Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie w instalację wpiąć modulator Audio-Video

part4bike 14 Wrz 2011 13:04 1597 3
 • #1 14 Wrz 2011 13:04
  part4bike
  Poziom 8  

  Witam.

  Mam taki modulator jak na obrazku. Chcę podłączyć do niego obraz z rejestratora DVR kablem koncentrycznym i puścić dalej w moją instalację gdzie są podłączone anteny telewizji naziemnej, tak abym ten sygnał z rejestratora mógł zakodować na którymś programie mojego telewizora.

  Moje pytanie brzmi: Czy mogę podłączyć modulator do byle którego gniazda RTV w domu, czy gdzieś do "głównej wiązki"?

  Na mój rozum skoro wszystkie przewody rtv w domu są połączone to podłączenie do najbliższego gniazda rtv powinno "puścić" sygnał po całej kablowni, mam rację?

  Mój modulator:
  Gdzie w instalację wpiąć modulator Audio-Video

  0 3
 • #2 14 Wrz 2011 13:14
  jur1
  Specjalista techniki DVD

  Pomyśl dlaczego na modulatorze masz napisy WE i WY odnosi się to również do gniazdek RTV. W jedną stronę sygnał idzie dobrze a w przeciwną ma duże problemy. Filtry.

  0
 • #3 14 Wrz 2011 13:55
  part4bike
  Poziom 8  

  Słusznie, ale nie wiem jak to się odnosi do całej instalacji w domu. Ja mam na strychu cała wiązkę, czyli tam są schodzą się kable antenowe, wzmacniacze, modulatory itp. Natomiast zarówno rejestrator DVR jak i telewizor, w którym chciałbym ten sygnał widzieć jest dwa piętra niżej, więc podłączenie się z tym modulatorem na strych byłoby bardzo, ale to bardzo trudne - stąd właśnie moje pytanie. Czy mogę w jednym pokoju podłączyć rejestrator z modulatorem do gniazdka i odbierać sygnał dwa pokoje dalej w tamtym gniazdku (ew. jeśli to zadziała to również i piętro wyżej w gniazdku - ale to już nie jest konieczne)

  0
 • #4 14 Wrz 2011 16:21
  jur1
  Specjalista techniki DVD

  Ta zasada - "odnosi do całej instalacji w domu", wysłanie sygnału w przeciwną stronę czyli pod prąd będzie - " będzie bardzo, ale to bardzo trudne " + sama odległość przesyłania też gra rolę. Najprościej sprawdzić .

  0