Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonianie prototypu przepływomierza termicznego/elektromagnetycznego

ernilee 17 Wrz 2011 23:30 2759 9
  • #1 17 Wrz 2011 23:30
    ernilee
    Poziom 9  

Zlecę wykonanie prototypu przepływomierza termicznego (temperaturowego) lub magnetycznego /elektromagnetycznego .
    Medium pomiarowe to woda , ciecze nieagresywne lub nisko agresywne głównie roztworów wody o lepkości do 2000 mPas.
    Przekroje potrzebne to ¼ cala oraz 1 i 1½ cala. Ciśnienie pomiarowe robocze od 2 do 7 Bar (max 16 Bar), temperatura pracy od 4 do 35°C dokładność pomiarowa nieprzekraczająca 5%. Przepływ uzależniony od przekroju od 10 do 80 l/min. Zasilanie od 9 do 15V DC do 6A.
    Wyjście pomiarowe impulsowe analogowe.
    W projekcie musi również by zawarty czujnik ciśnienia medium w przypadku potrzeby zwiększenia dokładności pomiaru. Projekt może by wykonany np. na wodnej rurze PCV (nie stal) a w późniejszym czasie montaż w przygotowanej obudowie wyprodukowanej na zamówienie.

Obecnie posiadam prototyp 1 calowego przepływomierza termicznego którego błąd pomiarowy to 15-20% a to nie jest do przyjęcia w projektowanym urządzeniu.

Warunek to:
    - koszt jednostkowy przygotowania urządzenia nie powinien przekroczyć 40zł netto dla przekroju 1/4 cala
    - przystosowanie wytrzymałościowe elementów do cieczy niskoagresywnych, oraz do pracy ciągłej (jednorazowy pomiar do 1 x 8 tys l/h przy ciśnieniu do 8 Bar)
    - 80zł netto dla przekroju 1 lub 1,5 cala
    (proszę nie mylić z kosztem zlecenia) oczywiście bez kosztów zaprojektowania i wyprodukowania obudowy przepływomierza.

Kontakt na priv z podaniem przybliżonej wyceny i czasu realizacji jak również kontaktu telefonicznego.

W przypadku podjęcia współpracy i wyborze konkretnej oferty wykonania projektu zawarta będzie umowa o dzieło.

Na oferty czekam do 30 września.
    Pozdrawiam

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 18 Wrz 2011 11:39
    atom1477
    Poziom 43  

Zdaje się że był już taki jeden co chciał zlecić zrobienie przepływomierza i chciał parametrów z kosmosu biorąc pod uwagę stosunek dokładności do ceny.
    To aby nie Ty? :D
    W tej cenie będzie ciężko coś złożyć.
    Weź pod uwagę że przepływomierz termiczny z natury ma małą dokładność więc nawet przy większej cenie może się nie dać uzyskać większej dokładności.
    Czujnik ciśnienia będzie kosztował co najmniej ze 20zł a to już połowa ceny którą sobie wymyśliłeś.
    Przepływomierz elektromagnetyczny to z kolei konieczność wykonania innych elementów które też będą trochę kosztowały (cewki).
    Tak więc niekoniecznie da się osiągnąć cenę 40zł za sztukę (no chyba że planujesz produkcję około 100000 sztuk, ale nie napisałeś tego).

• Metal Work Pneumatic
  • #3 18 Wrz 2011 13:25
    ernilee
    Poziom 9  

Witam.
    Znalazłem przepływomierze turbinowe i niedawno otrzymałem paczkę z kilkoma oferowanymi szt. ale ich wady mechaniczne powodują że nie można ich użyć w projekcie przy założeniu ilości przepływu i ciśnienia do długości pracy. Co do projektów wykonanie takiego turbinowego przepływomierza 1 cal z wyjściem impulsowym w ilości 2tys szt to koszt 60 tys $.

Obecnie posiadam przepływomierz termiczny PEX o przekroju 1 cala i koszt przygotowania zamontowanych elementów wyszedł mniej jak te "40zł" przy założeniu że działa z dokładnością około 20% choć nawet przy tym % jego kalibracja zajęła mi sporo czasu. Nie liczę tego co zmarnowałem bo tu chodzi o koszt całkowity przygotowania 1 szt bez obudowy. Co do czujnika ciśnienia jest to element dodatkowy i kosztuje ponad 40zł .

Dyskus jest zbędny więc liczę tylko na poważne oferty PW.

