Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

New Holland 8670 problem z podnośnikiem

17 Sep 2011 17:42 16808 43
  • Level 9  
    Witam! W moim New Holland G 170 rok 1997 pojawił sie problem z podnoszeniem! tzn! nie wyświetla się żaden błąd a podnosi podnośnik tylko na 20 procent! tzn! przy pługu w czasie orki podnosił coraz wolniej coraz niżej! więc zjechałem do domu bo się bałem, że wogóle nie podniesie! W czym problem??? Dodam jesazcze, że kiedy podnosi to robi wrażenie jak by nie miał siły! proszę o pomoc! dodam że olej którego używam to Ambra Multi G
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 28  
    A poziom oleju odpowiedni?
  • Level 9  
    Tak poziom oleju odpowiedni!
  • Level 9  
    Koledzy mam pytanie z tym podnośnikiem! czy jest gdzieś regulacja ciśnienia oleju na podnośnik! bo jak pisłaem podnośnik przy 5 skibowym pługu obrotowym zachowuje się jak by nie miał siły! tzn zerwie z ziemi a potem się zatrzymuje podnoszenie! proszę o pomoc!
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 9  
    Lolek a masz taki ciągnik może?
  • Level 28  
    Niestety nie, ale teraz mi przyszło na myśl - może zadzwoń do serwisu, może coś doradzą, może to jakaś typowa usterka lub coś podobnego, oczywiście jeżeli będą mieli do powiedzenia coś więcej poza "podjechać, oglądniemy"...
  • Level 9  
    No właśnie kiedyś dzwoniłem do serwisu! to faktycznie przyjechał gość który zielonego pojęcia nie miał! więc zadzwoniłem do szefa i wyraziłem swoją opinię! Wiesz tu na forum zauważyłem kogoś taki jak walker! widać ze chyba pracuje w tym fachu! tylko nie wiem jak się skontaktować z nim!
  • Helpful post
    Level 28  
    Nie koniecznie musisz dzwonić do serwisu znajdującego się w okolicy, może być nawet serwis z drugiego końca Polski, może mają większe pojęcie i coś doradzą.

A co do pisania do użytkowników to jak znajdziesz jakiś post forumowicza do którego chcesz napisać to masz tam PW - czyli prywatną wiadomość, albo email.
  • Level 9  
    Dzięki za poradę dopiero zaczynam na forum!
  • Level 1  
  • Level 9  
    Witaj! dzieki, że się odezwałeś! Jest wielki Problem z tym podnośnikiem! Tzn! może napisze jeszcze raz! Ciągnik jest z 1997 roku New Holland 8670 G170! Teraz Po żniwach robiłem agregatem ścierniskowym 4,20 cm podnosił ok! czasami gdzieś się przycinało! tzn nie chciał podnieść albo opuścić - ale wiesz po pokręceniu pokrętłami albo nawet przy wduszeniu hamulca zaczął reagować! to tyle przy tym agregacie - tam było ok! ale przy pługu lemken 5 skib obrotowy to dopiero zaczęła się jazda!!! tzn: kiedy pierwszy raz podczepiliśmy to ładnie dobrze podniósł ale też mi sie wydaje jakby nie do końca z łatwością! no ale! kiedy pojechałem w pole to tak przejechałem do końca pola i chciałem podnieść plug on był jeszcze trochę zagłębiony w ziemię! to nie dał rady podnieść dopiero musiałem lekko cofnąć z opuszczonym pługiem i z wielkim trudem podniósł! Potem zauważyłem, że łatwiej podnosi jeśli mu któryś 1 z 4 bocznych hebli włączę (heble do kiprowania, do obracanie pługa - wiesz o co chodzi!) ale po pewnym czasie i to przestało pomagać! zawsze jest jednak tak że na wysokość 20 cm normalnie podniesie potem się zatrzymuje! pokrętła obok nic nie pomagają!
    moje spostrzeżenia:
    - kiedy chce heblem podnieść to 20 cm podniesie potem się zatrzymuje! odnoszę wrażenie, że jakby pompa przestaje pracować tzn nie słychać! jej ale pokrętłem tym od wysokości w procentach jak przekręcę do końca jakby znowu zaczyna warczeć ale nic nie daje!
    -dziś odkręciłem 5 skibę myślałem, że mu pomogę ale to w zasadzie na początku coś dało ale jak się nagrzał to to samo się zaczęło dziać!
    - słychać też jakby głośniej pompę! - ale wspomaganie normalnie działa!

Przepraszam za to długie wypracowanie! no ale chcę ci przedstawić o co chodzi! Jak sądzisz da się z tym coś zrobić? bo został mi jeszcze z 50 h do obrobienia!
  • Level 1  
  • Level 9  
    Tak obracanie działa, wspomaganie działa, biegi się nie zacinają, WOM działa jak heblami ruszam to słychać że ciśnienie rośnie! Próbowałem nawet kręcić tymi 4 pokrętłami które są zaraz za szybą tylną na zewnątrz! ale bez efektu!
  • Level 1  
  • Level 9  
    Witaj ciągnik jest na razie w polu wieczorem zobaczę co i jak! A powiedz mi w którym miejscu są te elektrozawory? To jest przy tych wtyczkach nad tym rozdzielaczem z Euro złączami (co się podłącza min. plug żeby obracał?) masz jakieś foto żeby pokazać w którym miejscu?

