Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszyna parowa dwutłokowa z rozrządem suwakowym

cugi253 06 Dec 2011 00:03 25503 38
    hondah
    Level 11  
    Bardzo fajna maszynka.Czy juz ja wykorzystales do czegos kakretnego ?
    cugi253
    Level 16  
    Narazie buduje kociol, i wezownice przechodzaca przez blok silnika, aby para sie nie skraplala, inaczej musi przeplynac dosc duzo pary aby zagrzac blok silnika.
    hondah
    Level 11  
    Super.Jak zrobisz calosc kolego to jakis filmik podeslij.Watek sledze wiec chetni oberze.Budujesz jeszcze cos procz tego ?
    cugi253
    Level 16  
    Narazie nie. Kociol jest z nierdzewki 1mm, teraz mysle nad zaworem bezpieczeństwa( nie mam jeszce pomyslu w jak prosty sposob go zrobic, najlepij gdyby to byla kulka zamykajaca wyplyw, ale jest problem ze szcelnoscia polaczenia ;/
    vodiczka
    Level 43  
    cugi253 wrote:
    najlepij gdyby to byla kulka zamykajaca wyplyw, ale jest problem ze szcelnoscia polaczenia ;/

Jaki problem? Gniazdo, kulka i sprężyna dociskowa. Jak nie masz możliwości wlutowania w nierdzewkę to montuj tak jak zawór do dętki.
    cugi253
    Level 16  
    Moge wspawac sobie w nierdzewke. Tylko jak wykonac to gniazdo w domowym warsztacie aby uzyskac szcelnosc.

A tak na boku pytanie: nierdzewke mozna lutowac?? Jak tak to przybliz mi cos o tej technologi: Jaki lut, jaki topnik??
    I drugie pytanie: jak zamontowac bez lutowania- spawania?? Tak jak wentyl?? Moze jakis rysunek??
    vodiczka
    Level 43  
    Normalnie, nawiercasz, przewiercasz i ewentualnie docierasz. Nierdzewki nie lutowałem ale twardym lutem można, wpisz w google i znajdziesz.
    Jeżeli kocioł już pospawany to tak jak wentyl nie zmontujesz a jak nie to dokładnie tak jak wentyl. korpus zaworu ma od dołu kołnierz i jest nagwintowany od zewnątrz. Zawór wkładasz od wnętrza kotła (na kołnierzu uszczelka) i dociągasz nakrętką od zewnątrz.
    cugi253
    Level 16  
    OK, rozumiem, kociol juz pospawalem wiec odpada, nie bardzo chce go ponownie ciąc. Pomysle nad ta kulka:)
    cugi253
    Level 16  
    a oto dalsze postepy nad maszyna:) kociołek prawie skonczony, jescze tylko ten zawór na górnej rurce musze jakos zamontowac:/
    Maszyna parowa dwutłokowa z rozrządem suwakowym Maszyna parowa dwutłokowa z rozrządem suwakowym Maszyna parowa dwutłokowa z rozrządem suwakowym Maszyna parowa dwutłokowa z rozrządem suwakowym Maszyna parowa dwutłokowa z rozrządem suwakowym