Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EHbK po włączeniu piekarnika strzela różnicówka

tarnowskimichal 12 Wrz 2011 14:11 3983 7
  • #1 12 Wrz 2011 14:11
    tarnowskimichal
    Poziom 7  

Witam
    Mam taki oto problem
    Kuchenka do zabudowy AMICA EHbK a raczej piekarnik w niej po załączenia ma gdzieś przebicie (tak przynajmniej mi się wydaje) gdyż strzela różnicówka.
    Sytuacja pojawiła się po tym jak moja mama sobie go chciała umyć i nalała wody do środki (robiła już tak wcześniej i nigdy nic się nie działo tylko tym razem włączyła sobie światełko w środku bo było ciemno) i właśnie wtedy zaczęła walić różnicówka. Myślałem że sprawa zakończy się na wysuszeniu piekarnika i będzie git ale niestety nic to nie pomogło. Płyta grzewcza chodzi jak dawniej a piekarnik jak tylko włączy się którykolwiek program to wyrzuca różnicówkę. Wyjąłem ten piekarnik zacząłem go rozbierać ale tam nie ma żadnej elektroniki tzn tam jest tylko ten moduł przy zegarku i tak naprawdę nie wiem gdzie szukać problemu. Myślałem że skoro zaczeło to się dziać po zalaniu go wodą to że może dolna grzałką się jakoś przepaliła czy coś ale po wypięciu dolnej grzałki piekarnik w ogóle się nie włącza.
    Może ma ktoś jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Żadne kable nie mają pozrywanych izolacji.

0 7
  • #2 12 Wrz 2011 15:52
    egon42
    Poziom 37  

Sprawdzić grzałki na upływność. Zaczął bym od dolnej grzałki.

0
  • #3 12 Wrz 2011 19:01
    tarnowskimichal
    Poziom 7  

Po googlowałem i dowiedziałem się że mam to zrobić induktorem na 500V najlepiej czy jest jakaś alternatywa gdyż nie posiadam takiego urządzenia

1
  • #4 13 Wrz 2011 10:28
    egon42
    Poziom 37  

To odłączaj po kolei grzałki i będziesz wiedział która to tylko zachowaj ostrożność.

0
  • #5 15 Wrz 2011 19:44
    tarnowskimichal
    Poziom 7  

No dobra juz tak probowalem ale wtedy wogole piekarnik sie nie wlacza ani swiatelko ani nic jak odepne przewody i wisza sobie

0
  • #6 16 Wrz 2011 06:52
    telmut
    Poziom 19  

Widocznie odłączyłeś przewody zasilające. Piekarnik chodzi bez problemu. Jak wspomniał poprzednik odłączaj po kolei po jednej grzałce i podłącz do prąduj. Jak wywali to podłącz tą grzałke a odłącz inną itd.Gdy nie wywali to właśnie odłączona grzałka jest do wymiany.Zachowaj ostrożność.

0
  • #7 16 Wrz 2011 07:12
    TyPeczek
    Poziom 23  

Suszenie może by i pomogło, gdyby nie to, że woda dostała się do wnętrza. Jeśli to odłączanie grzałek nie pomoże rozkręć wszystko co się da (tam gdzie jest elektryka) i wtedy susz.

0
  • #8 31 Mar 2014 22:42
    darek971
    Poziom 9  

Witam
    U mnie zlokalizowałem zwarcie, po rozgrzaniu piekarnika przewody z elektroniki do wyświetlacz dotykały obudowy i było przebicie. (nawet po włączeniu oświetlenia, a jak zimny to ok). Po odpięciu grzałek było to samo.
    Pozdrawiam

0