Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Stereo do 800zł - metraż 18m2

rolekst 16 Wrz 2011 19:55 3606 31
  • #1 16 Wrz 2011 19:55
    rolekst
    Poziom 11  

Witam,

jaki zestaw polecacie do pokoju o metrażu 18m2 ?

Muzyka jakiej słucham to: rap zarówno oparty na samplach jak i na elektronicznym brzmieniu, soul, dubstep, czasem jakieś klubowe dźwięki.

Zależy mi na mocnym basie no i jednocześnie, żeby to jakoś brzmiało.

Zestaw będzie podłączony do karty Asus DX.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

0 29
  • #2 17 Wrz 2011 18:43
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Mildton 80 oraz Yamaha ax-570/Yamaha a-520.

0
  • #3 17 Wrz 2011 22:05
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

knap-piotr napisał:
    Zestaw z subem gwarantuje potężny bass
    knap-piotr napisał:
    ale prawdziwy bass
    Co to jest ten bass ? O basie słyszałem ale nie o bassie.

knap-piotr napisał:
    ja polecam Logitech z-5500.
    Ja odradzam. To jest jednak zestaw komputerowy, z subwooferem na śmiesznie małym głośniku. Basu może jest sporo, ale dość wysokiego i marnej jakości.

Uzytkowinik19 napisał:
    Mildton 80 oraz Yamaha ax-570/Yamaha a-520.
    Jeden z najlepszych zestawów, jaki można polecić. Dodam od siebie tylko alternatywę w stosunku do wzmacniacza: Pioneer a-447.
    Z Mildtonów, w Twoim pokoju, będzie dużo basu a jakość dźwięku będzie dobra, lepsza niż z tych logitechów.
    W 18 metrach, będzie problem z basem, czy to z Mildtonów, czy z tego śmiesznego subwooferka.

0
  • #4 18 Wrz 2011 10:00
    rolekst
    Poziom 11  

Dzięki na wyjaśniającą odpowiedź.
    Mildtony 80 jak na razie są ciężko dostępne, ale mogę poczekać.

Jaka jest różnica między Mildtonami 80 a 70 i czy w moim przypadku ma to duże znaczenie ?

0
  • #5 18 Wrz 2011 10:31
    wariato
    Poziom 43  

rolekst napisał:
    Jaka jest różnica między Mildtonami 80 a 70 i czy w moim przypadku ma to duże znaczenie ?

Różnią się w zasadzie tylko głośnikiem średniotonowym o mniejszej średnicy i mniejszą obudową a co za tym idzie troszkę innym strojeniem.
    Różnice w brzmieniu minimalne.

0
  • #6 18 Wrz 2011 10:36
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 18 Wrz 2011 10:43
    knap-piotr
    Poziom 16  

kolego telecaster1951, trzeba by tylko to dobrze ustawić i nie będzie problemu. Jest coś takiego jak akustyka. co do baSSu - sory, na klawiaturze się "S" zacina.

sobiech_polska napisał:
    Chyba nigdy nie słyszałeś tego "śmiesznego" subwooferka, a już nie będę dodawał, że nie jeden "subwooferek" na 20 cm (a może nawet 16,5cm) głośniku zagrałby nieporównywalnie lepszym basem od Mildtonów...

Święta prawda.i koniec, nie będę uparcie bronił Logitecha bo znów Pablo1964 mi wywali komentarz, nie mniej jednak polecam zastanowić się nad zakupem sprzętu z subem. Jest różnica w basie i niech nikt nie mówi że Mildton Altus czy coś podobnie kolumnowego walnie mocniej od zestawu z dobrym subwooferem...

0
  • #8 18 Wrz 2011 11:03
    rolekst
    Poziom 11  

Powiem szczerze, że przed założeniem tego tematu bylem bardzo bliski zakupu Logitech z-5500 lecz przeglądając różne fora w ostatniej chwili się wycofałem.

W takim razie, co w końcu będzie lepsze ?

Zestaw 5.1 vs Zestaw 2.1 vs Mildtony 70 + Wzmak ?

Jeśli zestaw, moglibyście polecić jakiś konkretny?

