Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet vectry na kablu antenowym od kablówki ?

13 Wrz 2011 15:48 4552 3
 • Poziom 10  
  Witam dzisiaj założono mi telewizje cyfrową (z dekoderem Hd) i internet 8 mb (z modemem) z vectry .

  Ku mojemu zdziwieni wszystko leci na starym kablu antenowym ( posiada 2 kabelki ) , net strasznie wolno chodzi i nie wiem czy tak zostanie czy prędkość się rozkręci.

  Kabel rozdzielony jest na dwa takim ustrojstwem :
  Internet vectry na kablu antenowym od kablówki ?
 • Poziom 35  
  Wszystko prawidłowo zainstalowane. Jednym kablem koncentrycznym dostarczane są wszystkie sygnały:
  - telewizji analogowej
  - telewizji cyfrowej
  - internetu
  - telefonii przewodowej.
  Od wielu już lat korzystam z internetu z "kablówki" i działa znakomicie. Zadeklarowana w umowie wartość jest dotrzymywana przez prawie 95% czasu użytkowania internetu.
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedź , już wszystko chodzi jak trzeba , ale dalej zastanawia mnie jak to działa :) Trzeba wujka google się zapytać
 • Poziom 35  
  Sieci telewizji kablowej dysponują zakresem częstotliwości od 5 MHz do 862 MHz. Część dolna pasma, czyli od 5 MHz do 65 lub 80 MHz jest przeznaczone do transmisji "od abonenta" (uplink). Są tu wydzielone kanały w których odbywa się transmisja telefoniczna (również cyfrowa) i dane komputerowe od klienta do stacji brzegowej (bazowej). Kolejny kawałek widma, to pasmo 88-108 MHz. Tutaj transmituje się kanały radiowe. Następnie, począwszy od 111, 25 MHz znajdują się kanały telewizyjne każdy o szerokości 8 MHz. Jest ich ponad 90. Ich przeznaczenie może być bardzo różne. W jednym takim kanale możemy zmieścić jeden program telewizji analogowej, lub na przykład "paczkę"ośmiu (czasem więcej) telewizyjnych programów cyfrowych w jakości SD (Standard Definition), lub 2-3 programy w wersji HD (High Definition). Niektóre kanały są przeznaczone do transmisji sygnałów cyfrowych "rozumianych" tylko przez komputery, czyli jest to Internet. Są to kanały "do abonenta" (downlink).
  Pracując w internecie i zadając pytanie wujkowi Google sygnał od Ciebie do serwera brzegowego biegnie na częstotliwości np. 45 MHz, a odpowiedź wujka Google wraca na częstotliwości np. 750 MHz. Sprytne układy w modemach ( a propos: słówko MODEM jest zlepkiem dwóch słów MOdulator i DEModulator, czyli jak ktoś woli koder i dekoder) "wiedzą" gdzie szukać danych dla Ciebie i tak samo "wiedzą" którędy Twoje dane wyeksportować do "centrali". Tak to mniej więcej w ogromnym skrócie działa.
  Pozdrawiam