Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L300-2C6 nie ładuje baterii i nie włącza się

13 Wrz 2011 20:34 3112 3
  • Poziom 11  
    Witam!! Mam nietypowy problem z laptopem (Model jak w temacie). Sytuacja wygląda następująco: Kiedy wziąłem go od kumpla żeby rzucić okiem to po pierwszym uruchomieniu (podłaczony do ładowarki) uruchomił się do momentu gdzie latają te okienka windowsa 7 i koniec, odczekałem chwile i wyłączyłem go. kiedy ponownie włączyłem resetował się co chwile, widziałem jedynie ekran gdzie do wyboru było wybranie opcji recovery i normalne załadowanie systemu ale to dosłownie sekunda i reset i tak kilka razy po czym ładuje sie do biosa. Teraz to już jak mupasuje albo lecą resety i bios albo odrazu bios. To tak ogólenie. Problemem jest to że w biosie brak reakcji na klawisze, jakaś przypadkowa kombinacja powoduje tak jakby ESC ale to dosłaownie przypadki. Drugi problem to brak ładownia nie świeci się dioda sygnalizująca ładowanie baterii. Po wyjęciu przewodu laptop się wyłącza. Po obejrzeniu płyty nic nie wygląda na uwalone sprawdziłem bezpieczniki i zenerke nie sparwdzałem tranzystorów. Zasilacz daje 19 V w stanie jałowym nie wiem jak to wygląda pod obciążeniem. Myśle że może to być bios uwalony, możliwe że zrobił nieudany update i padł, ale nistety nie moge go wgrać na nowo ściągnąłem ze strony producenta ale nie idzie próbowałem FN+ESC oraz FN+F i reakcja jest taka że odrazu włazi do biosa. Ma ktoś jakiś pomysł ??? POMOCY !!!

• Poziom 35  
    Po co rozbierałeś laptopa? Pierwsza usterka wskazuje na uszkodzenie klawiatury, możliwe, ze sprzęt po zalaniu i takie efekty.

Mam pytanie, gdzie jest dioda zenera w tym laptopie?
  • Poziom 11  
    I tak musiałem rozebrać bo wklejałem gniazdo od ładowania ponieważ było wyrwane. Kolego trafiłeś laptop ruszył bez klawiatury. Śladów zalania nie było tym bardziej że właścicielka się nie przyznała żeby był zalany i to mnie zmyliło. To gdzie dalej szukać powodu braku zasilania?? Zenerka albo zabezpieczeniowa w zasilaczu na płycie głównej. A brak ładowania będzie chyba spowodowny zwaloną baterią coś mi się wydaje. ??

• Poziom 35  
    Według mnie jednak coś tam się wlało na płytę, a jeśli nie to nie masz wyboru, musisz gdzieś sprawdzić baterię(podmienić).