Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka okularów 3D nie pobiera nabłyszczacza.

12 Wrz 2011 14:39 3443 16
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Witam.

Mamy problem ze zmywarką KOOPTECH do okularów DOLBY 3D.
    Nie pobiera płynu do nabłyszczania. Pompka kręci, ale płyn tylko podchodzi do góry (jakieś 3-4cm) i cofa się do zbiornika i tak w kółko. Sterownik to LOGO SIEMENS.
    Udało mi się przestawić czas działania pompki z 7s na 60s, ale to nic nie daje.

Przewód ssący długości 50cm, tłoczący ok 1m (zapowietrzony, bo zmienialiśmy płyn)
    Czy to wina pompki? Może zamontować na wlocie (w zbiorniku) jakiś zaworek zwrotny? Dodam jeszcze, że druga pompka do podawania kwasu działa wyśmienicie.

Pozdrawiam.

Aha, próbowałem już wszystkich ustawień zbiornika, wyżej, niżej, nawet bokiem, żeby wężyk był całkiem zalany od góry, ale to nic nie daje. Nawet jak zaleję wężyk "ręcznie", to pompka nie tłoczy (nie widać ruchu np bańki powietrza) w wężyku.
    Nic nie wygląda na uszkodzone.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jaka tam jest pompka do tego nabłyszczacza?
    Google mówi (po wyglądzie), że jest to pompka perystaltyczna.
    Taka jaka do przetaczania krwi, czy innych substancji, co to się w "Uwadze" ogląda.
    W samej pompce wężyk, co po nim te kulki się przetaczają też nie jest (wzrokowo) uszkodzony.
    Do kwasu jest taka sama pompka i działa, ta od nabłyszczacza niestety nie (nie ciągnie). Wężyk ma nieco cieńszy, ale to chyba nie to.
    Ustawiłem na kontrolerze czas 5min i pompka działa przez 5min, ale cykl mycia okularów i tak kończy się wcześniej, a ta pompka widać niema zamiaru zassać płynu.

Problem w tym, że ten nabłyszczacz zawiera środek do zmiękczania wody (stosowany jest przy płukaniu) i bez niego na okularach zostają kropelki, które po wyschnięciu zostawiają plamy.

Kto chciałby oglądać film w takich okularach, płacąc dwadzieścia parę złotych za bilet...
  • SterControlSterControl
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ta pompa duża jest? Jaka wydajność, ciśnienie? Płyn nabłyszczający jest jakiś agresywny / zawiera jakieś rozpuszczalniki?
    Sam przewód (wąż) jest szczelny?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ta pompa - dozownik to coś takiego? http://www.gastronomiczne.pl/dozownik_801021_p1907
    Jeśli tak to musi być jakaś dziurka na ssącym lub zatkane wyjście za dozownikiem , zwrotny tu nie jest potrzebny bo zawsze któraś kulka zaciska wężyk i podciśnienie nie pozwoli cofnąć się płynowi.
    Tak, to coś takiego. Czyli albo dziurka, albo zatkane. Ok, będę szukał.
    Płyn nabłyszczający to jakiś zwykły płyn do zmywarek, niestety nie ma już nalepki na opakowaniu.
    Kupili nam jakiś uzdatniacz wody, taki baniak z wodą, tabletkami soli i sterownikiem, myślą, że to coś pomoże, ale ten nabłyszczacz pewnie też jest potrzebny żeby efekt był.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Chwila....ten dozownik na fotce ,to dozownik płynu myjącego a nam chodzi o dozownik nabłyszczacza ... To są dwie różne rzeczy. Ten akurat nie może dozować nabłyszczacza bo walił by go za dużo. Nabłyszcz dozowany jest czym innym - dosłownie kilka mili...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    LuckyDj napisał:
    Kupili nam jakiś uzdatniacz wody, taki baniak z wodą, tabletkami soli i sterownikiem, myślą, że to coś pomoże

Z tego co deklaruje producent, do tej maszyny musi iść uzdatniona woda. Jeśli wcześniej nie była zmiękczana to już może być ładny kamień w środku. Może wylot rurki zarósł kamieniem? :!:
    Co do samej pompki - to spora maszyna, może władowali taką pompę tylko mniejszą i tyle, "na oko" leją ten nabłyszczacz.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Wężyk masz oryginalny? Może któraś rolka nie dociska go końca lub jest odkształcony. Jak już ktoś pisał sprawdź szczelność na części ssącej.
    Do kwasu i nabłyszczacza, są dwie identyczne pompki, malutkie, góra 6/4cm. Wszystko oryginalne, nie wymieniane. Od jakiegoś miesiąca zaczęły się problemy.
    Ilość płynu reguluje sterownik (czas podawania) Jak dobrze pamiętam nabłyszczacz ma być w stosunku 1:600 a kwas 1:300 i to by się zgadzało, bo czas działania pompki kwasu ustawiona jest na 14s a nabłyszczacza na 7s.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    LuckyDj napisał:
    Pompka kręci, ale płyn tylko podchodzi do góry (jakieś 3-4cm) i cofa się do zbiornika i tak w kółko