Filmy też zdarzy się obejrzeć i wiem, że 5.1 byłoby dużo lepszym rozwiązaniem do filmów. Różnica między 5.1 a 2.0, 2.1 jest drastyczna w odsłuchu muzyki ?

0
  • #9 18 Wrz 2011 11:24
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

rolekst napisał:
    Różnica między 5.1 a 2.0, 2.1 jest drastyczna w odsłuchu muzyki ?

Tak, ustal priorytety, albo filmy albo muzyka.
    Generalnie na wszystkicm "pusłuchasz" i "obejrzysz" film jednak jeśli szukasz dobrze brzmiącego zestawu do muzyki to tylko i wyłącznie zestaw stereo wzmacniacz+kolumny, głosniczki 2.1 się zgubią w tak dużym pomieszczeniu oraz jakość/efektywność jest bardzo niska, zestaw 5.1 tak samo jak w 2.1.

0
  • #10 18 Wrz 2011 11:26
    knap-piotr
    Poziom 16  

kolega wymienił dubstep jako jeden z gatunków muzyki odsłuchiwanej na poszukiwanym sprzęcie...Kto wie o czym mowa nie poleci zestawu kolumnowego, zestaw z subwooferem odda jakość basu(ale nie manta lub jakiś tracerek)

Dodano po 1 [minuty]:

do muzyki poradzi zestaw 2.1, chyba że jesteś koneserem HQ i słuchasz koncertówek...

0
  • #11 18 Wrz 2011 11:30
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

knap-piotr napisał:
    kolega wymienił dubstep jako jeden z gatunków muzyki odsłuchiwanej na poszukiwanym sprzęcie...Kto wie o czym mowa nie poleci zestawu kolumnowego, zestaw z subwooferem odda jakość basu(ale nie manta lub jakiś tracerek)

Dodano po 1 [minuty]:

do muzyki poradzi zestaw 2.1, chyba że jesteś koneserem HQ i słuchasz koncertówek...

Owszem, 2.1 ale z prawdziwego zdarzenia, nie żadne pierdziawki komputerowe.

0
  • Pomocny post
    #13 18 Wrz 2011 12:28
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Napisałem przecież że pierdziawki komputerowe się zgubią w tym pomieszczeniu, Mildtony 70/80 sprawdzą się świetnie i nie potrzeba im wspomagania subwooferem.

0
  • #14 18 Wrz 2011 12:35
    rolekst
    Poziom 11  

Ok, wielkie dzięki za pomoc, w takim razie pozostaje mi zamówić.

0
  • #15 19 Wrz 2011 10:53
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Pisałem wyżej o akustyce pomieszczenia. Na tej powierzchni, subwoofer wiele nie poprawi. Basu będzie więcej, ale nie będzie to bas niski. Będzie po prostu hałasować.
    Mildtony mają sporo basu i do tego pomieszczenia wystarczą w zupełności,

Uzytkowinik19 napisał:

knap-piotr napisał:
    DOKŁADNIE
    Czegoś nie rozumiem. Najpierw doradzasz komputerówki a potem piszesz DOKŁADNIE (czym poniekąd łamiesz pkt 3.1.11), na wypowiedź o normalnym zestawie 2.1.

A ten subwooferek nadal jest śmieszny. Może i średnica głośnika jest spora, ale dalej jest to niska jakość. Nie wiem, czy porównywałeś to z prawdziwym subwooferem za chociażby, kilkaset złotych.

Do tego pomieszczenia, najlepszym wyjściem będzie Mildton 70/80 i Yamaha a-520 lub któryś z podanych wyżej.

0
  • #16 19 Wrz 2011 11:18
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 19 Wrz 2011 16:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

sobiech_polska napisał:
    W tym zestawie jest ustawiony pod satelity, więc gra nieco inaczej
    Sam to napisałeś, więc powinieneś wiedzieć, że jego zastosowanie, to tylko i wyłącznie ten zestaw. Satelity od niego, zgubią się w tym pokoju, poza tym, jakość brzmienia tych satelitów, pozostawia wiele do życzenia, poza tym, jest to 5.1.
    Do głośników komputerowych, jest ok. ale do połączeń z normalnym sprzętem się nie nadaje.

