Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary komputer i filmy. Jakie polecacie kodeki i programy do filmów?

17 Wrz 2011 21:08 6112 32
  • Użytkownik usunął konto  
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Na takim kompie nie instalowałbym XP tylko jakiegoś Linuxa z lekkim środowiskiem graficznym. Filmy możesz tam oglądać w mplayerze. Jeśli jednak uprzesz się na XP, to zainstaluj SMplayera, w przeciwieństwie do archaicznych playerów ma już wszystkie kodeki w sobie, nie musisz więc dodatkowo zaśmiecać systemu.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    radek988 najlepiej by było, jakbyś sobie zainstalował czystego debiana i skonfigurował pod siebie... ale piszesz, że z tymi systemami nie miałeś wiele do czynienia więc może na początek spróbuj Ubuntu, defaultowe środowisko graficzne może być jednak nieco za ciężkie, więc po instalacji (jeśli uznasz, że tak jest) zainstaluj sobie fluxbox, możesz to zrobić z "Ubuntu software Center", po prostu zaznaczasz i klikasz "zainstaluj", skrypt zrobi wszystko za Ciebie.

A jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z terminalem (co jest wskazane), skorzystaj z polecenia:
    sudo aptitude install fluxbox

Tym sposobem poznasz menadżer pakietów (aptitude) i jedno z ważniejszych poleceń "sudo" (można porównać do windowsowego runas).
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wpierw sprawdź XP i FFD.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    W trybie tekstowym na pewno :) Jedynie środowisko graficzne może być "zbyt ciężkie", dlatego pisałem o zmianie na fluxbox, choć myślę, że nie powinno być takiej potrzeby. Nie dawno instalowałem 11.4 na PIII 666 z 256MB ram i chodził jak marzenie. Jednak "prędkość działania" jest pojęciem mocno względnym, dlatego najlepiej się przekonać na własnej skórze :)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba było najpierw zrobić jak artaa pisał oraz dopisać konf. sprzętu (porządnie) oraz szczegóły odnośnie tych filmów.

Z tego co pamiętam Celeron 400 na płycie z iBX + GeForceDDR dobrze sobie radził z DVD-Video oraz DivX/XviD SD pod NT4 lub Win2k
    DVD odtwarzał stary PowerDVD (w opcjach miał zaznaczony Enable Hardware acceleration)
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    radek988 napisał:
    tu nie ma konfiguracji komputera ??
    bo albo pan jest za przeproszeniem ślepy albo ja

Jednak to Ty jesteś ślepy oraz niezbyt dobrze wychowany. Pamiętaj, że to Ty potrzebujesz pomocy od nas a nie my od Ciebie.
    1. Procesor charakteryzuje się tylko prędkością, a nie pełną nazwą?
    2. Karta graficzna nie ma modelu ani producenta?
    3. Komputer nie ma płyty głównej?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Karta do wymiany na tą 440 z 64MB.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cały ten sprzęt to jedno wielkie ograniczenie. ;-)
  • Poziom 43  
    Ale to nie dotyczy twojego przypadku.

Będziesz miał taki sprzęt to będziesz sie martwił. ;-)
  • Poziom 16  
    radek988 napisał:
    a czy ta 440 nie będzie ograniczona procesorem??

Jakim cudem procesor w jakikolwiek sposób może ograniczać kartę graficzną? Albo inaczej, w jaki sposób?
    radek988 napisał:
    Kartę Graficzną zmieniłem już wczoraj (niewiem czemu nie mogę zainstalować linuxa)

Może wina to tej płytki RW (problem z odczytem)... Nie pamiętam teraz, ale jedna z tych dystrybucji które podałem uruchamiała od razu środowisko Live zamiast instalatora, w takim wypadku możesz mieć za mało RAM aby uruchomiła się sesja Live i stąd problem.
  • Poziom 43  
    Ehh, przecież pisałem, zacznij od tego co znasz, czyli od XP.
  • Poziom 16  
    Cytat:
    a w prawym górnym rogu kwadraciki pokazuje

Można tylko zgadywać, że to wirtualne pulpity... co wskazywałoby na moje podejrzenie, że uruchamia się sesja Live.

Jak u Ciebie kolego z angielskim? Będzie barierą? Jeśli nie, to wypróbuj Puppy:
    Code:
    http://distro.ibiblio.org/quirky/wary-5.1.2/wary-5.1.2.iso

Ten pójdzie na bank. Jest to bardzo lekka dystrybucja, ale nie pozbawiano funkcjonalności "dużych" braci. Jeśli "englisz" sprawia problem, to można później wgrać polskie "pety" i szczeniak będzie szczekał w naszym języku ;)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9799042#9799042

Tak jak pisałem - pare złotych i będzie sporo szybszy CPU

Pewnych problemów nie przeskoczysz i żadne linuxy tu nie pomogą...

Wrzuć dane o filmie z MediaInfo bo może nie ma co walczyć...

Sprawdź DMA HDD, napędów.
    Włącz menedżer zadań czy czy jak nic nie działasz na komputerze obciążenie CPU jest rzędu 0... kilku %
  • Poziom 38  
    Z kiedyśtam pamiętam, że dopiero jak wsadziłem do komputera procesor K6-III 500MHz z taką śmieszną przejściówką to udało się włączyć (prawie)płynnie pierwszego Władcę Pierścieni. Na Pentiumie się nie dało oglądać, zbyt duża kompresja (jakość). To tak w kwestii tego, czy 500MHz to dość do oglądania DivX'ów i podobnych...