Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung i5800 bardzo krótko działa bateria.

17 Wrz 2011 12:31 3316 6
  • Poziom 8  
    Cześć.
    Jestem od wczoraj posiadaczką telefonu Samsung i5800. Jest to mój drugi telefon z androidem.
    Mam z nim poważny problem. Bateria bardzo krótko trzyma. Wczoraj o 23:00 odłączyłam od ładowarki, pobrałam 3 aplikacje z android market, otóż:
    Opera mini, facebook na androida i Winamp'a.
    Rano posłuchałam kilku piosenek i przed chwilą obejrzałam na youtube nowy odcinek Baśki Blog i sprawdziłam stan baterii i wskazuje 20%.
    W poprzednim androidzie czyli LG SWIFT bateria trzymała od 3-5 dni a w tym Samsungu tylko jeden dzień.
    Wersja Androida to 2.1.
    Proszę mi powiedzieć co mam zrobić, żeby telefon trzymał tak jak jest napisane w specyfikacji?
    Tzn. nie 600h tylko chociaż 3-5 dni.
  • Poziom 40  
    Być może nic nie zrobisz.
    Ten model tak może mieć. Jest to wada smartfonów.
    Nie sądzę, że uszkodzona jest bateria.

Kiedyś czytałem artykuł, że osoby jadące na wakacje powinny zabierać ze sobą elektrownię gdyż fony padały po jednym dniu.
  • Poziom 8  
    No to mnie pocieszyłeś ;(
    Ale powiem, że telefon jest używany kupiony na allegro ma jeszcze 9 miesięcy gwarancji tylko zgubiłam paragon... Tak jak mówiłam wczoraj o 23:00 odłączyład od ładowania, dziś o 15:02 wyskoczył komunikat, że bateria jest bliska rozładowaniu nie zdążyłam wysłać jednego sms'a i telefon się wyłączył. Dziwi mnie też to, że podłączyłam go do łądowania o 15:06 i jest 15:30 a on już ma 70% baterii naładowane... Naprawdę nieda się z tym czasem czuwania nic zrobić. ? Może aktualizacja na androida 2.2?
  • Poziom 40  
    A to fon nie jest nowy.
    To już co innego.
    Może być gdzieś zawilgocony, padnięta bateria, jakaś aplikacja pracuje i czerpie baterię.
  • Poziom 8  
    wlasnie przywracam ustawienia fabryczne. zobaczymy co bedzie teraz. napisze jak sie wszystko ustawi

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Ustawienia zresetowane, dalej to samo. Zajżałam w zużycie baterii i pisze tak: System Android 93%
    Galeria 4%
    Camera 2%
    Czy to normalne wartości. ?
    I nadal trzymam się pytania. Jak wydłużyć czas czuwania?
    P.S. Nie wiesz może, jak zaaktualizować androida do wersji 2.2 ? Jestem zielona w tych sprawach.
  • Poziom 8  
    Mam 2 problem.
    Właśnie zaaktualizowałam androida do wersji 2.2 w KIES i wszystko przebiegło bez żadnego probemu ale w sofcie są błędy. Otóż telefon działa troszeczkę wolniej, zużycie baterii to samo ale podczas pisania sms za pomocą SWYJE [słajp] i przekroczeniu 3 smsów [3 smsów w jednym, 3 stron] następuje zmiana wiadomosci sms w mms i podczas wysylania jest pobierana wieksza oplata-45 gr tak jak za mmsa i gdy niema zasięgu to taka wiadomość "mms" oczywiscie ni jest wysylana i mruga okienko, ze jak bedzie usluga to wiadomosc zostanie wysana. I nawet jak juz jest zasiego to wiadomosc sie nie wysyla i okienko caly czas bedzie mrugac az nie wylacze i wlacze tlefonu

Dodano po 23 [minuty]:

Właśnie zauważyłam, że po przektoczeniu 3 smsów w jedny smsie nawet z pisaniem zwykłą metodą i bez "ą" "ę" też jest zmiana w mms. Czemu tak jest ? W popżedniej wersji androida tak nie było.

Dodano po 56 [minuty]:

A ile powinna fabrycznie trzymać bateria. ?
  • Poziom 2  
    aby zmniejszyć zużycie baterii mozna wyłączyć dane w tle ustawienia>konta i synchronizacja>dane w tle oraz autosynchronizacja
    można przełączyć na sieć 2G co również polepszy zasięg i w ustawieniach wyświetlacza zaznaczyć tryb oszczędznia energii