Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość odczytu liczników przez elektryka?

12 Wrz 2011 17:36 2643 13
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dzisiaj przyszedł elektryk z firmy ener#a i wymienił stary licznik energii na nowy elektroniczny. Przebiegało to w taki sposób:
    -zdjął stary licznik i spisał do dokumentów jego stan,
    -założył nowy licznik, licznik wskazywał 168kW/h.
    A wpisał do dokumentów 150kW/h i powiedział, że "niech nam będzie, jesteśmy młodym małżeństwem - że dzięki temu jesteśmy 18kW/h do przodu".

I teraz nie mogę zrozumieć, w jaki sposób jesteśmy "18kW/h do przodu" ? (wydaje mi się, że jest odwrotnie, że zrobił mnie w ciula i jestem stratny 18kW/h).

Proszę Kolegów Ekspertów, Elektryków o rade, czy mnie "w konia" przypadkiem nie zrobił?
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista Automatyk
    Jesteś do tyłu!.
    Pomyśl: nie zużywasz prądu i za chwilę przychodzi inkasent ... i spisuje 18 kWh - tyle jesteś w plecy.
  • Poziom 22  
    Bo cię zrobił w ciula jesteś 18kWh do tyłu a elektryk powinien spisać stan aktualny a nie taki jak mu się wpisze. Z drugiej strony czemu nie zareagowałeś jak pisał co innego ?
  • Poziom 39  
    Ciekawa teoria kolego Motronic :) To mi przypomina gromadzenie prądu w wiaderku, a właściwie kompresji przez mechaników :lol:
  • Poziom 35  
    Po prostu następnym razem zapłaci więcej i basta.
    Nic się nie stało, ja sam sobie odczytuje liczniki i podaje jak mi lepiej, podam mniej zapłace mniej, następny odczyt to skoryguje.

Dziwne że ludzie sa tacy ????? .
  • Poziom 35  
    Nieważne o kierowcy.
    Po prostu licznik idzie na szrot i im mniej wpisał tym mniejsze będzie saldo od ostatniego odczytu.
    Jak ostatnio miałeś 100kwh to teraz płacisz za 50 kwh a nie za 68 kwh.

I myślę że na starym było 168kwh. Bo jak na nowym to jesteście w plecy.

Proszę posługiwać się poprawnymi symbolami jednostek technicznych. Przypominam podstawowe:
    wat [W] - piszemy "watów"
    kilowat [kW] - piszemy "kilowatów"
    amper [A] - piszemy "amperów"
    wolt [V] - piszemy "woltów" (a nie "voltów")
    kilowatogodzina [kWh]
    [retrofood]
  • Poziom 39  
    Pogadaliśmy sobie- fajnie, czas zrobić to co nieuniknione :)