Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo S1000 -słabe płukanie

maro74 14 Wrz 2011 18:37 1744 6
  • #1 14 Wrz 2011 18:37
    maro74
    Poziom 10  

Moja pralka od pewnego czasu żle płucze po praniu.Podczas wirowania po 3 płukaniu wylatuje bardzo dużo piany.Wyjęte ciuchy są w mydlinach i muszę wykonać dodatkowe płukanie.Mam w związku z tym pytanie.Czy pralka powinna wykonywać wirowanie po każdym płukaniu?

0 6
  • #2 14 Wrz 2011 19:09
    4jerry
    Poziom 20  

maro74 napisał:
    Czy pralka powinna wykonywać wirowanie po każdym płukaniu?

Powinno to być napisane w instrukcji obsługi. Zacząłbym od czyszczenia filtra pompki, jeżeli występuje.

0
  • #3 14 Wrz 2011 19:15
    maro74
    Poziom 10  

Gdybym posiadał instrukcje nie zadawał bym pytania na forum.A filtr jest czysty

0
  • #4 14 Wrz 2011 21:47
    JacaP30
    Poziom 15  

A sprawdzałeś czy aby na pewno wypompowuje wodę po każdym płukaniu. Może ci się pompa wiesza i nie za każdym razem wyrzuca wodę.

0
  • #5 15 Wrz 2011 14:31
    maro74
    Poziom 10  

Tego niestety nie sprawdzałem.Przy najbliższym praniu zwrócę uwagę na wszystkie czynności podczas prania.

0
  • #6 20 Wrz 2011 19:00
    maro74
    Poziom 10  

maro74 napisał:
    Tego niestety nie sprawdzałem.Przy najbliższym praniu zwrócę uwagę na wszystkie czynności podczas prania.

Sprawdziłem.Po każdym płukaniu woda jest wypompowana.Ponawiam pytanie-czy pralka po każdym płukaniu powinna wchodzić na wysokie obroty .Nie potrafię wyjaśnić co jest powodem słabego płukania.Proszę o porady.

0
  • Pomocny post
    #7 21 Wrz 2011 00:26
    JacaP30
    Poziom 15  

Po każdym płukaniu powinna wirować ale nie na maksymalnych obrotach, na maksymalnych dopiero na końcu. Puść ją na pusto na 90, jeżeli woda będzie się pienić to tak puszczaj aż przestanie. Puść pranie i wsyp 100ml proszku nie więcej, dla tej pralki to w zupełności wystarcza. Nie ma gorszej rzeczy niż nadmiar proszku. Po pierwsze pierze gorzej bo woda jest zbyt śliska i nie ma tarcia, a po drugie nie wypłucze ani z pralki ani z ciuchów. Druga rzecz to proszek na kiepskim nie zaoszczędzisz. I jeszcze sprawdź czy nie masz przytkanego sitka na dopływie, bo jeśli dobrze pamiętam to ona na praniu bierze wodę do poziomu hydrostatu a na płukaniu po sygnale z hydrostatu utrzymuje zawór jeszcze przez jakiś czas otwarty żeby zwiększyć ilość wody. Jeżeli układ nie będzie wystarczająco drożny może jej nabierać za mało. Jak to wszystko nie pomoże będziemy szukać dalej. :) Powodzenia

0