Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały telewizorek nie działa AV

lukimatrix 16 Wrz 2011 22:35 2897 7
  • #1 16 Wrz 2011 22:35
    lukimatrix
    Poziom 7  

Witam.
    Mam mały telewizorek 8" lcd i mam tam wejścia na chinchy pod antenę, av i słuchawkowe.
    Chciałem podłączyć do niego dekoder więc kupiłem kabel z allegro
    zdjęcie przejściówki Mały telewizorek nie działa AV

Gdy przyszła paczka podłączyłem kabel pod telewizorek i podłączyłem kable od dekodera.
    Przełączyłem na opcje AV na telewizorku i nic, wyświetla się tylko niebieskie tło i napis AV :cry: .

Moje pytanie brzmi co zrobić aby oglądać coś przez av ?

Pozdrawiam i liczę na szybką odp.

zdjęcia telewizora :
    Mały telewizorek nie działa AV Mały telewizorek nie działa AV Mały telewizorek nie działa AV Mały telewizorek nie działa AV Mały telewizorek nie działa AV Mały telewizorek nie działa AV Mały telewizorek nie działa AV

Model telewizora CT-V830

Pozdrawiam :D

*piszę tego posta drugi raz ponieważ został wcześniej usunięty za źle wrzucony

0 7
  • Montersi
  • #2 17 Wrz 2011 06:35
    cepilek
    Poziom 26  

Nie pomyliłeś kabelków? A opisane masz kabelki - żółty to Video? Nie napisałeś gdzie wetknąłeś wtyczkę - pod AV?

0
  • Montersi
  • #3 17 Wrz 2011 10:52
    lukimatrix
    Poziom 7  

Nie pomyliłem kabelków bo sprawdzałem to kilka razy
    Nie opisane mam ale można się domyślić
    Wetknąłem wtyczkę pod wejście z napisem AV IN

0
  • #4 19 Wrz 2011 13:53
    egon42
    Poziom 37  

To sprawdź inne podłączenia czyli wyprowadzasz z dekodera tylko video i podłączasz pod te 3 wejścia chinch i sprawdzasz czy ci się pokaże wizja. jak się pojawi to tak zostawiasz i podłączasz audio pod pozostałe wejścia.

0
  • #5 19 Wrz 2011 18:11
    irekr
    Moderator

Niektóre dekodery DVB mają domyślne ustawienia wyjścia audio w taki sposób, ze fabrycznie ustawiany tryb wyjścia jest na RGB a nie na CVBS. Do tego w przypadku ustawienia trybu RGB nie ma sygnału na wyjściu CVBS (video).
    Podłącz ten dekoder do normalnego telewizora z wejściem EURO, wejdź w menu i sprawdź w jakim trybie jest ustawione wyjście dekodera.

0
  • #6 01 Mar 2012 23:50
    nygyzy
    Poziom 7  

Hej, mam ten sam telewizorek i kablówkę analogową. Ale teraz myślę o zmianie na cyfrową i właśnie zastanawiało mnie czy to wejście AV-in będzie śmigać z dekoderem. Ja, w przeciwieństwie do autora, nie musiałem kupować tego kabla mini-jack -> 3xRCA, bo taki kabel był już w zestawie z tv. Szkopuł w tym, że jest inaczej przydzielony niż na obrazku w pierwszym poście.
    Ja mam tak:
    Mały telewizorek nie działa AV Mały telewizorek nie działa AV

A więc wszystko jest inaczej. Może dlatego Ci nie działało lukimatrix? Zastanawia mnie czy ostatecznie to jakoś rozwiązałeś? Nie chciałbym dowiedzieć się, że to w ogóle nie działa już po zamówieniu kablówki.

0
  • #7 02 Mar 2012 12:18
    irekr
    Moderator

Powinien działać.

Musisz jeszcze zaopatrzyć się w przejściówkę w postaci gniazda SCART (które wkłada się w dekoder) i trzech gniazd typu chinch w kolorze czerwonym, białym i żółtym. Nie mam linka pod ręka, ale znajdziesz w każdym większym sklepie.
    Podłączasz i po kłopocie.

0