Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Ranault Laguna] Centralny zamek z kluczyka nie działa

panolimpu 16 Sep 2011 21:37 23677 11
Relpol
 • #1
  panolimpu
  Level 13  
  Witam,
  Mam problem z otwieraniem samochodu za pomocą pilota. Wyszedłem do sklepu zamknąłem samochód przyciskiem w kluczyku, wracam i nic :( Wymieniałem baterie i wydaje mi się, że problem może być uszkodzony dekoderem.
  Przejrzałem już kilkadziesiąt podobnych tematów i wydaj mi się że to dekoder.

  Tu zaczyna się moje pytanie: Gdzie umieszczony jest ten dekoder?


  P.S. Mam Lagunę z roku 1995, wersja 1.8 RT z klimatyzacją Typ B56SK5 silnik F3P670.
  Centralny zamek działa z przycisku pomiędzy siedzeniami. Rozebrałem środkowa deskę pomiędzy siedzeniami i tam nie widzę takowego dekodera. Odbiornik w suficie też wydaje się być ok (żadnych śladów uszkodzenia)

  Bardzo proszę o pomoc :)
 • Relpol
 • #2
  gerti
  Level 12  
  Witam jesli centralny dziala to najprosciej montujesz nowa centralke i po problemie
 • Relpol
 • #3
  panolimpu
  Level 13  
  :) Chodzi o to że bez zamkniecie i otwarcia samochodu z pilota w kluczyku, komputer samochodu pracuje w trybie awaryjnym :( Wydaje mi się, że nie mam imo, bo przecież mogę zapalić samochód, ale chodzi on na wyższych obrotach i cały czas mryga mi kontrolka od układu wtrysku :( Zrobiłem już w takim układzie kilkaset kilometrów, ale chciałbym naprawić problem :)

  Wyczytałem gdzieś, że "Dekoder masz nad nogami kierowcy,za bezpiecznikami." ale jak wymontować w łatwy sposób cała skrzynkę aby się tam dostać.
  I czy na pewno autor nie pomylił dekodera ze ściemniaczem
 • #4
  Jackall
  Level 27  
  Czy w Renault nie da się zakodować kluczyka podobnie jak np. w Oplu? Mam Omegę i kiedy przestaje działać pilot, to włączam zapłon wciskam guzik w pilocie i znów jest ok.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  panolimpu
  Level 13  
  Witam
  wyjąłem całą puszkę z bezpiecznikami:

  [Ranault Laguna] Centralny zamek z kluczyka nie działa [Ranault Laguna] Centralny zamek z kluczyka nie działa


  Czy dekoder to ta cześć którą gdzie indzie nazywają ściemniaczem lub immobilizerem? Czy tez szukać dalej?
 • Helpful post
  #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  panolimpu
  Level 13  
  Dziękuje za odpowiedz.
  Czy w takim wypadku jeżeli jutro kupiłbym tę część od innej laguny i nadajnik z kluczyka bym wziął od tamtego samochodu to powinien mi działać poprawnie zestaw czy tez jest to tez związane z komputerem samochodu?

  Trochę się gubię bo patrząc po aukcjach na allegro i niektórych formach, to ludzie potrafią nawet ten przekaźnik z sufitu nazywać dekoderem/immobilizerem, co dla początkujących osób jest bardzo mylące :(

  Czy można w jakiś sposób ominąć ten dekoder, tak aby komputer nie czekał na sygnał i nie pracował w trybie awaryjnym? Czy podłączenie uniwersalnego sterownika centralnego zamka może coś pomóc?
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  panolimpu
  Level 13  
  Poddałem się :(
  Walczyłem prawie dwa tygodnie zanim umieściłem tego posta (żeby nie było) ;)
  Przeprogramowałem komputer i wymontowałem immobilizer oraz założyłem najprostszy (zmienne kodowanie, dwa piloty, możliwość sterowania szybami) sterownik centralnego zamka za 80zł.

  Może to pójście na łatwiznę ale znacznie tańsze wyjście niż walka z tym zestawem. W Lagunach od września 1996 działała uproszczona procedura re synchronizacji nadajnik-odbiornik (Przy włączonym zapłonie trzymamy 5s przycisk zamykania drzwi (drzwi się zamkną i otworzą) i w czasie 15s naciskami dwa razy nadajnik w czasie krótszym niż 3s, to samo drugi nadajnik.., w nowszych modelach można nawet samodzielnie programować nowy kluczyk znając pin, ale nie w mojej wersji tu musiał bym to synchronizować programowo dodatkowo znając kod z serwisu Renault (Przy synchronizacji trzeba go znać zawsze, ale re synchronizacja w nowych modelach tego nie wymaga)

  P.S Sprawdzałem dekoder w którym zawarty jest również moduł centralnego zamka i część odpowiedzialna za centralny zamek (m.in. otwieranie przyciskiem miedzy siedzeniami działa) jest ok, więc coś jest nie tak na linii nadajnik-odbiornik-dekoder (żadne z tych urządzeń nie ma śladów uszkodzenia), nadajnik nadaje sygnał...

  Nie jest to rozwiązanie, ale może dla kogoś będzie to pomoc w obejściu tego problemu.
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  panolimpu
  Level 13  
  Chodzi o synchronizacje dla mojej Laguny? Jak w prosty sposób mogę wykonać synchronizacje?

  Dekoder działa, nadajnik działa (sprawdzałem kable i napięcie w kablach dochodzących, robiłem tez testy z innym odbiornikiem i nadajnikiem), co jeszcze można zrobić?