Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router WiFi N najlepiej 2,4 i 5 GHz z modemem ADSL2+ i możliwością restartowania

Ralph46 16 Sep 2011 17:28 2380 2
 • #1
  Ralph46
  Level 2  
  Witam,
  mam prośbę o podpowiedź po jaki router WiFi N z modemem ADSL2+ sięgnąć który ma standard transmisji danych 2,4 i 5 GHz jednocześnie (najlepiej jednocześnie, ponieważ coraz bardziej zapchana/popularna jest częstotliwość 2,4 GHz) oraz by możliwe było zdalne restartowanie modemu np. JDownoladerem lub innym programem.
  Wspomnę tylko, że działam na łączu TP 6 mb/s aktualnie w Netii. Czyli mam zmienne IP więc dobrze by było korzystać z tych nielicznych dobrodziejstw które to łącze niesie ze sobą. Ponadto mieszkam w dużym domu 240 m^2 z półpiętrami o solidnych stropach więc siła sygnału też powinna być b.dobra, może zewnętrzne anteny by ewentualnie zamontować mocniejsze.
  Nie chcę nadwyrężyć swojego budżetu i chciałbym uniknąć zakupu urządzenia które rzekomo wszystko to ogarnia czyli AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390 2000-2484 za niemal 1 000 zł.
  Proszę o podpowiedź co Wy byście wybrali z nowego sprzętu.
  Bardzo liczę na Waszą wiedzę w tym temacie i przegląd rynku.


  P.S. Przez jakiś czas chciałem kupić Pentagram Cerberus P 6341 (ADSL/DSL) jednak brak mu zdalnego restartowania.
 • #2
  bogiebog
  Level 43  
  Jedno urządzenie to raczej tego nie ogarnie,

  Modem: TD8840T
  Router: coś z tomato/dd-wrt na pokładzie, np WL1600GL (WIFI "G"), Asus RT-N12 (WIFI "N")
  Do tego jak mały zasięg WIFI to dokładasz AP-eka kablem podłączonego do routera.

  5Ghz to tylko linki od dostawcy do domu. Po domu 2Ghz tylko.

  Lista routerów pod tomato

  Srebrnej kuli do WIFI w zabudowie nie ma, to loteria, dopóki nie spóbujesz nie będziesz pewny jak z pokryciem będzie. Generalnie jedna ściana OK, dwie może, trzy raczej nie. Sufit na pewno więcej niż jedna ściana (zbrojenie dodatkowo)
 • #3
  Ralph46
  Level 2  
  Zdaje sobie sprawę że trudno na rynku o jedno urządzenie które ogarnie cały dość złożony koncept i dlatego zwracam się do was :D MOCNO LICZĄC NA WASZĄ POMOC
  Problem by nie zaistniał gdybym mógł przetestować choć przez dzień kilka wybranych routerów, ale jak wiadomo jest to niemożliwe, a bardzo chcę uniknąć rozczarowania za 400 czy 500zł.
  Piszę do Was z nadzieją że może ktoś z Was szukał podobnego routera z modemem i silnym sygnałem, możliwością zdalnego restartowania oraz by się nie zawieszał i może podzielić się jak wygląda pokrycie i co poleca a co odradza, co wybrał.
  Zastanawiałem się nad Belkin Play Max N+N2x300 (F7D4401nv) w Saturnie usilnie mi go doradzano a wręcz wciskano, im usilniej tym mniej byłem do niego przekonany-jednak chciałbym wiedzieć co Wy sądzicie o jego możliwościach.
  Podobnie Linksys WAG320N jednak w jego przypadku przeczytałem że oprogramowanie znacznie się pogorszyło(w porównaniu możliwości ze starszą/niebieską generacją routerów).
  Czy ktokolwiek używał ww. AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390 2000-2484 ??
  Wiem że Pentagram Cerberus ADSL/DSL (P 6341) nie ma możliwości restartowania, a to dla mnie ważne.
  A może Netgear DGND3300-100PES??
  Raz jeszcze proszę o radę i pomoc w roztropnym wyborze i uwolnienie się od b.podstawowego modemu na kablu.