Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta indukcyjna candy pvi 640c

13 Wrz 2011 22:27 7681 7
  • Poziom 20  
    witam potrzebuje porady z płytą candy pvi 640c problem polega że jedno z pól nie wykrywa garnka , po sprawdzeniu okazało się ze płytka (mocy) od tego pola ma uszkodzony rezystor R90 i dioda Z90(b18st) (okolica układu viper12a przetwornicy) po wymianie elementów dalej jest zwarcie przetwornica nie startuje rezystor R90 pali. kondensatory podstawione , diody sprawne , czy może zwarcie w układzie powodować viper12a i co to za dioda b18st oznaczona jako zener (zamieniłem na diodę c18st)

fota
    płyta indukcyjna candy pvi 640c płyta indukcyjna candy pvi 640c płyta indukcyjna candy pvi 640c płyta indukcyjna candy pvi 640c
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam kolego ten elektrolit obok vipera nie jest wybrzuszony,sprawdz czy jest dobry lub wymień na nowy pozdrawiam
  • Poziom 20  
    g73 napisał:
    Witam kolego ten elektrolit obok vipera nie jest wybrzuszony,sprawdz czy jest dobry lub wymień na nowy pozdrawiam

wymieniony został
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Wymień Viper-a.
  • Poziom 20  
    a zamiast vipera mogę wstawić np tny264p ?
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    peterwolski napisał:
    a zamiast vipera mogę wstawić np tny264p ?

Niestety nie
  • Poziom 20  
    ok to zamawiam vipera i dam znać
  • Poziom 20  
    po wstawieniu Viper12a przetwornica ruszyła :D napięcia są oki , dioda o którą się pytałem to zenerek 18v teraz czas wstawić płytę klientowi dziękuje koledze cezet temat uważam za zakończony Pozdrawiam ;)