Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wysłać faks z urządzenia wielofunkcyjnego, z poziomu komputera?

13 Wrz 2011 16:14 11930 4
  • Poziom 11  
    Może pytanie brzmi trochę banalnie, ale naprawdę nie mam pojęcia jak to zrobić:/

Mam urządzenie wielofunkcyjne HP C7100, z wbudowanym faksem. Mam go podłączonego do telefonu, faks działa gdy wysyłam manualnie.

Jednak chciałbym mieć możliwość wysłania faksu za pomocą komputera. Tzn pakuje dokument do pdf, wyślij fax. Czy jest to możliwe? I jeżeli tak, to bardzo prosiłbym o pomoc.

PS. Maszynę mam podłączoną przez WIFI, ale jest też możliwość podłączenia przez USB.
    Po podłączeniu przez USB, Win7 zainstalował jakieś sterowniki automatycznie, jak daje "Urządzenia i drukarki", wchodzę w urządzenie HP, to wygląda jakby był tylko zainstalowany skaner i drukarka...

Z góry dzięki za pomoc!
  • Poziom 11  
    ale dlaczego ma "drukować" do faksu? Przecież faks (przynajmniej ten w urządzeniu wielofunkcyjnym) działa chyba tak że podaną kartkę skanuje wpierw, aby ja przefaksować.

Dlaczego nie mogę z komputera, który jest połączony z urządzeniem wielofunkcyjnym, wysłać komunikat do tego urządzenia "Wyślij dokument C:\dok.pdf do adresata "123123123"" ? Tak, żeby ta maszyna uruchomiła skaner, zeskanowała, wykręciła numer i wysłała faks do adresata. Na prawdę nie da się tak zrobić?
  • Poziom 17  
    W niektórych urządzeniach jest taka opcja, zobacz czy masz do niej sterownik który ma FAX w nazwie, NP w moim canonie MX700 mam dwie drukarki po instalacji, Canon MX700 i MX700 FAX, używanie tej pozwala, po uprzednim wpisaniu w odpowiednie pole, wysłanie faksu z pominięciem papieru.

Funka ta jest nazywana różnie, jedni na to mówią LAN-Fax, inni PC-Fax. Poszukaj w sterownikach, powinno się pojawić jako oddzielna drukarka po zainstalowani
  • Poziom 11  
    Okno do wysłania faksu, wygląda tak: Niestety mam tylko opcję "Dołącz stronę w urządzeniu". Jak jej nie zaznaczę to wyskakuje błąd że "muszę zaznaczyć co najmniej jedną opcję w polu "Dołącz". Tzn. że ta drukarka nie ma opcja wysyłania faksu z pliku?

Jak wysłać faks z urządzenia wielofunkcyjnego, z poziomu komputera?

PS. Wysłałem właśnie faks za pomocą komputera, ale dokument znajdujący się w maszynie. Co mnie nie zadowala. Ciekawi mnie inna rzecz. Na pewno jestem podłączony do urządzenia z poziomu komputera. Dlaczego zatem podążając za instrukcją Microsoftu nie mogę dodać "fax-modemu" w "Faksowanie i skanowanie w systemie Windows"? Nie mogę również się z nim połączyć wpisując "\\192.168.1.4" - czyli adres mojego urządzenia?