Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Samsung 200 gb nie działa.

17 Wrz 2011 12:40 1142 3
  • Poziom 2  
    Mam problem z dyskie Samsung SP2014N (200GB/7200rpm/8M/PATA). Bios nie widzi dysku.Po zainstalowaniu słychać tylko tykanie (3 krótkie,przerwa,2 krótkie) i tak w kółko.Na dotyk czuć,że dysk pracuje, lekko się nagrzewa. Zworki ustawiałem w różnych konfiguracjach na General i Limit Capacity to 32GB i to samo się dzieje.Na dysku widać pęknięcie przy gnieżdzie zasilania, natomiast nie widać żadnych śladów uszkodzenia elektroniki.Możliwe, że poprzedni użytkownik ( dysk kupiłem na rynku ) na siłę podłączał zasialnie dysku odwrotnie ( przez co to pęknięcie ) i to przy włączonym komputerze i coś poleciało na elektronice. Przy potrząsaniu dyskiem nie słychać żadnych luzów, ani stuków, jak to niekiedy bywa ( a dyski chodzą ).Martwi , mnie to tikanie. Czy jest szansa uratować dysk, szkoda stracić 200 GB.Mój zestaw:płyta P4i45PE, Intel Celeron 2,40 GHz, RAM 1280 GB, zasilacz Colorsit ATX12V P4 350W

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043840.html
    [jankolo]
  • Poziom 43  
    Zdjęcia dysku nic nikomu nie powiedzą. Trzeba go podłączyć pod inny PC i zrobić Smart.
    Kupiłeś go uszkodzonego czy stało się to niedawno ?
  • Poziom 2  
    Dysk kupiłem uszkodzony. Teraz to wiem. Pokusiłem sie na pojemność.Po zakupie podłączyłem pod PC i nie ruszył.Bios go nie widział. Podłączyłem pod inny PC i to samo. Jestem w dziedzinie informatyki samoukiem. Myślałem, że fachowcy poradzą jak uratować dysk. Trudno straciłem parę groszy. Wielkie dzięki za odpowiedż.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zbysiu1952: prosiłem o coś.