Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czytniki od Plastic Logic trafią niebawem do rosyjskich szkół

panlis2010 13 Sep 2011 15:17 2490 6
 • Czytniki od Plastic Logic trafią niebawem do rosyjskich szkół Chociaż nowy e-reader firmy Plastic Logic nie zachwyca swym designem, to ma szansę znaleźć praktyczne zastosowanie i przynieść niemałe zyski producentowi. Mowa o odpornym na stłuczenia czytniku Plastic Logic 100, następcy modelu Que, który nie wszedł ostatecznie do sprzedaży, a prace nad nim zostały anulowane. Po udanych rozmowach inwestora z premierem Władimirem Putinem jeszcze w tym miesiącu do kilkuset rosyjskich szkół trafi 1000 sztuk próbnej serii czytnika.  Jeśli trwające do 2012 roku testy zakończą się sukcesem, współfinansowana przez rządowy Rusnano firma Plastic Logic zastanowi się nad masową produkcją. W razie decyzji o kontynuacji projektu będzie ona miała miejsce w specjalnie stworzonych do tego zakładach w rosyjskim mieście Zielenograd.

  Plastic Logic 100 wyposażony jest w 10,7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 960. Pod plastikową obudową znajduje się m.in. 4 GB pamięci wewnętrznej i procesor o taktowaniu 800 MHz. Czytnik nie posiada komunikacji bezprzewodowej, a wgrywanie e-booków możliwe będzie poprzez wejście USB. Urządzenie przystosowane jest do pracy w środowisku Windows CE. Planowana cena detaliczna sprzętu wyniesie 12 000 rubli (ok. 1300 PLN).

  Źródło: Link

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  panlis2010
  Level 20  
  Offline 
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 wrote 518 posts with rating 14, helped 0 times. Been with us since 2010 year.
 • #2
  niemaloginawolnego
  Level 12  
  Z niecierpliwością czekamy na filmiki na youtube prezentujące w jaki to pomysłowy sposób czytniki mogą zostać wykorzystane :) Coś mi się wydaje, że plastikowa obudowa to nie najlepszy pomysł. Powinni też pamiętać o wytrzymałości na skrajne warunki atmosferyczne.
 • #3
  lukas1121
  Level 18  
  Coś mi się wydaje że na spryciarze.pl trzeba będzie niebawem dodać nową kategorie:P
  Po pierwsze w warunkach szkolnych czyli skrajnie niebezpiecznych powinno się stosować metalowe obudowy z usztywniającym żebrowaniem, widziałem coś takiego na jakimś tablecie.
  Poza tym wyświetlacz w szczególności chroniony najlepiej grubą i sztywna plexą. inaczej trzeba będzie w dzienniku dodać rubrykę UC (uszkodzenie czytnika:P)

  Ciekawe kiedy u nas coś takiego zobaczymy, chociaż w niektórych szkołach np. w Pobliskiej podstawówce dzieci dostały notbooki. Oby bardziej to rozpromowali, może w przyszłości moje dzieci już będą sie z tego uczyć:)
 • #4
  Brutus_gsm
  Level 25  
  lukas1121 wrote:
  może w przyszłości moje dzieci już będą sie z tego uczyć

  Oby nie. Sztyki czytania i pisania zanikną na zawsze. Zamiast pisać tekst, można będzie skopiować go od kolegi. Choćby nie wiem jakie zabezpieczenia zastosowali, wszystko będzie można obejsć.
 • #5
  780810
  Level 17  
  Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie w szkołach bo odpadł by problem kosztu zmienianych co rok podręczników. A co do pisania to jednak szkoły powinny zostać przy zeszytach. Mój 6 letni chrześniak nie umie się ręcznie podpisać co na komputerze nie sprawia mu problemu ;D
 • #6
  mosfet
  Level 25  
  Problem kosztu podręczników dopiero by się pojawił. Zamiast książek z drugiej ręki z bazarku, lub po starszym bracie, konieczność kupna praw autorskich na każdy rok nauki. Pani sprawdza kto ma licencję, nie ma? Pała.

  Komputery w szkole powinno być wykorzystane do nauki korzystania z danych źródłowych. Po co płacić np. za książkę od Polskiego, jeśli wszystkie teksty tam zawarte są już dziedzicem narodowym i NA PEWNO są dostępne w Sieci?
 • #7
  JaxGW
  Level 10  
  lukas1121 wrote:

  Po pierwsze w warunkach szkolnych czyli skrajnie niebezpiecznych powinno się stosować metalowe obudowy z usztywniającym żebrowaniem, widziałem coś takiego na jakimś tablecie.

  Dopiero jakby dali metalową obudowę to by było niebezpieczne. Wyobraź sobie dostać czymś takim w głowę....