Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Ranault Laguna] Centralny zamek z kluczyka nie działa

panolimpu 16 Sep 2011 21:37 23677 11
Relpol
    panolimpu
    Level 13  
    Witam,
    Mam problem z otwieraniem samochodu za pomocą pilota. Wyszedłem do sklepu zamknąłem samochód przyciskiem w kluczyku, wracam i nic :( Wymieniałem baterie i wydaje mi się, że problem może być uszkodzony dekoderem.
    Przejrzałem już kilkadziesiąt podobnych tematów i wydaj mi się że to dekoder.

Tu zaczyna się moje pytanie: Gdzie umieszczony jest ten dekoder?

P.S. Mam Lagunę z roku 1995, wersja 1.8 RT z klimatyzacją Typ B56SK5 silnik F3P670.
    Centralny zamek działa z przycisku pomiędzy siedzeniami. Rozebrałem środkowa deskę pomiędzy siedzeniami i tam nie widzę takowego dekodera. Odbiornik w suficie też wydaje się być ok (żadnych śladów uszkodzenia)

Bardzo proszę o pomoc :)
  • Relpol
    gerti
    Level 12  
    Witam jesli centralny dziala to najprosciej montujesz nowa centralke i po problemie
  • Relpol
    panolimpu
    Level 13  
    :) Chodzi o to że bez zamkniecie i otwarcia samochodu z pilota w kluczyku, komputer samochodu pracuje w trybie awaryjnym :( Wydaje mi się, że nie mam imo, bo przecież mogę zapalić samochód, ale chodzi on na wyższych obrotach i cały czas mryga mi kontrolka od układu wtrysku :( Zrobiłem już w takim układzie kilkaset kilometrów, ale chciałbym naprawić problem :)

Wyczytałem gdzieś, że "Dekoder masz nad nogami kierowcy,za bezpiecznikami." ale jak wymontować w łatwy sposób cała skrzynkę aby się tam dostać.
    I czy na pewno autor nie pomylił dekodera ze ściemniaczem
    Jackall
    Level 27  
    Czy w Renault nie da się zakodować kluczyka podobnie jak np. w Oplu? Mam Omegę i kiedy przestaje działać pilot, to włączam zapłon wciskam guzik w pilocie i znów jest ok.
    User removed account
    User removed account  
    panolimpu
    Level 13  
    Witam
    wyjąłem całą puszkę z bezpiecznikami:

[Ranault Laguna] Centralny zamek z kluczyka nie działa [Ranault Laguna] Centralny zamek z kluczyka nie działa

Czy dekoder to ta cześć którą gdzie indzie nazywają ściemniaczem lub immobilizerem? Czy tez szukać dalej?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    panolimpu
    Level 13  
    Dziękuje za odpowiedz.
    Czy w takim wypadku jeżeli jutro kupiłbym tę część od innej laguny i nadajnik z kluczyka bym wziął od tamtego samochodu to powinien mi działać poprawnie zestaw czy tez jest to tez związane z komputerem samochodu?

Trochę się gubię bo patrząc po aukcjach na allegro i niektórych formach, to ludzie potrafią nawet ten przekaźnik z sufitu nazywać dekoderem/immobilizerem, co dla początkujących osób jest bardzo mylące :(

Czy można w jakiś sposób ominąć ten dekoder, tak aby komputer nie czekał na sygnał i nie pracował w trybie awaryjnym? Czy podłączenie uniwersalnego sterownika centralnego zamka może coś pomóc?
    User removed account
    User removed account  
    panolimpu
    Level 13  
    Poddałem się :(
    Walczyłem prawie dwa tygodnie zanim umieściłem tego posta (żeby nie było) ;)
    Przeprogramowałem komputer i wymontowałem immobilizer oraz założyłem najprostszy (zmienne kodowanie, dwa piloty, możliwość sterowania szybami) sterownik centralnego zamka za 80zł.

Może to pójście na łatwiznę ale znacznie tańsze wyjście niż walka z tym zestawem. W Lagunach od września 1996 działała uproszczona procedura re synchronizacji nadajnik-odbiornik (Przy włączonym zapłonie trzymamy 5s przycisk zamykania drzwi (drzwi się zamkną i otworzą) i w czasie 15s naciskami dwa razy nadajnik w czasie krótszym niż 3s, to samo drugi nadajnik.., w nowszych modelach można nawet samodzielnie programować nowy kluczyk znając pin, ale nie w mojej wersji tu musiał bym to synchronizować programowo dodatkowo znając kod z serwisu Renault (Przy synchronizacji trzeba go znać zawsze, ale re synchronizacja w nowych modelach tego nie wymaga)

P.S Sprawdzałem dekoder w którym zawarty jest również moduł centralnego zamka i część odpowiedzialna za centralny zamek (m.in. otwieranie przyciskiem miedzy siedzeniami działa) jest ok, więc coś jest nie tak na linii nadajnik-odbiornik-dekoder (żadne z tych urządzeń nie ma śladów uszkodzenia), nadajnik nadaje sygnał...

Nie jest to rozwiązanie, ale może dla kogoś będzie to pomoc w obejściu tego problemu.
    User removed account
    User removed account  
    panolimpu
    Level 13  
    Chodzi o synchronizacje dla mojej Laguny? Jak w prosty sposób mogę wykonać synchronizacje?

Dekoder działa, nadajnik działa (sprawdzałem kable i napięcie w kablach dochodzących, robiłem tez testy z innym odbiornikiem i nadajnikiem), co jeszcze można zrobić?