Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie w instalację wpiąć modulator Audio-Video

part4bike 14 Wrz 2011 13:04 1504 3
  • #1 14 Wrz 2011 13:04
    part4bike
    Poziom 8  

Witam.

Mam taki modulator jak na obrazku. Chcę podłączyć do niego obraz z rejestratora DVR kablem koncentrycznym i puścić dalej w moją instalację gdzie są podłączone anteny telewizji naziemnej, tak abym ten sygnał z rejestratora mógł zakodować na którymś programie mojego telewizora.

Moje pytanie brzmi: Czy mogę podłączyć modulator do byle którego gniazda RTV w domu, czy gdzieś do "głównej wiązki"?

Na mój rozum skoro wszystkie przewody rtv w domu są połączone to podłączenie do najbliższego gniazda rtv powinno "puścić" sygnał po całej kablowni, mam rację?

Mój modulator:
    Gdzie w instalację wpiąć modulator Audio-Video

• #2 14 Wrz 2011 13:14
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Pomyśl dlaczego na modulatorze masz napisy WE i WY odnosi się to również do gniazdek RTV. W jedną stronę sygnał idzie dobrze a w przeciwną ma duże problemy. Filtry.

• #3 14 Wrz 2011 13:55
    part4bike
    Poziom 8  

Słusznie, ale nie wiem jak to się odnosi do całej instalacji w domu. Ja mam na strychu cała wiązkę, czyli tam są schodzą się kable antenowe, wzmacniacze, modulatory itp. Natomiast zarówno rejestrator DVR jak i telewizor, w którym chciałbym ten sygnał widzieć jest dwa piętra niżej, więc podłączenie się z tym modulatorem na strych byłoby bardzo, ale to bardzo trudne - stąd właśnie moje pytanie. Czy mogę w jednym pokoju podłączyć rejestrator z modulatorem do gniazdka i odbierać sygnał dwa pokoje dalej w tamtym gniazdku (ew. jeśli to zadziała to również i piętro wyżej w gniazdku - ale to już nie jest konieczne)

• #4 14 Wrz 2011 16:21
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Ta zasada - "odnosi do całej instalacji w domu", wysłanie sygnału w przeciwną stronę czyli pod prąd będzie - " będzie bardzo, ale to bardzo trudne " + sama odległość przesyłania też gra rolę. Najprościej sprawdzić .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME