Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blyss napęd bramy przesuwnej. Pukanie.

16 Wrz 2011 22:10 9637 14
  • #1 16 Wrz 2011 22:10
    116236
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 21 Wrz 2011 21:12
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Naciągnij pasek lub łańcuch w napędzie.

1
  • #3 27 Paź 2011 20:46
    ATVSPORT
    Poziom 2  

A jak w ogóle ten napęd się sprawuje ?

Kupiłem też taki Blyss DOSF-24SG w sklepie Brico Depot (to samo co Castorama, tylko mniejsze) za 799 zł. Cena niezła, bo według danych technicznych nadaje się do potężnych bram do 600 kg.
    Oglądam go właśnie, jeszcze nowiutki w pudełku i zastanawiam się, czy oddać i wymienić na coś droższego, ale markowego, czy też montować... ?
    A widzieliście gdzieś dodatkowe piloty, które można dokupić do tego napędu?
    Może z jakiejś innej firmy pasują? Może ktoś coś dobrał, co działa na podobnej częstotliwości?

PS. dodali do zestawu tabliczki o treści: OSTRZEŻENIE, Ruchoma brama. Może spowodować obrażenia i śmierć itp.... a na dole: Wyprodukowano w ChRL. Po co to komu wiedzieć, na tabliczce ostrzegającej o trzymaniu się od bramy z daleka, że wyprodukowane w Chinach ???? Chyba, że dają do myslenia: Uwaga chińska lipa. Otwiera się bez powodu, zamyka, żeby przygnieść, jak tylko się zagapisz ... Gdyby nie te ChRL, to można by zamontować ostrzeżenie.

1
  • #4 28 Paź 2011 20:31
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Są ok.Montuj.

0
  • #5 28 Paź 2011 20:59
    ATVSPORT
    Poziom 2  

A jak z pilotami?
    Można gdzieś dokupić lub dobrać od innego producenta?
    Potrzebuję tych pilotów przynajmniej 10 sztuk.

2
  • #6 28 Paź 2011 21:22
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

W casto lub brico zapytaj.musza miec

0
  • #7 23 Lis 2011 22:18
    ATVSPORT
    Poziom 2  

Monter mnie zjechał za zakup napędów Blyss - dlatego oddałem z powrotem do sklepu.
    Podobno wycierają się kółka napędowe. Pilotów w Castoramie nie ma. Znalazłem co prawda pasujące do tego zestawu na alledrogo.
    W miejsce Blyss kupuję FAAC 741 - 1300 zł /sztuka z listwami, lampką, fotokomórkami. Napęd Blyss był bez listew, fotokomórek i lampy.
    Faac wychodzi trochę drożej, ale na pewno będzie służył dłużej.

3
  • #8 02 Gru 2011 16:01
    Mirosław Mrozowski
    Poziom 2  

Witam. Jakie piloty pasują do napędu Blyss DOSF-24SG? Gdzie można je dostać albo jaki typ? Na dodatkowe piloty z Castoramy nie ma co na razie liczyc.

2
  • #9 02 Gru 2011 16:18
    przysniciel

Poziom 19  

ATVSPORT napisał:
    Faac wychodzi trochę drożej, ale na pewno będzie służył dłużej.
    gwarantuję, że tak będzie, w swojej karierze nie spotkałem się jeszczę z uszkodzoną mechaniką w tym napędzie a przy uszkodzeniach centrali w 100% były to czynniki typu owady, zwykle spowodowane nie stosowaniem dławików na przewodach

0
  • #10 10 Sty 2013 09:27
    Arturoand1
    Poziom 7  

Jeżeli autorowi postu chodziło o napęd do bramy garażowej i to pukanie to przyczyna jest banalnie prosta...odwrotnie założona rolka z napinaczem po którym chodzi łańcuch w szynie od strony bramy. wystarczy tylko odwrócić i łańcuch nie będzie spadał i się blokował pukanie zniknie a napęd będzie sobie radził bez najmniejszego problemu. Mam ten napęd też przerobiłem ten problem i teraz spisuje się idealnie

0
  • #11 11 Sty 2013 22:56
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Ale od kiedy masz łańcuch w bramie przesuwnej.

0
  • #12 11 Sty 2013 23:55
    Arturoand1
    Poziom 7  

Tak wnioskuje po pierwszym i drugim poście a poza tym przeglądarka pokazała mi bramy uchylne jak wpisałem nazwy które podał autor postu ni i sorry jakie sprężyny przy bramie przesuwnej?? tylko w bramie garażowej! a poza tym sam napisałeś wyżej naciągnij pasek lub łańcuch...więc sam się zastanów co piszesz mikus1982

1
  • #13 17 Wrz 2014 22:21
    BZYKU28
    Poziom 9  

Witam czy ktoś wie na jakim kodzie dzała pilot do mechanizmu bramy przesuwnej dosf -24sg.

0
  • #14 22 Cze 2015 12:06
    telekomunista
    Poziom 10  

Witam,

Dołączam się do pytania o dodatkowe piloty. Próbowałem zakodować nowy pilot o tej samej częstotliwości i o zmiennym kodzie, ale nie udało się.

Czy ktoś wie jaki pilot i gdzie dokupić do tych podnośników? Na alledrogo.pl nic nie widzę do blyssa.. :(

Pozdrawiam serdecznie.

1
  • #15 13 Paź 2017 11:49
    krzychemc
    Poziom 1  

Wiem, że temat stary ale może komuś się przyda.
    Piloty kompatybilne z systemem BLYSS można nabyć w firmie Proxima z Torunia.

0
  Szukaj w 5mln produktów