Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Kyocera FS 9500 - "falujący" wydruk

29 Lis 2004 11:42 1913 9
  • Poziom 15  
    Drukarka jak w temacie, drukuje pionowe paski i robi falujący tekst. Co to moze byc? laser odpada był czyszczony. Z gory dzieki za wszelką pomoc.

Zmieniłem temat na bardziej czytelny
    kosmita
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Jakiego rodzaju jest ten falujacy tekst?.....czy te "fale" sa delikatne...zaokraglone?...czy tez ostre?

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    jak wzucic plik zeby za pobranie nie naliczało punktów??
  • Poziom 20  
    Nie wiem jak wyglądają te paski ale pofalowane tabelki i teksty miałem ostatnio w jakimś HP kiedy się zacierało lustro wirujące laserka. Po wyczyszczeniu było dobrze ale nie na długo. Sprawdź czy to lustro wielokątowe kręci się luźno i nie ma za dużych luzów.
    Moje fale przebiegały z góry na dół, czyli pionowa linia na kartce A4 nie była prosta tylko wyglądała jak sinusoida.
  • Poziom 19  
    buli -konrad napisał:
    jak wzucic plik zeby za pobranie nie naliczało punktów??

zeskanuj w black & white a rodzielczość dobierz tak aby obraz miał mniej niż 125kB - popatrzymy to zobaczymy co to może być bo opis jest zbyt ogólny
  • Poziom 19  
    Witaj buli:)
    Tu Wojtek.
    Sprawdz całą droge papieru, kartka może być "przesuwana" tzn. może drga, pod bębnem bo nie ma dobrego docisku lub rolki nierównomiernie podaja papier, czasem nieutrwalony wydruk zostaje pofalowany w sekcji grzewczej, może wałki na piecu są mocno pomarszczone lub zabrudzone.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Niewiele z tego widać, ale jeżeli kartka nie jest pomięta i jest formatu A4 to ja bym stawiał na laser. Jeżeli drukarka jest na gwarancji to wymienią laser bez problemu w serwisie, lepiej nie czekać bo zjawisko może zacząć występować częściej a cena nowego lasera to ponad 2000 PLN.
  • Poziom 15  
    wiem mniejwiecej ile to kosztuje. jeszcze jedno pytanko, moze znacie jakis dobry dostep do czesci, bo w arkusie jak nie jestes autoryzowany to nawet nie rozmawiają. z gory dzieki.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Niestety....sadzac po skanie...jesli te fale sa czytelne i wygladaja jakby ktos celowo zrobil taki efekt...pofalowanego druku....masz na 100% problem z laserem :( ....tym bardziej ,ze zdarza sie to co jakis czas...jedyna mozliwoscia naprawy....jest wymiana calego lasera...czyli LK-700 :( ...Kyocera nie sprzedaje poszczegolnych czesci lasera...tylko komplet :(

Pozdrawiam