Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel, VBA] Dodawanie makra

barszczoo 15 Wrz 2011 11:09 3895 4
  • #1 15 Wrz 2011 11:09
    barszczoo
    Poziom 8  

Witam,

Codziennie robię "zrzut" części bazy danych systemu ERP do Excela. Napisałem sobie makro, które filtruje mi zawarte tam dane.

Problem w tym, że z każdym takim "zrzutem" tworzy mi się nowy plik (w zasadzie to nie xls, tylko csv) i tak ma być. Tworzę sobie archiwum tych plików.

Chciałbym, aby to makro, które napisałem było dostępne nawet dla nowostworzonego pliku.

Nie chcę otwierać pliku z dnia poprzedniego tylko po to by odpalić makro w pliku z danymi z dnia dzisiejszego.

Nie mogę znaleźć informacji jak ustawić makro globalne, dla wszystkich plików.

Może to banalne, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

Z góry dzięki,
    barszczoo

0 4
  • #2 15 Wrz 2011 12:17
    marcinj12
    Poziom 40  

Jaka wersja Excela?

0
  • #3 15 Wrz 2011 12:51
    barszczoo
    Poziom 8  

Wersja Excela, którego używam to 2003.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Wrz 2011 13:34
    marcinj12
    Poziom 40  

Spróbuj tak:
    1. Wejdź w Narzędzia -> Makro -> Zarejestruj nowe makro
    2. Nazwij makro, opcjonalnie wybierz klawisz skrótu, a z listy Przechowuj makro w: wybierz Skoroszyt makr osobistych
    3. Nagraj makro lub po prostu zakończ rejestrację.
    4. Zamknij plik. Kiedy zapyta o zapis zmian w arkuszu makr osobistych, zatwierdź zmiany.
    5. Otwórz dowolny plik, wejdź ALT + F11 w edytor VBA, z menu po lewej odszukaj VBAProject(Personal.xls), w module odszukaj utworzone makro i wklej tam własny kod. Zapisz zmiany.
    6. Od teraz w każdym pliku który utworzysz lub otworzysz, będziesz miał dostęp do tego makra.

0
  • #5 15 Wrz 2011 14:36
    barszczoo
    Poziom 8  

Dzięki :)

Wszystko działa tak jak miało działać :)

0