Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piece akumulacyjne do mieszkania

14 Wrz 2011 10:14 1567 2
  • Poziom 2  
    Cześć, przymierzam się do kupienia pieców akumulacyjnych do mieszkania w starej kamienicy. Oficyna jest ocieplona, mam nowe okna dobrej klasy, mieszkanie na pierwszym piętrze, nasłonecznione i ogólnie ciepłe. "Fachowcy" ze szczecina doradzili mi zakup trzech pieców o łącznej wartości około 7-8 tysięcy złotych...

Piece akumulacyjne do mieszkania

wysokość mieszkania 3 metry

Pytanie brzmi czy naprawdę potrzebuje 3 pieców? Jednego w sypialni gdzie nie chcę temperatury większej niż 19-20 stopni i dwóch w pokoju?

Kuchnia i przedpokój są bardzo zabudowane wiec kubatura zmniejsza się o 2/3. Pozostaje problem z łazienką. Co mogę do niej wstawić?

W mieszkaniu mam już założony licznik z nocną taryfą. Elektryk czeka tylko na informacje o jakiej mocy zamierzam wstawić piece, żeby położyć odpowiednie kable.

Dodam, że zaproponowane piece były firmy Dimplex, każdy o mocy 4kw.
  • Poziom 35  
    Do sypialni wystarczyłby mniejszy piec (góra 3kW) a do tego dużego pokoju napewno wystarczy JEDEN piec 4 kW. Dlaczego akurat w sypialni ma być niższa temperatura? Co do łazienki, to istnieją specjalne elektryczne ogrzewacze (musi być dostosowany do łazienki, gdyż inaczej może być zwarcie lub porażenie, np. w razie zapryskania wodą, tak samo trzeba uważać z kuchnią).
  • Poziom 2  
    Lubie spać w niższych temperaturach około 16-18 stopni. Problem może się pojawić teraz... ponieważ od 4 miesięcy mieszka ze mną moja dziewczyna i w sumie nie wiem jak ona na to patrzy :D ale co tam. Możesz mi polecić jakieś piece, żeby nie płacić "za nazwę"?