• #4 19 Wrz 2011 09:06
    FastProject
    Poziom 28  

Prosimy więc o dane czujnika na bazie którego ma zostać zaprojektowane urządzenie.

• #5 19 Wrz 2011 09:30
    atom1477
    Poziom 43  

ernilee napisał:
    Co do czujnika ciśnienia jest to element dodatkowy i kosztuje ponad 40zł .

Czyżby?:
    ernilee napisał:
    W projekcie musi również by zawarty czujnik ciśnienia medium w przypadku potrzeby zwiększenia dokładności pomiaru.

ernilee napisał:
    Dyskus jest zbędny ...

Jak widać nie bo podajesz sprzeczne informacje które chcieli byśmy sprostować zanim ktoś podejmie się tego zlecenia.

• #6 19 Wrz 2011 14:27
    ernilee
    Poziom 9  

atom1477 napisał:
    ernilee napisał:
    Co do czujnika ciśnienia jest to element dodatkowy i kosztuje ponad 40zł .

Czyżby?:
    ernilee napisał:
    W projekcie musi również by zawarty czujnik ciśnienia medium w przypadku potrzeby zwiększenia dokładności pomiaru.

ernilee napisał:
    Dyskus jest zbędny ...

Jak widać nie bo podajesz sprzeczne informacje które chcieli byśmy sprostować zanim ktoś podejmie się tego zlecenia.

Tak kosztuje trochę więcej bo 18$ szt. Przy zamówieniu hurtowym będzie trochę taniej. Już zamówiłem i będę miał u siebie w ciągu 2 tyg. Przetwornik ciśnienia bo to o to chodzi działa w zakresie od 0-15bar obudowa plastik i trzpień porcelanowy, 4-25 mA, 0-12 V, błąd pomiaru -/+ 3% cena za 2szt z przesyłką to 180zł. Wyjdzie sporo ale to projekt więc przy zamówieniu większym wyjdzie niewiele więcej. Obsługa medium gazy, ciecze o niskiej lepkości bez zanieczyszczeń.

Jeśli chodzi o prototyp przepływomierza jest to głównym elementem projektu. Ciśnieniomierz będzie w tej samej obudowie i przy projektowaniu matrycy do obudowy będzie miejsce na czujnik. Wielkość strefy montażu elementów grzewczych powinna mieścić się na 4cm długości.

Jeśli macie jakieś inne pytania proszę pisać a napewno odpowiem.

• #7 21 Wrz 2011 21:34
    sundayman
    Poziom 24  

Hm, jak to często bywa sprawa jest potraktowana przez kolegę zleceniodawcę nieco od tyłu...

Po pierwsze - koszt produkcji, przy danych założeniach określa się po zbudowaniu prototypu.
    Po drugie, o ile jest mi znana tematyka przepływomierzy (kiedyś drążyłem temat, właśnie w kwestii prób produkcji "nie mechanicznego" przepływomierza dla paliw), to przepływomierze termiczne są z natury rzeczy mało dokładne (jak już ktoś tu wspomniał) i imho wynik rzędu 2% należy uznać za bardzo dobry.
    Po trzecie potrzebny będzie MCU, ponieważ charakterystyka pomiaru jest nieliniowa, a poza tym jest konieczność kalibracji itp.

Jak rozumiem, kolega nie kieruje tej oferty do firm, które mają już doświadczenie w tej branży, bo one raczej zaproponują zakup własnego gotowego produktu :)
    Jeśli zaś pomiar ma się zbliżyć do tych teoretycznych 1-2%, to sprawa nie jest banalna.

Być może nawet niezbędne okaże się zmniejszenie turbulentności przepływu (wtedy odpada raczej rura kanalizacyjna PCV jako prototyp), ale to się może okazać dopiero na etapie testów...

Zresztą , w ogóle nie wyobrażam sobie protorypu na rurze PCV i potem montażu w innej obudowie - prototyp musi być prototypem, a nie protezą. Inaczej kolega prosi się o kłopoty...Na rurze można sobie robić testy robocze.

Taki projekt, ze sprzedażą pełnej dokumentacji technicznej tani nie będzie.
    Jest to w końcu opracowanie gotowego do sprzedaży produktu, który ma szansę się sprzedawać na rynku (nawet międzynarodowym) . Zwłaszcza jeśli (a takie jest założenie) dokładność będzie atrakcyjna.

Tutaj nie podam kwot - zapraszam do kontaktu na
    produkcja(malpa)machineria.eu lub telefon (numer wysyłam na PW)

• #8 21 Wrz 2011 23:43
    ernilee
    Poziom 9  

Tak ku ścisłości dla innych:

sundayman napisał:
    Hm, jak to często bywa sprawa jest potraktowana przez kolegę zleceniodawcę nieco od tyłu...