0
  • Pomocny post
    #18 19 Wrz 2011 16:40
    MrCryway
    Poziom 16  

Do Dubstepu to tylko Zestaw Kolumn Plus mocny Subwoofer ale to tylko takie moje zdanie z powodu mojej Miłości do Basu. Jeśli nie jesteś jednak Fanatykiem to Same kolumny Midlton Ci wystarczą.

0
  • #19 19 Wrz 2011 17:09
    knap-piotr
    Poziom 16  

telecaster1951 napisał:

Uzytkowinik19 napisał:

knap-piotr napisał:
    DOKŁADNIE
    Czegoś nie rozumiem. Najpierw doradzasz komputerówki a potem piszesz DOKŁADNIE (czym poniekąd łamiesz pkt 3.1.11), na wypowiedź o normalnym zestawie 2.1.

widzisz kolego, jakbyś przeczytał ze zrozumieniem wiedziałbyś, że pisząc DOKŁADNIE mam na uwadze to co napisał kolega Uzytkowinik19 i potwierdzam to - czyli polecam zestaw z subem. Czytajcie ze zrozumieniem...ehh.
    Pewnie i ten post poleci, w sumie nieistotne.

0
  • #20 19 Wrz 2011 17:16
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

knap-piotr napisał:

widzisz kolego, jakbyś przeczytał ze zrozumieniem wiedziałbyś, że pisząc DOKŁADNIE mam na uwadze to co napisał kolega Uzytkowinik19 i potwierdzam to - czyli polecam zestaw z subem.
    Polecałeś zestaw 5.1 Logitecha.

Dodano po 1 [minuty]:

MrCryway napisał:
    Do Dubstepu to tylko Zestaw Kolumn Plus mocny Subwoofer ale to tylko takie moje zdanie z powodu mojej Miłości do Basu. Jeśli nie jesteś jednak Fanatykiem to Same kolumny Midlton Ci wystarczą.

To jest 18metrów. Na tej powierzchni, jeśli do Mildtonów dołoży się subwoofer, może miejscami nie być w ogóle basu, a miejscami będzie on zagłuszał muzykę.

0
  • #21 19 Wrz 2011 17:24
    MrCryway
    Poziom 16  

"telecaster1951"

Święta Racja. Wiem po Sobie mam pokój około 25m kwadratowych do tego kolumny 2x Altus 140, 2x Altus 110, 2x Alton 110 i Subwoofer na Dwóch głośnikach Visaton 12'. Podipęte w sumie wszystko lecz korzystam w zasadzie z samych altków 140 ponieważ grają one same o wiele lepiej niż z całym zestawem naraz. Na samych 140 bass jest bardziej wyrazisty i głęboki niż na całym zestawie.

0
  • #22 28 Wrz 2011 14:45
    rolekst
    Poziom 11  

Wstrzymałem się z zakupem kolumn - czekam na jakąś okazję.

Mam pytanie:
    Czy mildtony 150 dadzą radę w moim pokoju, czy będą za mocne i dźwięk będzie zniekształcony?

0
  • Pomocny post
    #23 28 Wrz 2011 15:26
    wariato
    Poziom 43  

rolekst napisał:
    Mam pytanie:
    Czy mildtony 150 dadzą radę w moim pokoju, czy będą za mocne i dźwięk będzie zniekształcony?

Dadzą radę spokojnie. Nawet nie będziesz musiał wykorzystywać ich całego potencjału.

0
  • Pomocny post
    #25 28 Wrz 2011 16:36
    wariato
    Poziom 43  

Cena zaporowa. Za 350zł można mieć Full oryginał a tu już widać że mają nieoryginalne membrany głośników niskotonowych.

Te wyglądają na oryginalne: http://allegro.pl/zestaw-mildton-80-subwower-wzm-sony-ta-480-okazja-i1839090311.html zapytaj sprzedającego czy sprzeda same kolumny. Albo zapytaj o te: http://allegro.pl/tonsil-mildton-80-new-mildton-170-i1828475029.html

0
  • Pomocny post
    #27 01 Paź 2011 23:12
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

GND'y regenerowane na gumowych zawieszeniach, nie polecam.

0
  • #29 01 Paź 2011 23:14
    rolekst
    Poziom 11  

Dzięki, teraz widzę jak łatwo można dać się złapać. Pozostaję mi nadal czekać :)

0