Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowacz chwytakowy T-214/3 CYKLOP szybko opada Nie wiem co się z nim dzieje.

15 Wrz 2011 10:23 11554 8
  • Poziom 13  
    Witam posiadam Ładowacz chwytakowy T-214/3. Sprzęt jest z 1995r. Jestem jego pierwszym właścicielem. Mój problem polega na tym ze cyklop szybko opada na tłoku głownym pionowym wręcz błyskawicznie. Gdy wajchę ustawię na pozycję "opuszczenie" to łycha spada na dół a nie po woli. Nie mogę kontrolować szybkości opadania, natomiast ładunek trzyma bardzo dobrze. Pompa w stanie idealnym. Próbowałem podłączyć przewody tłoka głównego pod inne sekcje w rozdzielaczu i efekt jest ten sam. Według mnie jest uszkodzony siłownik tylko co jest w nim uszkodzone ?
    http://maszyny-rolnicze.low.pl/maszyny-rolnicze109,0,262.htm
    Ładowacz chwytakowy T-214/3 CYKLOP szybko opada Nie wiem co się z nim dzieje.

Dodano po 41 [sekundy]:
  • Poziom 33  
    Witam
    Kolego tomek 9005 w rozdzielaczu nie masz czego szukać.Zobacz czy przy siłowniku
    na dolnym wejściu jest zamontowany zawór tłumiący.Powinna być taka kostka metalowa.Jak go podnosisz zawór otwiera pełny przelot,jak opuszczasz zawór przestawia się na dławienie i zmniejsza przepływ oleju z siłownika do rozdzielacz a potem do zbiornika.Takie zawory stosuje się powszechnie w widlakach i koparkach,nawet w celach bezpieczęństwa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    A jak wyjąc tą tuleję hamująca ? I jak rozebrać siłownik (cylinder).
    I gdzie i za ile taką tuleję można kupić ?
    Mam cylinder hydrauliczny Tłokowy CJ2F-12-80/45/630 GDz*,
    a tuleja hamująca jest o numerze katalogowym CJ2D-80/0.09 a symbol KTM 8769-332-011-409.:)

Dodano po 2 [minuty]:

Witaj kolego SKM1964 widzę że jesteś w temacie. Możesz mi coś doradzić i pomóc z tym bo nie wiem co się już dzieje z tym ,,Cyklopem" :(
  • Poziom 21  
    Kolega powyżej ma rację. Można sobie jeszcze z tym poradzić montując kryzę na przewodzie ciśnieniowym do siłownika. Kryza to nic innego jak kawałek okrągłej blachy z otworem w środku. Średnicę otworu trzeba dobrać doświadczalnie tak aby cyklop podnosił szybko do góry a opadał po wysterowaniu rozdzielaczem wolno. Ta metoda jest mniej profesjonalna ale równie skuteczna.
  • Poziom 24  
    Idź do agromy i poproś o dławik opuszczania hedera do bizona(wygląda to jak dysza wirowa do opryskiwacza) odkręć rurkę przy rozdzielaczu tą która jest podpięta do dolnego przyłącza na silowniku i wsadź go w w rurkę w ten sposób by węższa strona weszła w rurkę a ten kołnierzyk dławika oparł się o rant rurki(stożka) zakręć rurke do rozdzielacza i powinno działać .
  • Poziom 13  
    Ok koledzy dzięki za pomoc. Jak zrobię napiszę jak to działa:)
  • Poziom 2  
    witam czy ktoś może mi pomóc .Podpory opadają jak stoi i jak jedzie . czy ktoś wie jaka jest przyczyna i jak to naprawić?