Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kolorofon 3 kana這wy 8 zacisk闚

29 Lis 2004 17:02 5089 13
  • Poziom 10  
    Heya!!s逝chajcie mam nastepujacy problem!Kumpel ma stary kolorofon 3 kana這wy jest oczywiscie jakies ale!Wszystkow nim jest pouryane!!tzn p造tka jest ca豉 tylko ze jest 8 zacisk闚 i nie wim co do kt鏎ego pod陰czyc!!Ten kolorofon podobno jest sterowanu przez muzyke tzn w tych osmiu zaciskach musi znajdowac sie wejscie z tego glosnika wejscie zasilania(z tego co mi m闚i to z transformatora sa 3 przewody!!noi wyjscie na te 3 zar闚ki!!Kolorofon ma 3 potencjometry(z tego co mi sie wydaje co 1 bedzie od jasnosci a trzy pozosta貫 pewnie czu這sc posczeg鏊nych kana這w!!ma ktos moze jakis pomys albo schemat tego kolorofonu??jak co prosze o odp albo na gg 3035165!!czekam na propozycje czy z tego da sie jeszcze cos zrobic??

• VIP Zas逝穎ny dla elektroda
  • Poziom 10  
    Niestety tamten post nie pom鏬 mi zbytnio!! Moze ktos ma ca造 schemat takiego kolorofonu??Przypominam ze ma 8 zacisk闚 (wed逝g mnie to pewnie 4 na zar闚ki 2 na wejscie sygnalu audio i jeszce zasilanie tylko gdzie i jak!!Z ty逝 na p造tce pisze "c-23U"!!Potrzebuje pe軟ego schematu!!nie mam zdjecia ani skanu tej p造tki niestety!!
  • Poziom 11  
    no ja tez szukam schemat闚 ale do colorofonu c-333c i nie moge znale嗆 :(
  • Poziom 10  
    Tylko ze mi na p造tce pisze c-23u a nie c-333 ! Jak ktos ma to niech pisze bo mi okropnie potrzebne jest!
  • Poziom 15  
    Witam
    mam taki kolorofonik, stary poczciwy C23, b璠e go musia rozebra i powiem ci dok豉dnie co do czego.
  • Poziom 15  
    Jestem ponownie i chyba rozczaruje kolege, bo to kolorofon c-23 ale bez "u". Zamie嗆i貫m to bo mo瞠 sie przyda. Poni瞠j przedstawi貫m "graficzny" obraz p造tki z tego kolorofonu.Nie mam niestety aparatu i dlatego si troche rozpisze i pogmatwam. :?
    ponumerowa貫m to po swojemu, ale my郵e 瞠 sie odnajdziesz.
    Styki 1 i 2, jest po陰czone zasilanie(prawdopodobnie 220V) dalej,
    3-do tego po陰czone s wszystkie "trzonki" 瘸r闚ek
    4-po豉czony do pierwszej n騜ki potencjometru g堯wnego
    5-do pierwszej n騜ki potencjometru 鈍iat豉 wysokotonowego
    6-do transformatora
    7-do trzeciej n騜ki potencjometru wysokotonowego
    8-do transformatoru
    9-do tyrystoru t3
    10-do 鈔odkowej n騜ki potencjometru wysokotonowego
    11-do tyrystora t2
    12-do 鈔odkowej n騜ki potencjometru 鈔edniotonowego
    13- do pierwszej n騜ki potencjometru 鈔edniotonowego
    14-do tyrystora t1
    15-do 鈔odkowej n騜ki potencjometru basowego
    16-do pierwszej n騜ki potencjometru basowego
    17-do 鈔odkowej n騜ki potencjometru og鏊nego
    to na tyle z kablologi.
    Po陰czenie 瘸r闚ek:
    styk 3 jest po陰czony ze wszystkimi 瘸r闚kami i ma napi璚ie ujemne. Dodatnie napi璚ie do poszczeg鏊nych 瘸r闚ek doprowadzamy poprzez poszczeg鏊ne tyrystory t1 t2 t3,(d逝窺za n騜ka tyrystora).
    wype軟ione prostok徠y na p造tce to gniazda przez kt鏎e doprowadzamy sygna wej嗆iowy, a kontury prostok徠a to bezpiecznik "250V 500mA".
    Transformator "Telkom TS 40/5"m 4 wyj軼ia na uzwojeniu wt鏎nym(pokazany na rysunku)Wyj嗆ie "A" do styku nr.8, wyj軼ia "B" i "C"Po陰czy zwor i doprowadzi do trzeciej n騜ki potencjometru wysokotonowego, Wyj嗆e "D" do styku nr 6.
    To by by這 na tyle, niestety nie mam schematu, ale jako pom鏂 obieca貫m wi璚 prosze. Mo瞠 to b璠zie pomocne. Pami皻aj 瞠 nr. styk闚 sam ustali貫m i s na rysunkach.
    Pozdrawiam!!
  • Poziom 10  
    A moze ktos ma ten schemat do c-23U??Jesli tak to bardzo prosze!!
  • Poziom 13  
    Witam. W豉郾ie robie ten C-23 i mam pyatnie. Jaki transformator zosta tam zastosowny. Chodzi mi o oznaczenia i warto軼i napi璚ia.

Dodano po 7 [minuty]:

Aha no i mam jeszcze skan p造tki jak by ktos chcia.Jest w za陰czniku.
  • Poziom 11  
    Kupi貫m taki kolorofon, i to raczej pad這, ale my郵e i przer鏏ce. Chce zrobi drug skrzynke z 鈍iat豉mi po陰czon z oryginaln kablami. I prosze o pomoc, bo jestem zielony. Oryginalnie pob鏎 mocy to 15 wat co musia豚um doda 瞠by transformator si nie spali i ca造 uk豉d poci庵n掖 30 wat ( 6 瘸r闚ek lub 瘸r闚ki 10 wat) ??
  • Poziom 2  
    Dajcie schemata plisssssssss do c23b!!!! DZIEX
  • Poziom 10  
    no to tak masz pod陰czy po kolej
    1.wej軼ie sygna這we
    2.transformator
    3.transformator
    4.transformator po這wa i masa wej軼ia
    5.masa 瘸r闚ek
    6.瘸r闚ka
    7.瘸r闚ka
    8.瘸r闚ka