Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AM 04, luksusowy, bezwentylatorowy ogrzewacz powietrza firmy Dyson

exti 15 Sep 2011 15:17 2495 0
 • AM 04, luksusowy, bezwentylatorowy ogrzewacz powietrza firmy DysonAM 04 to kontynuacja serii luksusowych, bezwentylatorowych ogrzewaczy powietrza firmy Dyson, wypuszczonej w 2009 roku. Cena ogrzewacza, 269 funtów (400 dolarów), sugeruje, że nie znajdzie on raczej uznania na masowym rynku, w przeciwieństwie do bezworkowych odkurzaczy Dysona. Urządzenie jest jednak, według producenta, bardziej wydajne w ogrzewaniu pomieszczenia, niż tradycyjne termowentylatory elektryczne. Dodatkowo brak wentylatora wyklucza uciążliwy hałas.

  "Testowaliśmy wiele produktów i często ciepło ulatywało szybko w kierunku sufitu, tak, że trzeba siedzieć całkiem blisko nich, aby odczuć ich działanie," powiedział Tom Crawford z Dysona. W najnowszym urządzeniu ponownie została zastosowana technologia "Air Multiplier", przyspieszająca nagrzewanie pomieszczenia przy stosunkowo niewielkim nakładzie energii na wymuszanie obiegu powietrza. Powietrze przepływające wokół AM 04 jest ogrzewane przez elementy grzejne ukryte pod obudową z tworzywa. Choć firma Dyson utrzymuje, że jej urządzenie jest wydajniejsze, moc pobierana przez AM 04 wynosi do 2 kW, czyli mniej więcej tyle, co w przypadku innych rozwiązań.

  Ogrzewacz obraca się automatycznie w poziomie, ma zdalne sterowanie pilotem, możliwość precyzyjnej regulacji temperatury oraz zimnego nawiewu. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, biało-srebrnej i szaro-niebieskiej.

  Źródło:
  http://www.bbc.co.uk/news/technology-14933010

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  exti
  Level 32  
  Offline 
  exti wrote 2392 posts with rating 131, helped 6 times. Live in city Gliwice. Been with us since 2008 year.