Tylko nie wiem gdzie podpiąć kabelki od skrzynki netii bo są w innych kolorach a chce żeby wszystko działało.
    Podepnij je pod czerwony i zielony.
  • Poziom 9  
    ale które z 4 żyłek od kabelka z skrzynki mam podpiąć pod czerwony i zielony.

Bo kabelek od skrzynki ma 4 żyły o kolorach niebieski,czerwony, i dwa kabelki o kolorach bialych
    Podepnij te, na których masz jakieś napięcie. Jak nie masz czym zmierzyć, to chociaż "podsłuchaj" za pomocą jakiejś słuchawki.
    Teoretycznie powinien to być jeden z białych i niebieski. To jest pierwsza para, ale różnie różni "fachowcy" podłączają.
  • Poziom 9  
    niestety nie mam czym sprawdzić napięcia a słuchawka też nie mogę sprawdzić bo do gniastka jeszcze netia mi nie puściła sygnału

ja podpiąłem to tak że białe kabelki podpiąłem pod żółty i czarny a czerwony pod czerwony a niebieski pod zielony niewiem czy prawidłowo.

Nasygnał muszę jeszcze poczekać kilka dni bo dopiero dzisiaj zamówiłem internet stacjonarny a to piszę przez internet mobilny ale już mi się kończy umowa więc chcę założyć stacjonarny i przygotowuję okablowanie.
    Skoro jeszcze nie masz puszczonego sygnału w kabel, to czemu już podłączasz i to w ciemno.
    Na pewno tak jak podłączyłeś nie jest prawidłowo.
    Powinieneś podłączyć tylko dwie żyły z kabla. Pozostałe dwie są z pewnością rezerwą.
    A tak w ogóle to po co się pytasz skoro podłączasz po swojemu?
  • Poziom 9  
    czyli pozostało mi tylko czekać na modem i na sygnał a jak do dostane to tylko próbować i kombinować z kabelkami aż zaskoczy modem.
    Oczywiście, że lepiej poczekać. W końcu i tak musi jakiś monter podłączyć w słupku, czy skrzynce twój kabelek i powinien ci powiedzieć gdzie puścił sygnał. A właściwie, to powinien przyjść do mieszkania i sam to podłączyć i sprawdzić czy działa.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.

Jeszcze Netia mi nie przysłała Netia spota i jeszcze nic od ostatniego razu jak tu pisałem w gniastku nic nie zmieniłem.

Mam takie pytanie. Jak Netia puści mi sygnał internetowy bez telefonicznego w kablach to czy w tych kabelkach jest jakieś napięcie jeśli tak to jakie ? Bo czytałem na tym forum że przy sygnale telefonicznym jest jakieś napięcie ale czy jest przy internetowym?

Jeśli jest jakieś napięcie to czy puszczonym takim napięciu można bawić się z kabelkami żeby dobrze podpiąć(a nie bać się porażenia prądem) żeby sygnał dotarł do modemu.
  • Poziom 8  
    Sory, jestem tu nowy. Więc wydaje mi się że mogę napisać w tym temacie bo ono również dotyczy tegoż zagadnienia. Otóż czy w chwili gdy decyduje się na dwa gniazdka telefoniczne wyłącznie do neta, to czy istnieje możliwość abym dostał dwa kable od dystrybutora internetu po to bym mógł dostarczać neta do dwóch różnych pokojów z dwóch różnych gniazd? Chodzi o to że mając laptopa i przenosząc go z pokoju do pokoju miałbym dostęp do internetu w obu pokojach. Jestem w tym temacie zupełnie zielony, więc proszę o pomoc... tylko nie taką typu: wygogluj sobie. ;)

Aha. Router nie wchodzi w rachubę.

Ps: w razie przeniesienia mego postulatu, prosiłbym o powiadomienie na pw. Z góry dzięki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Szkoda. :/ Czyli router będzie niezbędną częścią.
  • Poziom 8  
    Przepraszam że post pod postem, ale nie wiem dokładnie gdzie się zgłosić z tym problemem. Otóż chce zainwestować w internet z Netii. Internet ten chciałbym mieć przy pomocy routera o takiego - http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,11673,podlaczenie-routera-netia-spot.html problem w tym że aby go podłączyć potrzebuję gniazdka tel. a wiele lat temu go usunięto. Wiem, że można go samemu założyć, ale jeśli coś popsuję wpakuje się w niezłe bagno. Bo pewnie musiałbym kuć ścianę, prowadzić je przewodami aż do jakiegoś odbiornika poza mieszkaniem itd. Więc, czy spisując umowę z Netią na internet stacjonarny, przysługuje mi ekipa monterska, która za mnie to gniazdo zrobi? Z góry dziękuje za pomoc.

PS: W razie gdy jakiś mod uzna moją wypowiedź za zbędną/ przeniesie ją, proszę o powiadomienie na pw.