(EHR-a masz pełnego z trzema pokrętłami i z radarem?) - co to oznacza???
  • Level 9  
    Witaj! Dziś zrobiliśmy test i podczepiliśmy 5 skibę to ze 3 razy przeszedł w polu i już nie dawał rade podnosić nawet z heblem do wywracania! ale też muszę powiedzieć, że trudno mu było obrócić pług! - nie dał rady! wcześniej był taki gość z serwisu to jak mierzył to wyjście euro co się podpina do wywracania to wyszło mu ciśnienie 110 na luzie a 150/160 kiedy było włączone podnoszenie! mówił coś że to może być problem z pompą ale nie jest pewien! także się zastanawiam czy da coś podpinanie jak pisałeś z hydrauliki zewnętrznej do siłownika!
  • Level 9  
    Witaj! Jest Sprawa! Powiedzmy, że ostatnio z tym podnośnikiem wszystko było w miare ok! wczoraj wieczorem przyjechałem z pola było ok! a dziś rano odpaliłem ciągnik i okazało się, że nie działa: wspomaganie kierownicy, podnośnik w ogóle, nie słychać aby ciśnienie rosło! działają biegi! o co chodzi!? Jeśli pomożesz będę wdzięczny!
  • Level 1  
  • Level 9  
    Na razie tylko tyle! żadna czerwona kontrolka się nie świeci! i nie wyświetla żadnego błędu! a z tym zdjęciem to jeszcze odpisze!
  • Level 1  
  • Level 9  
    Witaj! słuchaj tam są dwa filtry jeden bardziej z brzegu drugi głębiej! który popuścić? Aha dodam, że podnośnik działa jak na nim nic nie jest zawieszone! czyli podnosi do 95. ale wspomaganie wogóle nie działa, tylko delikatnie te siłowniki się wysuwają (kilka mm) do pierwszego większego oporu! a potem już się nie da przekręcić. Biegi są!

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Witaj! a więc poluzowałem lekko filtr odpaliłem ciągnik! i przez chwile nic nie było więc go bardziej jeszcze odkęcałem wreszcie bardzo mocno chlapneło może z 1 litr oleju wyciekł!

Dodano po 1 [minuty]:

To był ten pierwszy filtr z brzegu!

Dodano po 17 [minuty]:

Aha wiesz! Brat mówił, że wczoraj w czasie pracy łypała troche kontrolka (filtres) a i jeszcze jedno przed chwilą sprawdzałem jeszcze raz ciągnik myślałem, ze się może "namyślił" i na wyświetlaczu obok tego symbolu podnośnika który pojawił się w kółeczko pojawiły się litery HL
  • Level 1  
  • Level 9  
    Witaj Walker! dziś przyjechali do mnie z serwisu! i sprawdzali w czym problem! na końcu stwierdzili! że to pompa od wysokiego ciśnienia padła! To znaczy sprawdzali to co ty wczoraj pisałeś, żeby sprawdzić i jeszcze inne zawory! mierzyli też ciśnienie z Hydrauliki zewnętrznej i wyszło 10 barów. a mówili, że ta pompa powinna dawać 180. odkręcali koło aby sprawdzić co więcej, no ale mówią, że pompa padła! bezpośrednio na pompie nie mierzyli ciśnienia bo nie mieli ze sobą przewodów! Jak sądzisz jest to jest ta przyczyna??? A pompa to: Rexroth 190 ba G3245640 model:A 10V045DSR1/52R czy droga jest w razie co tak pompa bo mówią że ze 13 tyś brutto! da się ją regenerować, a może da się załatwić jakąś używaną w dobrym stanie! Prosze o odpowiedź! bedę wdzięczny!
  • Level 1  
  • Level 9  
    Witaj! jeszcze nie wymontowywałem tej pompy! dla ścisłości ta Pompa co smaruje skrzynię biegów jest ok! ale teraz jak poszedłem zmierzyć tę pompę co jest dobra to od śruby do sruby ma 22 cm tylko ja przykładałem sznurek bo się nie da podejść! a więc trzeba odliczyć jakoś wypukłość pompy przez którą przechodził sznurek! a długość tej pompy to 19 cm! a i jeszcze ten z serwisu mówił, że pompa ta wysokiego ciśnienia jest z linią elektryczną (wiesz o co chodzi?) a ile ty byś chciał za tę pompę!???
  • Level 1  
  • Level 9  
    Dzięki Walker postaram się to jeszcze zweryfikować w Poniedziałek! - bo mają przyjchać i sprawdzić dokładnie tę pompę! Tylko tyle napisze, szkoda że nie ma tak mądrego człowieka jak Ty tak blisko! Bo ty w Anglii pracujesz? i do Polski raczej nie wybierasz się w najbliższym czasie!?
  • Level 1  
  • Level 9  
    Pompa na rys. 2, 3 sprawna , przepływ przez filtry oleju jest daje 160 bar
    Zawór regulujący przedmuchiwali sprężonym powietrzem
    Sprawdzali ciśnienie na wyjściu na eurozłączu w rozdzielaczu wyszło 10 bar
    Na rys. 1 (pompa tłoczkowa) są na wierzchu są 2 zawory (na imbus) i oba wkręcił i mówili, że zwiększył ciśnienie na maxa i ciągnik odpalił – a mówili, ze nie powinien!
    Aha Schemat wydaje się być podobny - taki sam!
    Wiesz ja już kołowacieje widzę, że ty raczej wątpisz, że pompa jest zepsuta???! Odpisz! Pozdrawiam!

Dodano po 1 [minuty]:

Mówili, ze ta pompa jak na rys 1 jest nie sprawna! ta pompa 2,3 daje 160 bar!
  • Level 1