Wszytko jak trzeba wystarczy przeczytać. :)

sundayman napisał:
    ...przepływomierze termiczne ... wynik rzędu 2% należy uznać za bardzo dobry.

Określiłem próg 5% i wiem iż jest również trudny do uzyskania choć dokładność nawet rzędu 8% jest zadowalająca jednak nie większa niż 5% z całego przedziału pomiaru.

sundayman napisał:
    Po trzecie potrzebny będzie MCU, ponieważ charakterystyka pomiaru jest nieliniowa, a poza tym jest konieczność kalibracji itp.

To wiadomo coś musiało by sterować grzaniem, lub innym cymesem, liczyć i wyprowadzić kabelkiem dalej.

sundayman napisał:
    Jak rozumiem, kolega nie kieruje tej oferty do firm, które mają już doświadczenie w tej branży, bo one raczej zaproponują zakup własnego gotowego produktu :)
    Jeśli zaś pomiar ma się zbliżyć do tych teoretycznych 1-2%, to sprawa nie jest banalna.

Jak wyżej. Gdyby chciał zamówić w firmie X nie pisałbym na elektrodzie.

sundayman napisał:
    Być może nawet niezbędne okaże się zmniejszenie turbulentności przepływu (wtedy odpada raczej rura kanalizacyjna PCV jako prototyp), ale to się może okazać dopiero na etapie testów...

Zresztą , w ogóle nie wyobrażam sobie protorypu na rurze PCV i potem montażu w innej obudowie - prototyp musi być prototypem, a nie protezą. Inaczej kolega prosi się o kłopoty...Na rurze można sobie robić testy robocze.

O tym również napisałem

sundayman napisał:
    Taki projekt, ze sprzedażą pełnej dokumentacji technicznej tani nie będzie.

Nit nie napisał TANIOŚĆ WYKONANIA tylko taniość produktu (40zł) bo z produktu musi mi zostać na skwary, smalec i słoninę (około 1 tony :)
    Reasumując bo świat jest taki że ktoś musi w tym wszystkim zarobić a ktoś tylko się narobić :) .

sundayman napisał:
    Jest to w końcu opracowanie gotowego do sprzedaży produktu, który ma szansę się sprzedawać na rynku (nawet międzynarodowym) . Zwłaszcza jeśli (a takie jest założenie) dokładność będzie atrakcyjna.

Napisałem jaka dokładność mnie interesuje. Produkty o dokładności 0.1 - 1% są dostępne na rynku i u małych żółtych zamówiłem - mechaniczne po 35$ jednakże nie będą raczej użyte w projekcie głównym gdyż zastrzeżenie zleceniodawcy mówi o wyłącznie "niemechanicznym" elemencie.

Co do TANIOŚCI wykonania to cudów nie widzę ale możliwe iż mieści się to w zaplanowanym budżecie. Dlatego zawsze w odpowiedzi pisze warunki i cenę oferowaną.

pozdrawiam i liczę na niezadawanie tych samych pytań. :(

• #9 22 Wrz 2011 00:58
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:
    Nit nie napisał TANIOŚĆ WYKONANIA tylko taniość produktu (40zł) bo z produktu musi mi zostać na skwary, smalec i słoninę (około 1 tony :)
    Reasumując bo świat jest taki że ktoś musi w tym wszystkim zarobić a ktoś tylko się narobić :) .

Koledze (i innym potencjalnym zleceniodawcom) podpowiem, że warto zatem podać orientacyjny budżet. Nie czuję się upoważniony do przekazywania dalej informacji od kolegi otrzymanych, więc ja tego nie zrobię.

Natomiast tak : Tego typu projekt oceniam "z głowy" na kilkadziesiąt tys. zł.
    Ile dokładnie nie chce mi się liczyć, bo wiem że nie ma sensu w tej sytuacji.
    Zatem kolega sam to sobie porówna z własną propozycją. W cenie oferowanej obawiam się, że nie mieści się koszt programu dla MCU :)

Piszę to nie złośliwie, a raczej dlatego, że już wiem, że kolega będzie tutaj wielokrotnie powracał ze swoim zleceniem zapewne. Niestety jest tak, że jeśli coś
    ma być wykonane dobrze, to nie można oczekiwać, że osoba o odpowiednich kwalifikacjach będzie pracować za stawkę roznosiciela ulotek reklamowych.
    No niestety - cudów nie ma. W dodatku zagadnienie tutaj omawiane to raczej
    "wyższa szkoła jazdy" i tym bardziej koszty rosną.

