Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie na imprezy okolicznościowe do 2500 zł

WalendziakPPL 14 Sep 2011 16:58 2641 11
    WalendziakPPL
    Level 2  
    Witam!
    Dopiero co się zarejestrowałam i jestem tu 'nowy', więc proszę o wyrozumiałość. ;)
    Potrzebuję nagłośnienie na imprezy okolicznościowe (tak do 100 osób). Mam na to 2500 zł. W ogóle się na tym nie znam.

Poczytałem trochę forum jednak nadal nie dużo wiem. Chcę po prostu, żeby to w miarę dobrze grało.
    Z tego co wyczytałem polecacie firmy STX i LDM. Samoróby nie wchodzą w grę. Z prostego powodu nie znam się na tym i nie chcę nic spieprzyć. ;)

Boję się jeszcze o to, że same nadstawki mogą nie wystarczyć i będzie za mało bassu. W tej cenie nie ma za dużo opcji. Co wy byście zrobili na moim miejscu?

Czekam na konkretne i wyrozumiałe odpowiedzi.
    Pozdrawiam! ;)
    Pablo1964
    Moderator
    WalendziakPPL wrote:
    W ogóle się na tym nie znam.

Więc dlaczego podejmujesz się takiego zadania?
    WalendziakPPL
    Level 2  
    Dlatego bo chcę nagłośnić imprezę.
    wolek14
    Level 31  
    Quote:
    Dlatego bo chcę nagłośnić imprezę.

To zleć to komuś kto się zna.
    Luke15
    User under supervision
    Do 2500zł. ciężko będzie coś wybrać. Nadstawki + koniec owszem ale bez basu. Do basu potrzebujesz kolejnej końcówki więc już masz wydatek. Z najtańszych alternatyw to STX PA600 / PA1000 + np. TA1050 lecz do tego będziesz potrzebował wsparcie basami. Pomóc w wyborze możemy, ale jeśli kompletnie nie wiesz o co chodzi, to sprzęt jest zagrożony, i możesz po prostu go uszkodzić.

Może jednak lepszym wyjściem będzie jak kto ktoś zaproponował zlecenie nagłośnienia imprezy komuś doświadczonemu?
    Hefajstos
    Level 35  
    Zadałeś ważne pytanie - co byśmy zrobili. Próbuję sobie przypomnieć co zrobiliśmy z kumplem mają po kilkanaście lat.

Przede wszystkim znaliśmy się na tym - kolega chodził do technikum, potem studia na wydziale elektroniki. Ja byłem zapalonym audiofilem-maniakiem, potem była praca w firmach nagłośnieniowych.

Pytanie ile czasu musisz spędzić na forum, żeby wszystko wiedzieć.

Możemy ci doradzić co kupić - tak jak napisał kolega, PA1000 i t.amp. W tej cenie nic innego.

Druga sprawa - poczytaj dokładniej. W ciągu ostatniego tygodnia było kilka tematów typu "sprzęt 2500zł" albo PA1000 czy TA1050. Powiem więcej - takich tematów jest na pęczki. Musisz poszukać.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    cjevda
    Level 20  
    Ja mam do sprzedania kolumny 2x250 RMS Laney + końcówka TAPCO + kable + bas na głośniku STX 400RMS w cenie 2500zł się zmieścisz....
    AQQ02
    Level 10  
    Na takie imprezy i za tą cenę to można jedynie szukać jednej kolumny. Nie jest łatwo zaczynać, trzeba mieć wiedzę, ale oprócz tego znajomości i dużo gotówki. na początek 10 000 a i tak zobaczysz że będzie brakowało. Pozdrawiam
    romcyś
    Level 16  
    Witam
    Kolego AQQ02, wiedzę - zgoda, ale znajomości? do czego?, a i z kasą trochę przesadziłeś, nie strasz kolegi, bo myślę że połowa forumowiczów marzy żeby mieć chociaż połowę tej kwoty o której piszesz. Kolega Walendziak ma 2500,- i marzy coś zrobić na rynku chałturniczy - niech próbuje.
    W zamkniętym pomieszczeniu (sala ok. 100m2) dla 100 osób (wesele) powinno wystarczyć 2 x solton MF 200A cena 950,-/szt. (lepszy byłby MF 300A 1100,-/szt) + Alesis multi 6 FX 520,-/szt. + statywy, kable, mikrofony niestety tu trzeba dołożyć. Zestaw MF 300A sprawdzony - wesele + poprawiny ok. 15 godzin, bez problemu.
    To jest moja propozycja, a wymieniony zestaw można w przyszłości (jak zarobicie) rozbudować o subbas soltona aart 15, 500w rms.
    pozdrawiam
    Stary Klezmer
    Hefajstos
    Level 35  
    Należy ustalić co to znaczy "nagłaśniać". Bo DJ za 10000zł kupi sobie bez problemu sprzęt, żeby nagłaśniać siebie. Ale żeby robić koncerty pokroju dni miasta, to już gorzej.

Poziom świadomości jest różny - u młodych DJów brakuje i tych 2000 czy 10000, a z kolei jak ktoś za młodu "nosił paczki i zwijał kable" w większej firmie, to te paczki zazwyczaj były po kilka...kilkanaście tys sztuka.

A znajomości - a niby stąd brać klientów - z ogłoszenia?

--
    pozdrawiam
    Hefi
    romcyś
    Level 16  
    Witam
    Kolega Walendziak napisał wyraźnie "imprezy okolicznościowe (tak do 100 osób)" to należy pomóc w NAGŁOŚNIENIU tej wielkości imprezy. Ja rozumiem to jako, jakieś wesela, 18 - tki, ewenty, w pomieszczeniach zamkniętych i tak precyzowałem swoją propozycję. Natomiast nie mam wątpliwości, że podobne imprezy można nagłośnić sprzętem i za bardzo duże pieniądze.
    Kolego Hefajstos, co do znajomości - to dzisiaj klienta zdobywa się właśnie z ogłoszenia (przeglądnij internet, ile jest ogłoszeń), mało tego "młodzi chałturnicy" zbierają adresy zapowiedzi w kościołach i wysyłają płytki z nagraniami, a nawet jak masz znajomości w "domach weselnych" czy knajpkach, to właściciele i tak nie biorą odpowiedzialności za zespół, bo nie wiadomo czy będzie podobał się młodym.
    Jedyna (wg. mnie) droga to zagrać jakąś pierwszą imprezkę np. wesele w rodzinie czy u znajomych, 18 urodziny, bezpłatny występ na lokalnej imprezie, festynie i pokazanie co potrafimy - po prostu REKLAMA.
    Ja niestety nie miałem okazji nosić paczek i zwijać kabli, po prostu 38 lat temu zastąpiłem w knajpce chorego gitarzystę i tak już poleciało.
    pozdrawiam
    Stary Klezmer