Zmiana czasu nie wiele Ci da jak słupek cieczy Ci opada. Rolka z wężykiem powinna działać jak zawór, o ile masz wszystko szczelne. Jak pompka jest założona na wężyku (jak te medyczne) to spróbuj ja przesunąć.
    Jasiek690 - Jeśli dobrze zrozumiałem, to ta pompka nie da się przesunąć na inny odcinek wężyka (ona ma swój w środku, a ssący i tłoczący są do niej podłączone)
    Może nie potrzebnie napisałem o pompkach medycznych, bo widać one są inaczej wykonane. A tak mi się skojarzyła z pompkami do przetaczania krwi.

Jutro będę w pracy, to sprawdzę wszystkie Wasze porady.
    Wychodzi na to, że wszystko szczelne.
    Zalałem wężyk ssący (nie pytajcie jak), ale pompka nadal ma to "gdzieś"...
    Co ciekawe włączając pompkę ręcznie z poziomu sterownika nie chce zassać płynu, ale kiedy dmucham w napełniony płynem wężyk, to płyn się przesuwa i dociera do części piorącej (bo ta maszyna składa się jakby z dwóch części), czyli dysze też nie są zapchane, bo płyn się porusza, ale wygląda na to, że pompka nie ma mocy.

Możliwe, żeby te kulki jakoś się ... ehm... starły? i niema szczelności?

Maszyna ma 0,5 roku.
    Ludzie się czepiają, że okulary brudne (i się nie dziwię).
    Ja jako lider grupy rozkładam ręce (dobrze że nie nogi).
    Dyr każe "coś zrobić", a serwis ma za przeproszeniem "wywalone" na całą sytuację i jeśli chcemy naprawy, to musimy wpakować maszynę na busa i wysłać do nich...
    Jest w mieście serwis AGD, ale za taką pompkę "krzyczą" sobie 200zł :O
    Paranoja jakaś.

Aha, "Zmiękczacz" chyba działa, bo nie pojawiają się już kropki po wyschniętej wodzie, przynajmniej nie w takiej ilości jak wcześniej, ale to i tak nie to, co powinno być.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi?
    Jak działa taki zmiękczacz wody? Chyba tylko tak, że dodaje do wody odrobinę "solanki".
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    LuckyDj napisał:
    Jest w mieście serwis AGD, ale za taką pompkę "krzyczą" sobie 200zł

No bez przesady, nie jest to jakaś powalająca kwota.

LuckyDj napisał:
    kiedy dmucham w napełniony płynem wężyk, to płyn się przesuwa

Czyli pompa jest nieszczelna. Kulki mogły się zetrzeć albo mogło się coś rozsypać. Swoją drogą poważny serwis że zamiast wysłać pompkę chcą brać całą maszynę. Może trzeba z nimi po prostu pogadać żeby nie robili sobie jaj bo tracicie pieniądze.
    movzx napisał:
    No bez przesady, nie jest to jakaś powalająca kwota.

Tu masz 100% racji, ludzie za bilet płacą dużo, a dostają g*wno, ale to niestety nie zależy ode mnie. Cały zarząd jest 100km stąd i kontakt tylko tel, no i wygląda to właśnie w ten sposób :)

To jeszcze nic, ostatnio miałem przyjemność szkolić kierowników kolejnego powstającego kina, gdzie jedna z Pań miała już okazję pracować w tej branży i dowiedziałem się, że w jednym z kin na "H" używają do mycia okularów zwykłej zmywarki do naczyń :D

Już wyobrażam sobie "Piraci z Karaibów", "Sanctum", albo tak jak teraz - "Bitwa Warszawska 1920"
    My mamy hajlajf, bo zepsuta maszyna, ale only 3 sale i tylko dwie w 3D...

Zrobię tak - jak będzie trochę luzu, zamienię pompki miejscami, sytuacja powinna się wyklarować.
    Panowie, temat do zamknięcia.
    Szczęście w nieszczęściu, że podczas "prania" otworzyły się klapy bębna i zablokowała się cała myjka, pojechała do Warszawy do serwisu, napisałem maila, o pompce też wspomniałem.
    Ma wrócić cała sprawna.

Dziękuję i pozdrawiam.