Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odnowa lakieru auta przez polerowanie

12 Wrz 2011 22:17 2062 3
  • Poziom 7  
    Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy polerując autko ręcznie pozbędę się paru rysek kolistych. Próbowałem na elemencie 5 X 5cm tymi pastami:
    K2 tempo
    K2 turbo tempo
    i jakąś pastą polerską turtlewax (to nie jest wosk)

Do tej pory mi nie wychodziło, a robiłem to tak:
    1. czyszczenie elementu
    2. Nakładanie pasty polerskiej na element, rozmazywanie/polerowanie kolistymi ruchami.
    3. Odczekanie 10-30 sek. i polerowanie/ściągnięcie resztki pasty polerskiej czystą szmatką.

Coś nie wychodziło kolistych rys się nie pozbyłem tylko troche zmniejszyłem.

Auto ma 4 lata 60 tys. bardzo mały defekt/koliste rysy widoczne pod mocnym słońcem, jak jest słońce słabe w sierpniu i ok 24 C to rys nie widać i w życiu nie było na automatach. Myje autko sam Karcherem 2.15.

1. Co robie zle?
    2. Co polecacie?
    3. Za bardzo nie chcę polerować auta pastą polerską i wpadłem na politurke do nowych i prawie nowych aut. Powinna usunąć te ryski z tego co wynika z tekstu o produkcie. Co o tym sądzicie?
    4. Woski koloryzujące nie wchodzą w gre gdyż są nietrwałe.

Pozdrawiam Tomasz z Legnicy
  • Poziom 36  
    mieciu007 napisał:
    2. Co polecacie?

Sam używam politurki na bazie silikonu f-my AMWAY - nazywa się to "Silicone Glaze". Rewelacja i sie nie namęczysz. Dostępne tylko wysyłkowo.
    UWAGA! - w żadnym wypadku nie czyścić tym szyb samochodowych!!!
  • Poziom 29  
    Witam.
    Lakier zwykły czy metalik lub perła itp.?
    Pozdrawiam
    Mateusz
  • Poziom 7  
    Lakier to metalik.
    Dzięki za odpowiedzi i proszę o następne. Jutro wam wrzuce wam kilka fotek.

Dodano po 2 [minuty]:

Teraz itak nie będzi widać kolistch rys może minimalni. Widoczne są tylko czasem w czerwcy, lipcu i sierpniu. Każdy lakiernik się dziwi i do tego zaciera oczy.
    HiHi