Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica do stx mx 140 weryfikacja

17 Wrz 2011 08:47 4381 12
  • Poziom 14  
    Witam zamówiłem części do zwrotnicy poskładałem i mam do was pytanie czy elementy są dobrze rozmieszczone chodzi mi tu głownie o położenie cewek bo jak wiadomo maja one wpływ na siebie.Przed napisaniem tego tematu przeglądałem wiele stron także te które były polecane na elektrodzie i tak to złożyłem jeśli jest to źle proszę napisać jakie położenie cewek było by najlepsze. Z góry dziękuje.

• Poziom 38  
    Jak widzisz na zdjęciu od STX-a płytka ze zwrotnicą jest umieszczona na terminalu,więc musi być mała,co za tym idzie,cewki są blisko siebie. Jeśli zwrotnica była mierzona w tej postaci (a zapewne była,zobacz na zwrotnicę do M-100) to cewki mogą być blisko siebie,i najlepiej aby były umieszczone tak jak na zdjęciu (wiem,słabo widać). Przyznam szczerze że prawdopodobnie żaden z nas nie usłyszy różnicy,czy cewki będą umieszczone tak jak w oryginale czy tak jak u Ciebie (może i na pomiarach by to wyszło ale w odsłuchu nie sądzę).
  • Poziom 14  
    Dzieki za odpowiedz wymiary zwrotnicy są u mnie takie same.Też mi się wydaje ze nie powinno to wpłynąć na dźwięk.Podłączyłem głośnik stx 18-140 i zwrotnica działa tylko nie wiem dlaczego taki jak by przytłumiony dźwięk chodzi o średnie tony głośnik na razie bez obudowy może to przez to.?(nie znam się na midwooferach wy tez tak macie?)
  • Poziom 38  
    Nie wiem o co chodzi z tym przytłumionym dźwiękiem,midwoofer ze zwrotnicą (po cięciu) zawsze gra przytłumioną średnicą niż bez cięcia,ale przecież to logiczne. Jeśli masz wszystko dobrze połączone w zwrotnicy to on tak po prostu gra,osobiście nic nadzwyczajnego nie zauważyłem w czasie jego odsłuchu.

Oczywiście mowa tu a samym midwooferze. A czy po podłączeniu wysokotonówki też masz "przytłumiony" dźwięk? Jeśli tak to sprawdź jeszcze raz połączenia w zwrotnicy jak również ustawienia we wzmacniaczu.
  • Poziom 14  
    Niestety nie mam jeszcze wysokotonówki paczka dopiero 'idzie' jak dojdzie i złoże obudowę powiem co i jak.
  • Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o cewki to może ten jpg pomoże
    pzdr
  • Poziom 14  
    Właśnie z tego korzystałem :D a pytanie moje było co myślicie o tym położeniu cewek.
  • Poziom 38  
    Korzystałeś,ale chyba nie do końca zrozumiałeś albo nie znasz angielskiego skoro zrobiłeś tak jak zrobiłeś. Zobacz na pozycje nr. 4,jak mogłeś to przeoczyć?

Zobacz na tą zwrotnicę: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1945663.html
  • Poziom 14  
    Czy tak będzie dobrze?

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Kurcze w tym problem ze nie mam jak ich odsunąć bo są jeszcze kondensatory i rezystory dość spore a nie chciał bym robić zbyt dużej płytki ale dzięki za podpowiedz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Tak tez właśnie zrobię :]