Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówko-zamrażarka, bezawaryjna - jaka??

Maniak79 14 Sep 2011 09:37 27554 16
    Maniak79
    Level 9  
    chcę zakupić lodówko-zamrażarkę jak najmniej awaryjną, którą w przyszłości ( po okresie gwarancyjnym) można tanio naprawić.
    Czytałem, że BOSCH, ELECTROLUX, SAMSUNG są dobre.

Moje oczekiwania to:
    1. Mało awaryjna
    2. Cicha
    3. W cenie od 1000 do 1400 zł
    4. Z NO FROSTEM lub bez
    5. Klasa A, A+, A++
    Wysokość 180 ~ 200 cm, szerokość 60 cm.

Wychodzę z założenia im mniej elektroniki i bajerów tym żywotność dłuższa.
    Proszę o poradę z własnych doświadczeń.
    Pozdrawiam
    patryk260983
    Level 19  
    polecam electrolux enb 34633x kosztuje nieco ponad 1400zł, ale warta uwagi podaje link
    http://www.ceneo.pl/6561955

energooszczedna ma no frost, klasa energet A+, duża chłodziarka wysokość 185 cm
    morfeusz747
    Level 12  
    Witam,

Żeby już nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj.

W przeciągu ostatnich ok.3-4 lat byłem posiadaczem ok. 4 lodówek (chłodziarko-zamrażarka). Po wspaniałym polskim produkcie Polar który zespół się po długich latach użytkowania, kupiłem Boscha (zostały mi wymienione 3 sztuki), aż w końcu dostałem zwrot kasy, potem kupiłem Electroluxa za który właśnie dostałem zwrot kasy ;) (oczywiście z wszystkimi był jakiś problem, co chwile coś się psuło). I przyszedł czas na kupno kolejnej lodówki i mam do Was pytanie jaką wybrać?

Myślałem o LG i Samsungu:

http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rl60gqers.bhtml#uslugi
    http://www.euro.com.pl/lodowki/lg-gb7043pvtz.bhtml#opis

O Bosch i Electrolux nie chce nawet słyszeć - totalny badziew. Liebhhery są strasznie drogie...

Jaka jest Wasza opinia i co sądzicie o tych dwóch lodówkach które podałem? Może coś innego.

Pozdrawiam
    patryk260983
    Level 19  
    Jesli chodzi o LG to proponuję model GR-B 399PLQA albo GR-B 399PTQA.
    Różnica w kolorze lodówki, jedna jest srebrna czy jak to w sklepie mówią tytan, druga inox.
    Polecam. U siostry 4 lata i bez awarii. Co można się przyczepić, to pisali że ma alarm otwartych drzwi, ale nie ma i ma klasę energetyczną A. Też nad nią się zastanawiam. Ale myślałem bardziej o tym electroluxie, który napisałem wyżej, bo niby zużywa 1/4 energii mniej niż ten LG. Ale skoro nie polecasz Electrolux to wezmę Twoja opinię pod uwagę.
    Tu link do mojego tematu, gdybyś był zainteresowany opiniami innych o LG i Electroluxie:-)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2158015.html
    morfeusz747
    Level 12  
    patryk260983 wrote:
    Też nad nią się zastanawiam.

Nad która bo nie do końca zrozumiałem :D

Ja Electroluxa miałem ENB 38607X8. Woda zbierała się przy warzywach itp, a w zamrażarce no frost miałem lód - serwis napisał mi że naprawa nie opłacalna zwrot kasy. Do tego lodówka strasznie "strzelała". Przednie drzwi miały zupełnie inny kolor tzn odcienie niż boki. Ehh szkoda gadać. Całe szczęście, że miałem gw. 5 letnią bo standardowa skończyła mi się w sierpniu ufff

Coraz bardziej przychylam się do tego LG co podałem wyżej :) Ładny, przestronny :)itp muszę zobaczyć go w sklepie jak się prezentuje.
    patryk260983
    Level 19  
    Do morfeusz747

No właśnie chodziło mi o tą LG a konkretnie ten model GR-B 399PTQA.
    morfeusz747
    Level 12  
    Jak dla mnie za mały zamrażalnik i do tego nie polecam lodówek bez uchwytów :D zawsze człowiek łapie za bok/uszczelkę i widać palce :P ale może tak tylko u mnie jest :P
    pyskata007
    Level 9  
    Chciałam się dowiedzieć jak jest z lodówką Daewoo RN421NPT?Czy jest to w miarę dobra lodówka? Początkowo chciałam lodówkę INDESIT BIAA 13 X ale zastanawia mnie ta DAEWOO. Koleś powiedział w sklepie że lepiej no frost do zamrażalnika ale nie do lodówki(chłodziarki). Indesit ma tu i tu daewoo chyba tylko zamrażalnik a góra automatycznie(chociaż nie wiem czy to dobrze czy źle). Proszę o jakąś poradę w tej sprawie.
    robcook
    Level 13  
    Witam
    A może ktoś wie czy jakaś firma daje teraz więcej niż 2 lata gwarancji? Muszę coś wybrać dla rodziców.
    Wiem że na stronie INDESIT-a jest wzmianka 2+3 lata, ale nie wiem na jakiej zasadzie...

