Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup płyty głównej Gigabyte.

17 Wrz 2011 12:10 1286 14
  • Poziom 17  
    Witam,planuje zakup nowej płyty głównej,mam na oku model Gigabyte GA890FXA UD5-warto?,a może ma ktoś lepszą propozycje dla mnie,proszę o poradę w zakupie.
  • Poziom 43  
    Jaka reszta podzespołów?
    Jaki budżet?
  • Poziom 17  
    Podam tylko to co podłącze do niej ze starego sprzętu który zostanie z aktualnego komputera-Zasilacz:OCZ Stealth Stream 2 600w-Obudowa: Colermaster Elite 334 Nvidia Edition-Grafika: Palit GTS 450 1024MB GDDR5 -Dysk twardy:Samsung 500GB
  • Poziom 43  
    Rozumiem że procesora też nie masz ? Jak już wybierać płytę główną to na socket AM3+ np Gigabyte GA-970A-UD3, przynajmniej włożysz nowe CPU od AMD.
  • Poziom 43  
    Jak już marnować pieniądze, to 990fx. 990x to sensowniejsza alternatywa.
  • Poziom 17  
    Procesor mam, ale płytę wymieniam po to żeby wsadzić lepszy-Aktualnie AthlonIIx2 255 w planach PhenomIIx4 955,budżet na płytę tak do 400z.A jak możliwości OC w tej Gigabyte GA-970A-UD3?
  • Poziom 13  
    A ja proponuje zainwestowac na kilka lat i zakupic plyte z procesorem i7 ( nie polecam i3 lub i5 )
  • Poziom 17  
    Intel nie wchodzi w grę, ma zaporowe ceny,na modernizacje nie przeznaczę więcej niż 1000-1100 zł
  • Poziom 43  
    codek315 napisał:
    A ja proponuje zainwestowac na kilka lat i zakupic plyte z procesorem i7 ( nie polecam i3 lub i5 )

A po co ? Skoro to nieopłacalny CPU. Poza tym autor ma już procesor i szuka tylko płyty.
  • Poziom 43  
    970a-ud3 pozwoli ci na podkręcenie procesora tak samo jak 890fx.
  • Poziom 17  
    Tak więc do 400zł 970a-ud3 będzie najsensowniejszą pozycją ?
  • Poziom 43  
    990x-ud3 też kupisz do 400zł, ale 970 różni się tylko drugim pci-e w trybie x4 zamiast x8
  • Poziom 17  
    Płyta zmontowana już w całość(wybór padł na (970A-UD3). Cała instalacja była trochę problemowa, ponieważ podczas instalowania sterowników wyskakiwał tzw. "blue screen". No ale brakujące sterowniki doinstalowałem już po ponownym uruchomieniu systemu. Dodam jeszcze że system to Xp sp2 a aktualizację do sp3 zrobiłem dopiero po zainstalowani sterowników do płyty głównej i może dlatego te problemy z instalacją? I niby wszystko ok ale intryguje mnie jedna rzecz, a mianowicie to że system ładuję się prawie dwa razy dłużej niż na starej płycie, może ktoś wie co może być tego przyczynom.
  • Poziom 17  
    Robiłem formata.