Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Układy scalone OKI SEMICONDUCTOR

sylwek24 17 Wrz 2011 14:18 1639 4
  • #1 17 Wrz 2011 14:18
    sylwek24
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie . Zwracam się z wielką prośbą ,ponieważ przemierzyłem cały internet w poszukiwaniu układów serii MSM ,produkcji OKI SEMICONDUCTOR. Mianowicie dostałem uszkodzony miernik częstotliwości ,model FC-6A ,na panelu tylnym MFC6A...f-my NORIS ,10Hz-250Mhz ,gate time 1s,01s,10ms...niestety zbudowany z użyciem właśnie układów msm ,do których w żaden sposób nie mogę znależć dokumentacji,ewentualnie możliwości zakupu bądź zamienników o ile takowe istnieją . Być może ktoś z forumowiczów spotkał się z układami tej serii i byłby mi w stanie udzielić pomocy ? Poniżej wypiszę układy o które mi chodzi .

MSM5562RS
    MSM5502
    MSM4049RS
    MSM4518RS

Jedyne o których znalazłem jakiekolwiek info to MSM561RS które w tym urządzeniu są driverami 7-segmentowych wyświetlaczy led...hi

Poza tym na wejściu F znajduję się układ (na pewno jest to preskaler) ,którego danych też nie sposób odszukać M54450L f-my Mitshubishi.

I parę układów z którymi nie ma kłopotów-MC14011B ,SN74LS73AN,SN7400N,oraz 2szt. SN74LS90N...to popularne scalaczki .

Bardzo proszę o pomoc ,jeśli ktos natrafił na info o tych układach lub wie gdzie można je kupić...Serdecznie pozdrawiam . Dominik SQ6ILA

Dodano po 51 [minuty]:

P.S> Zastanawiam się czy nie będą to odpowiedniki jakichś układów z serii 45xx,40xx i 14xxx,bo coraz bardziej na to mi wygląda ,np układ msm4518rs który jest za oscylatorem 3,2768Mhz,patrząc na notę 4518..."4518B dual BCD counter" (podwójny licznik BCD ),jakby coś zaczynało pasować,z koleji za nim następuje msm4049rs...może to popularny cmos 4049 ??? (6 inwerterów buforowych ),tak sadzę ,ale pewności nie mam ,najgorsza sprawa z tymi dwoma układami których w żaden sposób nie potrafię nigdzie przyporządkować ,mianowicie msm5502 i msm5562rs....,a tak w ogóle symptomy są takie że miernik uruchamia się i wyświetla same zera na wyśw. ,brak reakcji na jakikolwiek sygnał w.cz.,generator 32768Mhz pracuje ,sprawdzałem inną hercmiarką...hi ,szkoda mi go bo jest naprawdę porządnie wykonany a poza tym dokładny-6cyfr ,oraz stabilny ,zmiana fr.oscylatora 3,2768,8khz 5×10-6 przy 20 st celcjusza ! Niejestem zbyt mocny w cyfrówce,dlatego może znajdzie się ktoś ,kto może mi pomóc ? VY 73 ! SQ6ILA

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 17 Wrz 2011 19:23
    eurotips
    Poziom 35  

Wymiana wszystkich scalaków jak leci to kiepski pomysł na naprawę. Możesz poczynić więcej szkód niż będziesz miał pożytku dlatego sądzę że chcesz tylko naszkicować jego schemat na podstawie not.
    Nie baw się w preskalery i stopnie wejściowe, zacznik od dekoderów BCD, potem poszperaj w podstawie czasu. Oprócz danych muszą być sygnały Write i Reset -przydałby się wielokanałowy analizator.

• #3 17 Wrz 2011 19:44
    waldekp5
    Poziom 13  

Schemat, sonda logiczna lub na "macanego". Po układach widzę że to typowy układ.
    Nie wiem co na wejściu pracuje ale zacząłbym od jego sprawdzenia. Częstą przyczyną jest jego uszkodzenie .

• #4 23 Gru 2012 13:42
    ArekS
    Poziom 15  

Czy temat dalej aktualny? Czy miernik już uruchomiony? Dostałem podobny/taki sam miernik. Mój występuje pod nazwą firmy Monacor. Też jest uszkodzony. Jeśli miernik nie naprawiony może wymienimy doświadczenie, spostrzeżenia, uwagi... U mnie mniej więcej wiem co jest uszkodzone... Poczyniłem pewne pomiary... Zapomniałeś jeszcze dodać w opisie jeden układ: TA7063, bo umnie oprócz wymienionych we wcześniejszym poście jest jeszcze ten właśnie. Ale zabieram się do naprawy dopiero po świętach.
    Aha, jeśli moderatorzy wywalą mój post jako "odświeżanie starego tematu" to proponuję przejść na priva.

• #5 23 Gru 2012 16:04
    Ciz
    Specjalista elektronik

Witam.
    Tyle to znalazłem:

MSM4518RS
    OKI Electronic Components
    Search: MSM4518RS
    BCD-Output Decade Up Counter
    Maximum Modulus=10
    Circuits Per Package=2
    Preload (Y/N)=No