Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa głośników Tonsil

29 Lis 2004 11:06 6301 14
  • Poziom 11  
    Witam!

Mam dwa głośniki Tonsila.
    GDM 18/80 8 OHM
    GDN 30/80/2 8 OHM
    Mają one uszkodzone "Zawieszenie membrany". W GDM jest ona popękana naokoło Rys1).
    W GDN jest popękana tylko w kilku miejscach Rys2). A dodatkowo w GDN jest wgniecona pokrywa ochrony przeciwpyłowej Rys3).
    Popękane zawieszenie wywołyje brzęczenie, zwłaszcza przy słuchania głośniejszej muzyki Techno (ok. 20W).
    Czy można naprawić tę usterkę?
    Proszę pomóżcie!!!
  • Poziom 15  
    Można, a nawet trzeba. Samego zawieszenia raczej nie polecam wymieniać bo jest trudniej. Najlepiej całą membranę, przy okazji głośniki będą wygladały jak nowe. Membrana na gumie jest droższa niż na piance. Za obydwa głośniki zapłacisz coś około 20zł. (membrany i kopółki). Wystarczy trochę cierpliwości i Sam to zrobisz.
  • Poziom 30  
    Pokrywe ochrony przeciwpylowej mozesz naprawic... odkurzaczem :) Sam wczoraj naprawilem jedna taka, pozostal tylko malutki slad po wczesniejszym wgnieceniu.
  • Poziom 11  
    poszukaj dobrze na forum są bardzo dokładne opisy jak to zrobic.Pozdro
  • Poziom 24  
    ja płaciłem za naprawe 100zl od pary GDN.
    jak chcesz sam coś naprawić to popatrz na : www.akustyka.tk
  • Poziom 31  
    Nie polecam wymiany membranki w GDN ! kopółeczkę można wyssać odkurzaczem jak już ktoś wcześniej napisał a resorek można zakupić w internecie dajmy na to na www.umifon.pl lub www.pabel.pl i zamontować co nie jest wcale trudniejsze niż wymiana całej membrany a jak przecież wiadomo nic,żaden kevlar,włókno szklane,polipropylen nie zastąpi zwykłej leciutkiej celulozowej membranki tonsilka
  • Poziom 20  
    ale sam resor ciezej sie wymienia niz cala membrane szczegolnie ze i tak trzeba zerwac kopulke zwby wycentrowac....

drol2 jezeli posiadasz troche zdolnosci manualnych to mozesz smialo sie zabrac za naprawe jezeli jednak nie masz i brak Ci cierpliwosci to daj komus do regeneracji ...
    nawet na allegro mozna "kupic" taka usluge takze nie bedzie problemu....

pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Hehe a ja uważam że wymienienie samego resorka górnego jest łatwiejsze niż wymiana całej membranki i daje więcej satysfakcji bo wiemy że mamy oryginalną tonsilowską membrankę z oryginalną tonsilowską kopółką (tak tak jak się odpowiednio przeprowadzi regenerację to nawet kopółki nie trzeba zrywać celem wycentrowania :) )
  • Poziom 20  
    no to juz jest kwestia tego kto jakie ma zdolnosci ...
    tak czy siak nie rozumiem w jaki sposob chcesz wklejac nowe zawieszenie bez centrowania ?? :|
  • Poziom 12  
    Witam
    Na allegro w dziale "glosniki i kolumny glosnikowe" mozna kupic cale zestawy naprawcze do tych tonsili.
    Gra jest warta swieczki, poniewaz regenerowane tonsile graja lepiej niz cala chinszczyzna i itp.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Jak to bez centrowania :) jak ja wklejam nowe zawieszenie to nawet poprawiam firmę ;) bo ja rozbieram głośnik na części i wszystko ponownie skręcam i przyklejam równiusieńko :p więc nie ma mowy o jakimkolwiek złym wycentrowaniu.Bo nieraz widziałem tonsile w któych resor górny i dolny był przyklejony krzywo na wskutek źle (również krzywo) przykręconego magnesu przez co trzeba było przesuwać cewkę i cały układ drgający.
  • Poziom 20  
    "(tak tak jak się odpowiednio przeprowadzi regenerację to nawet kopółki nie trzeba zrywać celem wycentrowania ) "
    to w jaki inny sposob chcesz wycentrowac cewke ??
  • Poziom 31  
    Hehe sposób bardzo prosty i skuteczny :) otóż pod dolny resor kłade budaprem i wkładam cały sklejony układ drgający z przyklejonym resorem górnym i dolnym i resor górny przyklejam najpierw na super glue równiutko do kosza a potem centruje resorem dolnym przesuwając go po jeszcze rzadkim budapremie :boss: po takiej operacji nie ma możliwości aby ceweczka gdzieś obcierała i można sobie spokojnie głośnik wziąść w rączki i popychać membrankę palcem w każdym miejscu jej obwodu i nie będzie słychać charczenia ani obcierania.Zresztą jak dopadnę cyfrówkę aparata to zrobie zdjęcie jednego z moich zregenerowanych tonsili i wrzuce dla pokazu mych możliwości manualnych :)
  • Poziom 20  
    no moze i faktycznie tak sie da tylko czy to aby napewno jest prostsze niz wymiana membrany z zawieszeniem :)
    lepiej chyba zerwac stara membrane niz zrywac resor i wyciagac caly uklad ....

zreszta to chyba kwestia tego jak kto woli ...

pzdr
  • Poziom 31  
    Chodzi o efekt końcowy w którym ważne jest to że mamy oryginalną membrankę i kopółkę a nie jakąś chińską podróbkę :) a tego dolnego resorka wcale się nie odrywa bo on sam delikatnie odchodzi i jak już go odkleimy to mamy dostęp do śrubek w magnesie i możemy go równiutko przykręcić.