Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool EUT 1000 co jest uszkodzone?

16 Wrz 2011 00:09 7365 6
  • Poziom 10  
    Witam. Pralka stanęła i nie idzie nic zrobić. Świecą się na stałe lampki w górnej linii od prania wstępnego, prania zasadniczego, lampka bez symbolu, lampka z kłódką, lampka od serwisu oraz mruga lampka start/pauza. Sprawdziłem: grzałkę 25 ohm; czujnik temperatury 12,5kohm; zatrzask klapy działa; pompa wody działa 225ohm; zawory wody 2szt po 3,7kohm; silnik stojan 69ohm; wirnik 3,8ohm; chyba termik 2ohm; hydrostat ma przerwę na obu parach przewodów. Więc nie wiem co jeszcze może być, czyżby programator? Proszę o pomoc
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Specjalista AGD
    Wrzuć program serwisowy: włączyć, zamknąć drzwi, wrzucić program <pompowanie> , w ciągu 5 sekund nacisnąć "reset" czterokrotnie, a każdy krok pr. serw. to naciśnięcie przycisk "reset" - czwarty krok to test pompy . "Lampkologia" sugeruje kłopot ze sterownikiem pompy drenażowej i/lub hydrostatem.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    Nie bardzo rozumiem jak to zrobić. Ustawiam program wypompowanie, wciskam klawisz RESET 4razy w ciągu 5 sekund i nic sie nie dzieje. Próbowałem jeszcze trzymać klawisz reset kilka sekund i powoduje to mrugnięcie wszystkich lampek i błąd sie dalej wyświetla. Pompa wody musi być dobra bo gdy rozłącze czujkę temperatury i włączę pralkę to blokują się drzwi i załączą pompę na stałe. Wyświetla wówczas inna kombinacje lampek. Mam jeszcze pytanko, rozumiem że jak nie ma wody to oba styki hydrostatu są rozwarte?
  • Poziom 10  
    Jednak jest uszkodzony programator. Dostałem podobny z innego modelu i pralka pierze. Generalnie do modeli serii AWE, AWO, EUT jest identyczny programator, różni się wsadem EEPROMU. Ja dostałem od AWO/D-4113/P (pralka ładowana z boku) i porównywałem go z moim. Sprawdziłem przez porównanie wszystkie elementy, rozebrałem i sprawdziłem przełącznik, zrobiłem sobie kopie obu eepromów, i jeszcze wiele innych wygibasów wyczyniałem i nie udało mi sie zlokalizować uszkodzenia. Dzwoniłem do sklepu internetowego z częściami i nowy niezaprogramowany programator kosztuje 390zł brutto plus zaprogramowanie do danego modelu 100zł wiec w sumie prawie 500zł. Chyba ich pogięło skoro myślą że ktoś im kupi programator w cenie połowy pralki. Podejrzewam że przyczyna tkwi w EEpromie bo reszta elementów jest raczej sprawna. Oba wsady z programatorów są zupełnie różne i ich zamiana powoduje martwice programatora. I tu moje pytanie brzmi. Czy może ma ktoś sprawny programator do EUT1000 seria: 859310010070 i może odczytać zawartość EEprom. Ja postaram sie wrzucić na formum moje wsady.

Dodano po 7 [minuty]:

Dodam jeszcze że osoba w sklepie wyjaśniła że programowanie odbywa sie z laptopa przez odpowiednią złączkę na programatorze i nie trzeba nic wylutowywać. Można sobie odczytać błędy i je skasowac jak i wgrać uaktualniony soft. Także z pralką to prawie jak z samochodem.
  • Poziom 10  
    W końcu się udało. Okazało się że programator zapisał sobie jakiś błąd i nie chciał ruszyć. Programator zaniosłem do autoryzowanego serwisu Whirlpoola. Gość miał urządzenie podobne wyglądem do multimetru z wyświetlaczem LCD alfanumerycznym. Podłączył kabelek, odczytał błędy, skasował je i wgrał najnowszy soft. Zajęło mu to 3 min. Wycenił robotę na 50 zł (zawsze lepiej niż 500zł za nowy programator). Podpowiedział również że przy takich błędach nie ma możliwości kasowania ich przyciskami pralki i trzeba każdorazowo używać ich programatorka. Skubany whirlpool się zabezpieczył żeby nikt inny takich rzeczy nie naprawiał, tylko autoryzowany serwis. Whirlpool mnie wkurzył ale sam punkt serwisowy polecam. Poznań ul. Cześnikowska 1a. Zabezpieczyłem się na przyszłość i zgrałem nową zawartość eepromu. Postaram się ją wrzucić na forum.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem test serwisowy AW0/D 5520P. Przez cały test świeciły się czerwone kontrolki "odkręć kran" "wyczyść filtr" oraz "serwis" Zakończyła nie pokazała zadnego błędu na wyświetlaczu. Ale czasem podczas prania zatrzymuje się na płukaniu. Programator uszkodzony?
  • Poziom 19  
    Obstawiam pompę spustową że to ona po dłuższej pracy się przegrzewa i wywala alarm.A moduł za 250zł wiem że można dostać zaprogramowany.