Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault 19 problem z cisnieniem oleju

29 Lis 2004 14:06 1116 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z cisnieniem oleju. Samochod chodzil ok, pewnego razu podczas odpalania silnika (diesel) rozerwalo filtr oleju i wywalilo caly olej.
    Po wymianie oleju i filtra sytuacja sie powtorzyla, nie wiem co sie moglo stac, co z tym dalej robic. Z gory dziekuje za informacje.
  • Poziom 25  
    może jest gdzieś niedrożny kanal olejowy
  • Poziom 9  
    A czy jest jakas mozliwosc zeby udroznic ten kanal bez odkrecania korka spustowego w misce olejowej, poprzedni wlasciciel go po prostu zaspawal.
    Moze jest mozliwosc przedmuchania go powietrzem pod cisnieniem przez gniazdo filtra olejowego ewentualnie jakis plyn dolac do oleju?
  • Poziom 10  
    Pompy olejowe zwykle posiadają zawór przelewowy (sprężyna z kulką). Zablokowanie takiego zaworu może spowodować niekontrolowany wzrost ciśnienia.
  • Poziom 16  
    A jak zamierzasz spusci olej np przy wymianie nie odrecajac korka ?
    Zreszta najprawdopodobniej masz zablokowany gdzies kanal olejowy i chyba przy okazji zaworek bocznikowy w pompie olejowej. Mozliwe ze zamiast oleju w silniku jes tjakas breja ktora zatkala bocznik w pompie oraz kanal olejowy. Chyba bez odkrecenia misy sie nie obedzie. musisz wyczyscic pompe i przedmychac nakaly olejowe a najlepiej wyplukac je jakims rozpuszczalnikiem .. w kazdym razie udroznic.
    Ps filtr oleju tez powinien posoadac w sobie bocznikujacy zaworek na wypadek jego calkowitego zatkania - tak aby bylo smarowanie ale juz bez filtrowania.
  • Poziom 17  
    Witam ja bym też stawiał na pompę olejową(zawór bezpieczeństwa)dlaczego sie nie otwiera? a jesli chodzi o zapchany kanalik to bedzie ci cięzko zlokalizować który(droga smarowania)jest odcinek zapchany bez rozłożenia silnika . Proponowałbym wyjac miskę olejową przy okazji poprawisz lipe zrobioną przez poprzedniego właściciela i sprawdzić pompę olejową .