Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logger tekstów z szybko znikających okienek konsoli - cmd

MES Mariusz 15 Wrz 2011 11:11 865 3
 • #1 15 Wrz 2011 11:11
  MES Mariusz
  Poziom 36  

  Witam.

  Czy ktoś ma jakiś lepszy sposób na podejrzenie tekstów knsoli (cmd) z szybko znikających okienek, niż nagrywanie pulpitu i analizowanie avi klatka po klatce?

  Dotyczy to sytuacji, w których jakiś program konsolowy uruchamiany jest przez inną aplikację, w związku z czym user nie ma możliwości odpalić jej ręcznie z poziomu cmd, a chciałby przeanalizować komunikaty przez chwilę w takim oknie się pojawiające.

  0 3
 • #2 15 Wrz 2011 12:29
  Mr.S.
  Poziom 16  

  Możesz podać przykład takiego programu? Na początek spróbuj uruchomić takowy program przekierowując standardowe wyjście (ekran) do pliku, np. z poziomu "uruchom" (winkey+r) wpisz: nazwa_programu > x:\log.txt

  x: litera partycji na której zostanie zapisany plik log.txt

  Nie mam teraz pod ręką żadnego programu który wywołuje interpretator poleceń cmd bądź konsolę PS aby sprawdzić powyższe, ale z reguły takie programy odwołują się do już gotowych skryptów cmd/ps więc może przeszukaj katalog tegoż programu i sprawdź czy nie ma tam dodatkowych plików wykonywalnych (exe) lub skryptów bath/ps. Jeśli powyższe nie zadziała, to odpalenie samego pliku/skryptu w podany wyżej sposób powinno dać odpowiedni wynik.

  0
 • #3 15 Wrz 2011 13:06
  MES Mariusz
  Poziom 36  

  Mr.S. napisał:
  Jeśli powyższe nie zadziała, to odpalenie samego pliku/skryptu w podany wyżej sposób powinno dać odpowiedni wynik.

  Oczywiście, niestety czasem brak jest możliwości dotarcia do uruchamianej właśnie aplikacji, a nawet jeśli, to nie masz dostępu do parametrów jakie zostały aplikacji przekazane. Systemowy interpreter / konsola przyjmuje przecież nie tylko nazwę programu ale i parametry. O ile nazwę uruchomionego procesu możesz podejrzeć (o ile zdążysz, bo w tym przypadku nie) to już dotarcie do parametrów jakie zostały przekazane już nie bardzo.

  Przykładem jest Bascom AVR w połączeniu z zewnętrznym programatorem np. AVR-doper. Screen z tego topicu wykonałem właśnie nagrywając pulpit do AVI i później analizując wybraną klatkę.

  Zastanawiam się, czy istnieją prostsze / szybsze sposoby.

  0
 • #4 15 Wrz 2011 13:36
  Mr.S.
  Poziom 16  

  Spróbuj w takim razie uruchomić ten program w taki sposób:
  cmd.exe /K nazwa_programu.exe "%1" %*

  Cytat:
  niestety czasem brak jest możliwości dotarcia do uruchamianej właśnie aplikacji, a nawet jeśli, to nie masz dostępu do parametrów jakie zostały aplikacji przekazane.

  Jeśli chcesz podejrzeć jakie parametry zostają przekazane, to wystarczy skorzystać z debbuging tools for windows i podpiąć się pod proces aplikacji (oczywiście musi być wtedy uruchomiona), dowiesz się oprócz tego znacznie więcej ;)

  Niestety pod windows wiele rzeczy jest bardzo utrudnione, pod "pingwinem" praktycznie zawsze można podejrzeć co dzieje się w systemie bez większych kombinacji.

  BTW jeśli aplikacja nie jest "zamknięta", to zawsze można poszukać źródeł... ;)

  0