Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KM BizHub c253 - jak wykonać reset licznika przeglądu

phalanx 13 Sep 2011 13:23 9801 12
    phalanx
    Level 11  
    Witam,

Chciałbym dowiedzieć się jak zresetować licznik przeglądu w Konica Minolta Bizhub c253;
    Po wejściu w menu serwisowe - standardowo przez narzędzia/licznik... woła o hasło; Ostatni obecny na miejscu serwis twierdzi że tego hasła nie powinno tam być i go nie znają. Żadne z haseł typowych nie wchodzi, a nic mi nie wiadomo by było kiedykolwiek zmieniane..

Z góry dziękuję za odpowiedź - strasznie drażniące jest wzbudzanie drukarki z powodu tego powiadomienia.
    adamos5555
    Level 15  
    Poczytaj serwisówkę tam jest wszystko dokladnie opisane
    phalanx
    Level 11  
    Zapomniałem dodać - jestem użytkownikiem końcowym a nie serwisantem. Wszyscy serwisanci polegli na tym polu i znikąd pomocy. Z dokumentacji jedyne czym dysponuję do zwykły [RT]FM :)

UPDATE:

Na innym FORUM, u osoby z identycznymi objawami znalazłem kwestię :

Quote:
    It sounds like the advanced security might be turned on try using 92729272 which is the default CE password.

Jest zatem jakaś dodatkowa blokada menu serwisowego.. Hasła 92(....) próbowałem i zima.

UPDATE 2:

Ostatnio serwis w menu grzebał 2 lata temu, może wtedy coś zmienili - próbuję namierzyć kto i co wymyślił. W razie jednak jeśli się nie uda i nie odnajdę hasła, rozumiem że usunięcie hasła wiązać się będzie z reflashem firmware'u ?
    machyl
    Level 22  
    dobrze kumasz, jest specjalny firmware tzw nvram recovery, nie ma innej możliwości odzyskania hasła, polecam zawołać do tego autoryzowany serwis minolty lub developa ponieważ jest to operacja niosąca ze sobą pewne ryzyko uwalenia maszyny i wtedy koszty bedą ciut większe
    guner
    Level 22  
    Jak ci jakiś serwis założył hasło na twoją maszynę to im gratuluję. Hasło to ja tylko zakładam na swoje maszyny i jak klient decyduję się na wykup maszyny szybko mu zdejmuję. Napisz jakie hasła próbowałeś. Maszynę kupiłeś nową czy używkę?
    phalanx
    Level 11  
    Żeby było zabawniej, jedyni którzy mogli coś takiego zrobić to oficjalni z KM PL - byli jako ostatni a na pewno grzebnęli w menu, więc gdyby było hasło to nawet by tam nie weszli :)

Maszynka była kupiona jako nówka i zaliczyła 2 przeglądy od 2009. Przy montażu był wgrywany firmware (pewnie polskie ogonki), ale potem były jeszcze kalibracje offsetów więc na pewno w menu było grzebane..

Nigdy bym się nie zdobył na montowanie hasła w nie swoim sprzęcie, tym bardziej nie obarczonym umową serwisowo-materiałową...

Próbowane kombinacje: 12345678, 87654321, 00000000...999999999, 12345 i kilka własnych z panelu administratora (w przypływie nadziei liczyłem że hasła są sprzężone).
    Nightwing
    Level 17  
    Ta, te maszyny akurat nie mają polskiego wgranego fabrycznie i trzeba dogrywać, wiec tutaj pewnie masz racje.

Co do hasła, jedyna metoda to nvram recovery, jednak jak już koledzy wspomnieli ściągnij serwis do tego. Nie jest to droga usługa, zwłaszcza w porównaniu do kosztów jak Ci się nie uda.

A co do hasła na tryb serwisowy. Ktoś chciał zapewnić sobie wyłączność na serwis.

A co do hasła, spróbuj wpisać NIP czy REGON firmy co Ci to sprzedała. Jak już ktoś się w takie coś bawi to hasła są łatwe dla zakładającego ze względu na problem z ich usunięciem. Opcją tez może być nr telefonu do tamtej firmy lub podobne.
  • Helpful post
    guner
    Level 22  
    KM niestety daje hasła na maszynach ale o ile mi wiadomo z własnego doświadczenia takie hasło też likwidują. Na twoim miejscu jak jesteś pewien że zostało założone przez nich bym poprosił oficjalną drogą o przysłanie technika i usunięcie kodu dostępu do serwisu.To ich obowiązek bo maszyna jest twoja i nie musisz korzystać z ich serwisu ani też płacić dodatkowe pieniądze za zdjęcie hasła. Ciekawe czy gdybyś zamówił u nich przegląd kopiarki też by nie znalii tego hasła.
    RamDoctor
    Level 14  
    Można odczytać hasło z NV-RAMu :D
    phalanx
    Level 11  
    A w jaki sposób odczytać? Tak czy inaczej - pewnie to nie do zabawy dla end-usera :)
    Z flashowaniem telefonu mogę się pobawić, ale w drukarce chyba nie grzebnę :)

W ogóle wielkie dzięki wszystkim za pomoc - wiem już więcej chociaż menu wciąż zblokowane. Tak czy inaczej jestem bliżej, może któreś z kombinacji NIP/REGON (a raczej ich części-limit 8 znaków) zadziałają.

Od KM na razie brak odpowiedzi - generalnie zlewka.
    Dzięki raz jeszcze.
    seatt
    Level 19  
    Kolega " RamDoctor " zaczął wątek o odczytywaniu hasła z nvramu to może kolega napisze coś więcej na ten temat. Pozdrawiam
    Mareckiwroc
    Level 13  
    Też chętnie dowiedział bym się więcej na ten temat.
    MICHAŁ KRAWCZYK
    Level 11  
    Witajcie.
    Czy ktoś z szanownych Koleżanek i Kolegów mógłby napisać jak po wejściu w menu serwisowe ustawić na nowo licznik przeglądu?
    Nie chce zakładać nowego posta.

[Edit]
    Już mam.
    Trzeba wejść w Counter > Maintenance
    wykasować przebiegi przez "C" i ustawić w pierwszym polu za ile ma się znowu przypomnieć

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie

Z góry dziękuję
    MK