Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Zegar diodowy o wymiarach 26 x 90 cm

rolba 14 Wrz 2011 20:21 1011 3
  • #1 14 Wrz 2011 20:21
    rolba
    Poziom 9  

Jak w temacie. Potrzebuję dosyć sporych rozmiarów zegar diodowy (maksymalny wymiar urządzenia to 26cm wysokości i 90cm szerokości. Może to być samoróbka lub "towar taśmowy" o zbliżonych rozmiarach. Obudowa jest zupełnie nieistotna (plecy mogą być nawet "gołe"). Zegar będzie świecił na "świat" poprzez szybę w wysokim oknie.
    Cyfry muszą być bardzo duże, a ścianka cyfry powinna składać się z 3 rzędów diod (lub zamiennik). Potrzebne jest wyświetlanie aktualnej godziny oraz minuty (opcjonalnie sekundnik o mniejszych wymiarach). Kolor diod dowolny oprócz białego. Możliwość ustawienia czasu (może być nawet w "dziwny sposób"). Zasilanie dowolne. Otwarty jestem również na inne koncepcję. Odpowiem również na wszelkie pytania.

Czas realizacji 1 miesiąc.

Pozdrawiam i czekam na oferty.

• #2 15 Wrz 2011 08:04
    atom1477
    Poziom 43  

3 rzędy diod na segment wyświetlacza 7-mio segmentowego ma się rozumieć?
    Taki segment ma co najmniej 3 razy większą długość od szerokości więc długość to z 9 diod co najmniej.
    To mi wychodzi ponad 1000 diod na to.
    Płytka drukowana o takich rozmiarach będzie bardzo droga (nawet jak by to rozbić na identyczne części po jednej na jedną cyfrę).
    Więc jak by się nie udało znaleźć gotowego rozwiązania tego typu, to w podanym terminie ja mogę to wykonać za około 2000zł.

• #3 15 Wrz 2011 11:28
    Snikers
    Poziom 24  

Witam,
    nie chcę robić reklamy, ale na allegro za 1 782,27 zł znalazłem tablice LED 122x22cm 7-dmio KOLOROWĄ z zegarem, termometrem.

Ten sam użytkownik ma też mniejsze tablice - 82x22 cm za 1 241,07 zł

Wiem, że cena projektowania jednej sztuki jest dużą częścią całości kosztów, ale są tańsze gotowe sprawdzone rozwiązania.

Matryce są na 8pix wysokie więc warto zapytać o planowaną odległość widza od tablicy aby ustalić optymalny rozstaw diod. Wyświetlacze monochromatyczne o takich wymiarach i większej rozdzielczości można dostać w okolicach 1000zł

------
    edit

Zawsze można poszukać tutaj
    http://www.indus.rgbtechnology.pl/pl/zegary-i...gia-hermetyczna/seria-z/z24-wyscyfr-24cm.html

• #4 15 Wrz 2011 11:51
    atom1477
    Poziom 43  

Dlatego napisałem że mogę to zrobić jak nie znajdą się gotowe rozwiązania.