Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 98r. 1.4 centralny zamek brak synchronizacji

irek924 17 Sep 2011 13:54 3472 7
    irek924
    Level 14  
    Witam kolegów mam problem z centralnym zamkiem problem jest taki że nie załącza się z pilota wcale nie reaguje próbuje go synchronizować według instrukcji ale żadnych reakcji po przekręceniu stacyjki gdy nacisnę rygiel w drzwiach to wszystkie się zamkną jak i otworzą (słychać siłowniki) po wyłączeniu zapłonu zero reakcji czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem jak tak proszę o pomoc z góry dzięki
    Werewolf
    Level 25  
    Masz bez muxa, czasami tam się się zdarza. Wymieniałeś baterię ? trzeba wygrzać płytkę hot airem powinno pomóc, lub wszystkie styki po kolei lutownicą kolbową, szczególnie antenę... .
    irek924
    Level 14  
    Witam ponownie kolego może i dobrze piszesz z tym kluczykiem tylko że ja nie opisałem jak to się stało ponieważ ten centralny zamek działał wcześniej tylko przez przypadek jak samochód nie chciał odpalić podjechałem drugim i go z kabli auto odpaliło ale jak je odpinałem to je zwarłem i tak się stało nie wiem czy miało to coś wspólnego ale centralny nie działa nie wiem od czego zacząć jak możecie to pomóżcie z góry dzięki
    Werewolf
    Level 25  
    A jak go synchronizujesz ?
    irek924
    Level 14  
    Naciskam przycisk na pilocie i go trzymam do z gaśnięcia led ,potem puszczam, led się zapala naciskam przycisk na pilocie dwa razy wkładam kluczyk do stacyjki przekręcam po chwili wyłączam zapłon wyjmuje kluczyk i sprawdzam
    colin555
    Level 27  
    1.trzymac przycisk 10 sek az zaswieci led
    2.puscic przycisk
    3 przycisnac ponownie na wlaczonym zaplonie
    4 puscic przycisk i wylaczyc zaplon
    5 w poblizu pojazdu 2 razy nacisnac
    6 wlaczyc zaplon
    7 uruchomic pojazd
    8 wylaczyc zaplon
    9 wyjac klucz ze stacyjki
    10 odczekac 5sek i sprawdzic dzialanie

zakladam ze bsi jest b4
    pomimo wykonania telekodowania z reki wykonac telekodowanie c.zamka i pilota w.cz.
    przy inicjalizacji odlaczone zlacze diagnostyczne
    nie mieszac transponderow z pilotam
    przelacznik czujnika deszczu jesli jest na off
    irek924
    Level 14  
    Dzisiaj spróbowałem tej kombinacji i nadal zero reakcji dodam jeszcze że czemu przy wyłączonym zapłonie wszystkie drzwi się nie zamykają tylko kierowcy a przy włączonym zapłonie zamykają się wszystkie
    irek924
    Level 14  
    Witam ponownie wszystkich wracam do tematu opisze jeszcze co zauważyłem więcej wydaje mi się że to zwarcie tych kabli rozruchowych miało jakiś wpływ na to wszystko bo po zapaleni silnika obrotomierz wskazuje dobrze ale po wyłączeniu zapłonu wskazówka obrotomierza zatrzymuje się w miejscu w jakim są dane obroty (nie wraca na zero tylko np. dodam gazu 3000 obr/min wyłączam zapłon ona zostaje w pozycji 3000 obr/min) dodam jeszcze że gdy zrobiło się to zwarcie to przestały działać kierunki,szyby,wycieraczki ale w przedziale kierowcy w tej czarnej skrzynce BSI nie było bezpieczników A,B,C,D,E,F, gdy je tam włożyłem i to te trzy podzespoły działają. Koledzy czy w tym samochodzie znajduje się osobny sterownik centralnego zamka czy to wszystko znajduje się w tym BSI proszę o podpowiedzi co z tym fantem robić z góry dzięki.