Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

G 170 Fiat Agri rok 1997 problem z podnośnikiem

17 Wrz 2011 15:20 2721 9
  • Poziom 8  
    Witam! W moim New Holland G 170 rok 1997 pojawił sie problem z podnoszeniem! tzn! nie wyświetla się żaden błąd a podnosi podnośnik tylko na 20 procent! tzn! przy pługu w czasie orki podnosił coraz wolniej coraz niżej! więc zjechałem do domu bo się bałem, że wogóle nie podniesie! W czym problem??? prosze o pomoc! dodam że olej którego używam to Ambra Multi G
  • Poziom 9  
    Olej się rozgrzał i to było to wiesz co cię czeka w takim razie mymiana pompy hydraulicznej !! ja ostatnio kupowałem 3,5 tys:D
  • Poziom 8  
    Ja też wymieniłem! a którą wymieniałeś tłoczkową czy zębatą?

Dodano po 48 [sekundy]:

I nową kupiłeś?
  • Poziom 9  
    J kupiłem najpierw główną zębatą a potem tłoczkową kupiłem używke z holandi na gwarancji mam znajomego dobrego w Holandii :D
  • Poziom 8  
    to co obie pompy były złe czy tylko tłoczkowa? a za zębatą ile dałeś?
  • Poziom 9  
    leszek198102 napisał:
    to co obie pompy były złe czy tylko tłoczkowa? a za zębatą ile dałeś?

Obie były do dupy głowna zębata była taka że w regeneracji pomp w firmie nie podjeli się nawet za głowna zębatą dałem 5,5 tys :) używka na gwarancji z holandii:D
  • Poziom 8  
    To jak ci się to wszystko objawiało, że zębata jest zła? bo ja tłoczkową zmieniłem też kupiłem okazyjnie i jest ok! tylko teraz zauważyłem, że jak się nagrzeje to trochę słabnie! siła podnośnika przy pługu! ale jak jednym z hebli do kiprów wspomagam to podnosi!
  • Poziom 9  
    bo ta zębata jest główna a wspomagająca to tłoczkowa więc wiesz o co chodzi zobacz sobie tą wspomagająca jaki ma układ z głownej do filtrów do wspomagającej ja i znowu do pompy o ile sie nie myle:D
  • Poziom 32  
    Rafals620...wręcz odwrotnie.Zebata jest zasilajacą.Jej wydajnosc jest tylko wyzsza od tloczkowej by zawsze był nadmiar oleju w tloczkowej.Jej wydajnosc jest 150-160 l/min przy cisnieniu ok 1,5 bara a tloczkowej ok 120l/min przy cisnieniu do 188bara (nom 168).Hydraulika bedzie nadal dzialac gdy zasilająca będzie dawać tylko 0,4 bara.Tak naprawde jest ona tylko dlatego że konstrukcyjnie poziom oleju w skrzyni jest poniżej poziomu pompy tloczkowej a ta ze wzgledu na małą objętosc 1 komory tloczkowej nie jest samozasysająca.Gdyby olej był w zbiorniku powyżej pompy zasilająca zebata nie była by wcale potrzebna...
    Leszek ma problem gdzies w rozdzielaczach. Jak wiadomo w momencie poruszenia tłoczka któregokolwiek rozdzielacza zmienia sie przeplyw oleju(zablokowany jest odplyw powrotny do skrzynia olej kierowany jest do odp.złącza.)Ma gdzies przeciek w rozdzielaczach lub zaworach,poruszenie heblem hydr. zewnetrznej powoduje przemieszczenie tloczków i uszczelnienie sie przecieku...To w dużym uproszczeniu.
  • Poziom 9  
    wal-ker napisał:
    Rafals620...wręcz odwrotnie.Zebata jest zasilajacą.Jej wydajnosc jest tylko wyzsza od tloczkowej by zawsze był nadmiar oleju w tloczkowej.Jej wydajnosc jest 150-160 l/min przy cisnieniu ok 1,5 bara a tloczkowej ok 120l/min przy cisnieniu do 188bara (nom 168).Hydraulika bedzie nadal dzialac gdy zasilająca będzie dawać tylko 0,4 bara.Tak naprawde jest ona tylko dlatego że konstrukcyjnie poziom oleju w skrzyni jest poniżej poziomu pompy tloczkowej a ta ze wzgledu na małą objętosc 1 komory tloczkowej nie jest samozasysająca.Gdyby olej był w zbiorniku powyżej pompy zasilająca zebata nie była by wcale potrzebna...
    Leszek ma problem gdzies w rozdzielaczach. Jak wiadomo w momencie poruszenia tłoczka któregokolwiek rozdzielacza zmienia sie przeplyw oleju(zablokowany jest odplyw powrotny do skrzynia olej kierowany jest do odp.złącza.)Ma gdzies przeciek w rozdzielaczach lub zaworach,poruszenie heblem hydr. zewnetrznej powoduje przemieszczenie tloczków i uszczelnienie sie przecieku...To w dużym uproszczeniu.

no tak napisałem że główna to zębata a wspomagająca to tłoczkowa ona jest w okolicach prawego tylnego koła a głowna z tyłu :D