Ja osobiście skłaniam się właśnie w kierunku INDESIT, bo kupowałem już 2 modele które chodzą jak dotąd bez awaryjnie. o Deawoo nic niestety nie wiem.

Pierwszy BAAN 13... -u teściowej tradycyjny, biały działa już 7 lat
    Drugi BAAN 13... Total No Frost, srebrny działa już ok 2,5 roku.

Penie dla rodziców wybiorę tradycyjną - bez "no frost", ew. "frost free".
    Dla siebie już nigdy do chłodziarki nie wezmę NO FROST - strasznie wysusza produkty, trzeba zawsze wkładać do szczelnych pojemników lub woreczków. Te nowsze z No Frost ponoć maja specjalna komorę na wędliny - ale nie wiem jak sie sprawdza w praktyce.
    patryk260983
    Level 19  
    Do Morfeusz 747

ta lodówka (LG GR-B 399PTQA) ma uchwyt (a raczej wgłębienie) z boku w drzwiach i zapewniam Cię że żaden jej użytkownik nie łapie za uszczelkę itd.
    A jest dobrym rozwiązaniem, gdy masz mało miejsca między bokiem lodówki a ścianą, bo idealnie zachodzi i nie potrzebujesz dodatkowego miejsca na uchwyt gdy otwierasz lodówkę tak, żeby bez problemu wysunąć szuflady w zamrażalniku :-)
    kryk2
    Level 10  
    Do robcook

do końca stycznia 2012 Mastercook ma promocję na lodówki ale z sytemem no frost 7 lat gwarancji na kluczowe części lodówki. Modele LCED 918 NF biała LCED918 NFX srebrna, LCE818 NFN- czarna LCE-818NFXW-mają osobne szuflady na owoce warzywa -gdzie jest specjalny system regulujący stopień wilgotności -można przechowywać owoce warzywa przez dłuższy czas i komorę na wędliny, ryby-jest tam utrzymywana temp na poziomie 0 stopni C-jest specjalny obieg zimnego powietrza odpowiedni do konserwacji wędlin i ryb- w praktyce komora ta sprawdza się idealnie- znacznie wydłuża się czas możliwości przechowywania tego typu produktów w porównaniu do tradycyjnych lodówek bez tej komory no i co istotne wędliny nie wysychają.
    riv11
    Level 11  
    Ja kupiłem Indesit BIAA 13 FX i jestem zadowolony. Plusem Indesita jest możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat.
    User removed account
    Level 1  
    riv11
    Level 11  
    Nie tylko INDESIT daje możliwość rozszerzenia gwarancji, ale wbrew pozorom tych firm jest tylko kilka. Producenci, którzy dają możliwość rozszerzenia gwarancji na 5 lat to tylko INDESIOT-ARISTON, MASTERCOOK i AMICA. Do końca czerwca ma też taką możliwość BEKO, ale tylko na wybrane modele.
    A czy jesteś zadowolony z tego, że Pavilion dv6500 ciągle działa, to nie wiem. Bardzo możliwe, że cie to martwi. Moich dwoje znajomych tez ma Paviliona dv6500, obojgu działa nadal bez problemu, i szczerze mówiąc mnie to nie martwi.
    astw
    Level 18  
    Nie chodzi tylko o czas gwarancji, ale o szybkość reakcji serwisu, dostęp do części i łączący się z tym czas naprawy oraz możliwość otrzymania urządzenia zastępczego.
    movzx
    Level 39  
    astw wrote:
    szybkość reakcji serwisu, dostęp do części i łączący się z tym czas naprawy oraz możliwość otrzymania urządzenia zastępczego.
    W czasie gwarancji. Po gwarancji bardzo istotna robi się za to cena części zamiennych. Często ten sam element u różnych producentów różni się ceną 2-3 razy. Warto "przelecieć się" po chociażby internetowych sklepach z częściami i zobaczyć ile np. kosztuje elektronika.
    riv11
    Level 11  
    astw wrote:
    Nie chodzi tylko o czas gwarancji, ale o szybkość reakcji serwisu, dostęp do części i łączący się z tym czas naprawy oraz możliwość otrzymania urządzenia zastępczego.

Serwis każdej marki reaguje tak samo. A wynika to stąd, że jeden serwis obsługuje kilka marek. Nasz serwis obsługuje Ariston- Indesit, Bosch-Siemens, Candy, Amica, Mastercook, Gorenje, Beco, Elektrolux-Zanussi. Więc jeżeli kupisz sprzęt, którejś z tych firm to i tak trafisz do tego samego serwisu. Różnica polega tylko na tym, że w INDESIT-ARISTON, MASTERCOOK i AMICE gwarancyjną naprawę możesz mieć przez 5 lat, a w pozostałych tylko przez 2 lata.