Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera do 2 telewizorów.

rozpi 14 Wrz 2011 12:46 9696 5
  • #1 14 Wrz 2011 12:46
    rozpi
    Poziom 10  

Witam
    Mam telewizję cyfrową w Multimedi. Dali mi oni dekoder mmp 5800c i Modem kablowy Motorola sb5101e. Mam to wszystko podłączone do jednego telewizora. Mam drugi TV/monitor w innym pokoju i chciałbym się spytać czy można podłączyć cyfrową telewizję do 2 TV? Na drugim telewizorze mam kablówkę która słabo odbiera. TV/monitor to LG FLatron M2280D. Tamten telewizor to: panasonic tx 32c10p. Dekoder multimedi jest podłączony za pomocą AV1. Pytałem się w multimedi czy można podłączyć odpowiedzieli mi że nie ma takiej możliwości technicznej. Wiem, żeby przełączyć program musiałbym chodzić do 2 pokoju ale dekoder jest rzadko używano tak samo jak funkcja TV w monitorze ale raz na jakiś czas by się przydało. Zastanawiałem się czy może kablem HDMI dało by radę rozdzielić?

Pozdrawiam

0 5
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #3 14 Wrz 2011 13:21
    rozpi
    Poziom 10  

@up
    dziękuje za propozycję

Tylko ciekawe czy będzie to działać a nie mam programów HD i do chodzi też koszt zakupy tego, a może jest jakiś inny sposób żeby nie kupować takiego splittera?

A jeszcze jedno pytanie do telewizora idzie tylko kabel do AV1 i zwykła antena, obraz jest o wiele lepszy bez włączonego dekodera niż na TV/monitorze. Czy można zrobić tak aby np. podłączyć kabel hdmi i ten kabel podłączyć do TV/monitor a telewizor był podłączony tylko za pomocą kabla do AV?

1
  • #5 14 Wrz 2011 20:12
    rozpi
    Poziom 10  

A da się to zrobić bez kupowania kabli?

0