Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Linksys BEFW11S4 v2.1 + Karta WUSB11 v2.8

29 Lis 2004 15:28 2034 4
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam zamiar kupić w/w router z kartą. Router zostanie u mnie, natomiast karta będzie u kumpla z bloku obok (ok. 40-50m). I martwi mnie pewna rzecz. Czy nie będzie problemów z zasięgiem routera (na standardowych antenkach), ponieważ ten router jest w starszej wersji (v.2.1) a widziałem już v.4. A czym właściwie różnią się te dwie wersje?.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Ja właśnie dziś stałem się posiadaczem tego zestawu. Mam problem z wejściem na stronę konfiguracji routera. Wpisując w przeglądarce adres: http://192.168.1.1 , nie chce mi się załadować ta strona. Dwa razy udało mi się na stronę konf. - nie zmieniałem tam adresu podstawowego tylko wap.
    Posiadam modem ADSL, który niestety jest podlaczony przez USB do komputera. W komputerze jest karta sieciowa która jest podłączona do routera BEFW11S4. Zestaw kupiłem na Allegro, ale instrukcja po angielsku i tyle tych parametrów do ustawienia, że osoba nie mająca wcześniej z siecią bezprzewodową do czynienia jest skazana na porażkę. Może ktoś z Was wie jak postępować z wchodzeniem do konfiguracji tegoż routera ?
  • Poziom 11  
    Wszystko się wyjaśniło. Wcześniej na BEFW11S4 wyłączyłem DHCP (automatyczne przydzielanie adresów IP). Karta sieciowa w moim komputerze miała automatyczne przydzielanie adresu IP. Ale że w routerze BEFW11S4 serwer przydzielania adresów był wyłączony, dlatego nie mogłem dostać się na stronę konfiguracji Linksysa. Po zmianie adresu IP karty sieciowej na statyczny np. 192.168.1.20, można było wejść na stronę konfiguracji. W razie zapomnienia hasła albo numeru IP konfiguracji Linksys - a z tyłu jest przycisk RESET, trzymając go dłużej niż 10 s - zostają przywracane fabryczne ustawienia.
  • Poziom 11  
    Udostępnianie Internetu przez BEFW11S4 możliwe jest gdy zastosujemy modem ADSL z wyjściem Ethernet. Ja mam modem D-link DSL-300T. Jak narazie wszystko działa OK :-).
  • Poziom 10  
    Już dawno mam ten zestaw (karte juz sprzedałem, zostawiłem sobie sam router) ale router stoi nie używany. A chciałbym go wykorzystać, ale pozostaje pytanie czy da radę zrobić tak jak ja chce. Chciałbym korzystać z Internetu na dwóch koputerach (jeden stacjonarny z kartą sieciową a drugi to jeszcze nie mam ale mam zamiar kupić laptopa). Otóż mam cięte TTL'e więc nie da rady bezpośrednio używać AP. Ale pomyślałem, że mogę wykorzystać sam switch. Nie znam się na budowie sieci więc nie wiem na 100% czy da radę tak zrobić. Wtedy bym sobie podłączył obydwa kompy i gotowe. Ale pozostaje jeszcze pytanie czy mógł bym korzystać na laptopie przez kartę bezprzewodową, wysyłając sygnał przez AP. Trochę to zakręcone ale w uproszczeniu to czy można podłączając się przez switcha wysłać sygnał drogą radiową?? Aha i sygnał mam podawany na adres MAC karty sieciowej, ale to chyba nie ma wpływu ponieważ podam adminowi adres MAC switcha. Jeśli ktoś będzie choć w małym stopniu umiał pomóc to wielkie dzięki.