Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kx t9300PD problem z zalogowaniem

29 Lis 2004 10:01 1079 8
  • Poziom 12  
    Witam
    w telefonie wymieniłem gumki z klawiatury i po włączeniu migną wszystkie zanki na wyświetlaczu i tyle. Nie można wybrać numeru, działa tylko przycisk "strzałka i rąb"
    Wiem że logowanie polega na wprowadzeniu numeru słuchawki i pinu ale nie pamiętam dokładnie. Wielkie dzięki za podanie dokładnej procedury.
    Pozdrawiam
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 12  
    witam
    W tym aparacie nie ma mozliwosci logowania sluchawek(pomijam tryb serwisowy). Jezeli przed naprawa klawiatury telefon byl sprawny,to podejrzewam, ze teraz ktorys z przyciskow na stale jest zwarty i daje taki efekt. Proponuje zaczac od sprawdznia klawiatury.
    pozdrawiam
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 12  
    Miałem wcześniej taki sam telefon i procedura z pinem i numeem seryjnym zadziałała. Niestety było to dość dawno i nie pamiętam kolejności. dodam że telefon miał dokładnie takie same objawy.Teraz nie działa tylko przycisk rozpoczęcia rozmowy. Na taki sposób logowania czy blokady słuchawki trafiłem na forum przypadkiem i teraz nie potrafię tego znaleść.
  • Poziom 21  
    Jano_o - Czym kleiłeś te "gumki z klawiatury" ? Próbowałem już chyba wszystkiego - bez rezultatu. Żaden klej tego nie trzyma! Sprawdź czy Twoje "gumki" trzymają.
    andy_o
  • Poziom 12  
    Odpowiedź raczej nasuwa się sama - prawdopodobnie nie oczyściłeś pól kontaktowych klawiatury słuchaki na laminacie, jeżeli klawiatura jest orginalna to jedyny błąd jaki mogłeś jeszcze popełnić to zakleszczenie jakiegoś klawisza. Jeżeli natomiast regenerowana - to już sama zła grubość kontaktów może wywoływać te problemy.
    Procedura logowania natomist jest bardzo złożona. Nawet doświadczeni serwisanci zostawiają ją sobie jako ostateczność. A w twoim przypadku nie to jest problemem - przecież nie działa ci część klawiatury - słuchawka jest uszkodzona!
  • Poziom 12  
    Witam
    Gumki kleiłem klejem ktory dostałem razem z gumkami. Po włączeniu słuchawki na przełączniku z boku telefonu reaguje ona tylko na przycisk " strzałka z kwadratem", po naciśnięciu tego przycisku pojawiają się na wyświetlaczu poziome kreseczki i wtedy mozna wpisać z klawiatury dowolny numer, wszystkie przyciski działają za wyjątkiem przycisku "podniesienia słuchawki", i nie jest to napewno wina złego styku . wygląda mi to raczej na jakis rodzaj blokady.
  • Poziom 12  
    Problem się wyjaśnilł i telefon ruszył
    Dzięki wszystkim za pomoc
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Problem się wyjaśnił, ale nikt nie wie w jaki sposób ? W/g mnie powinieneś zakończyć temat podając przyczynę usterki i sposób rozwiązania problemu. Chyba, że się mylę... :!:
    andy_o
  • Poziom 12  
    Tak jak pisałem działały wszystkie przyciski za wyjątkiem "podniesienia słuchawki".właśnie na tym przcisku na płytce drukowanej wytarł się grafit i nowa gumka nie zwierała styków. Wystarczyło poprawić jakość styków i klawiatura działa jak nowa.
    Jano_o