Zatem po raz N-ty informuję wszystkich marzycieli, którzy sądzą , że na elektrodzie znajdą woluntariuszy skłonnych pracować tygodniami nad projektami wymagającymi poważnej inżynierskiej wiedzy (a wiem jaką wiedzę wynosi gros inżynierów z uczelni...) za cenę miski ryżu - że żyją iluzją.

Jest to o tyle istotne, że tego typu oferty angażują potencjalnych wykonawców, którzy poświęcają swój czas, jak się często okazuje później - w dość fantastyczne pomysły ludzi, którzy nie bardzo orientują się w zagadnieniach produkcji elektronicznej.

Radziłbym koledze jednak albo zamówienie istniejącego urządzenia, albo wyjaśnienie zleceniodawcy, że zaprojektowanie tego typu produktu to nie jest to samo co zrobienie zegarka LED (co zresztą też raczej przekracza wspomniany budżet).

• #10 22 Wrz 2011 22:32
    ernilee
    Poziom 9  

Witam

Nie chcę nikogo naciągać na darmową pracę . Jednakże problem polega na tym iż jednostkowa wartość całego urządzenia nie powinna przekroczyć jakiegoś progu. Na dziś ze względu na rosnące koszty zakupu części , takich jak matryce na obudowy, pompa, elektrozawory, siłowniki elektryczne, czujniki, sterowanie, system monitorowania to koszt tego projektu znacznie przekroczył limit ustalony ze zleceniodawcą.
    Nie twierdzę iż projekt samego przepływomierza jest łatwy i że bez pewnej wiedzy i doświadczenia da się go zbudować. Nikt nie żąda od Państwa żeby ktoś siedział nad projektem za darmo.
    Moim zadaniem jako pracownika jest znalezienie możliwie najtańszego rozwiązania jednakże przy zachowaniu jakości i ceny narzuconej przez górę.
    Gdyby była możliwość kupienia go w sklepie w cenie mniej więcej określonej w poście nie zawracałbym nikomu GITARY.

Proszę mnie źle nie rozumieć i nie wnioskować czegoś czego nikt nie powiedział.
    Myślę że komentarze o zasadności mojej oferty i jej ceny w formie zarzutów (bo dla mnie tak to wygląda) , chęci wykorzystania kogokolwiek, braku wiedzy lub szukania cenowego UFO są niepotrzebne gdyż zasady określone w poście są przejrzyste i każdy potrafi ocenić swoje umiejętności i możliwości, umiejąc wycenić taką pracę oraz porównać ją do oferowanej kwoty za projekt. Co do ceny za taki projekt to cena kilkudziesięciu tysięcy za sam przepływomierz to przesada.
    Cały projekt budowany jest od maja, a temat przepływomierzy drążę od miesiąca gdyż rozwiązania mechaniczne nie są na tyle niezawodne, trwałe by je użyć. W Polsce cena za wykonanie takiego projektu (bez obudowy/matrycy, bez ceny jednostkowej produktu końcowego) a obdzwoniłem kilkanaście pkt. wahała się między 4 a 15 tys. i w 2 przypadkach nawet do 30tys w zależności jak miałoby wyglądać rozwiązanie techniczne. Czy znalazły by się firmy za 50tys i więcej ? Na pewno ale...

Warunki są jasne i cel również, cena za projekt znana również wszystkim zainteresowanym i jeśli ktoś nie jest w stanie pracować na takich warunkach nie podejmuje się wykonania.
    Myślę że proste zasady na której odpowiedz może udzielić zainteresowana osoba na TAK lub NIE. .

Jeśli ktoś jest INŻYNIEREM i chce pracować dniówkę za 1tys nikt tego mu nie zabrania jeśli ktoś chce pracować za 50 czy 100 zł dniówki podejmuje się takowej pracy a jeśli mu nie odpowiada to nie.

Co do poszukiwań wykonawców różnych projektów, które mamy zlecone będę posiłkował się elektrodą jeśli będę uważał to za słuszne bo to pozwoli mi i innym uzyskać profity z takich rozwiązań. Czy będą chętni? To już określi podaż na takie zlecenia.

Dziękuję za uwagę.
    Pozdrawiam

Myślę że nie ma co dyskutować .
    Proszę pisać na PW w przypadku zainteresowania.

Szukaj w 5mln produktów